Тариф як в Києві: у Тернополі «імітували» громадські слухання та констатували «зубожіння» (фото) - Терміново новини
19.01.2019
  • Головна
  • Новини
  • Тариф як в Києві: у Тернополі «імітували» громадські слухання та констатували «зубожіння» (фото)
Новини Суспільство

Тариф як в Києві: у Тернополі «імітували» громадські слухання та констатували «зубожіння» (фото)

З п’яти до дев’яти гривень вимагають підвищити тариф на проїзд у маршрутному транспорті перевізники Тернополя. Про це сьогодні, 16 жовтня, у актовій залі комунального підприємства «Тернопільелектротранс» вони заяви під час громадських слухань, що проводила міська влада.

 9 гривень – це мінімум?  

  • На ім’я міського голови надійшли розрахунки, які уже опрацювали та подали у вигляді проекту рішення на засідання виконавчого комітету. Їх або приймуть, або відхилятимуть. Щоб отримати певну думку громади з приводу того, чи піднімати тариф, чи ні, чи потрібно, щоб громада долучилася і підтримала, на мою думку, в дуже скрутний період часу,- каже начальник Управління транспорту Ігор Мединський.

За його словами, мерія здійснювала компенсацію за пільгові перевезення для автотранспорту в межах 48%.

  • Звісно, що це надзвичайно мало і призвело до того, що станом на сьогодні ми випускаємо на маршрутну мережу із 197 автобусів – 140 в кращому випадку. Маємо по електротранспорту теж проблеми. Випускаємо лише 45 тролейбусів. Внаслідок недофінансування через проблеми у бюджеті наймані працівники у перевізників звільняються з посад водіїв. Ми сьогодні, на мій погляд, маємо критичну ситуацію щодо кількісного складу водіїв в громадському транспорті,- продовжує Мединський.

Тому перевізники спільно з управлінням транспорту зійшлися на позиції підняти тариф на проїзд у маршрутному транспорті з 5 гривень до 9 гривень. За словами перевізників, це ще «помірне» подорожчання. За їх словами, в ідеалі тариф в маршрутках, при теперішніх цінах на пальне та запчастини, треба піднімати до 12 гривень.

  • Є всі підстави змінювати тариф. Якщо ми це зробимо якнайшвидше, то отримаємо шанс зберегти те, що маємо і змінювати його. Якщо ми цього не зробимо, то відтік водіїв триватиме, а ми отримаємо транспорт, яким керувати буде нікому. Тому ці громадські слухання – заклик до громади: нам це потрібно чи ні?

«Теплі слухання»

Тут слід наголосити, що громадські слухання розпочалися об 11:00 годині в приміщенні КП «Тернопільелектротранс», що знаходиться на вул. Тролейбусна, неподалік міського військкомату. Тернополян інфорували про слухання через оголошення в транспорті, через ЗМІ. Проте, вочевидь, через обраний час та місце слухань, на них прийшли самі ж працівники управління транспорту, «Тернопільелектротрансу», в яких, звісно ж, не було зауважень до змін у тарифі, що пропонує їх керівництво.

Тим паче, що ці зміни в цінах за проїзд не торкнуться гаманців людей пенсійного віку, пільгових категорій населення. Усі вони продовжать користуватися авто- та еклектротранспортом безкоштовно.

За словами Ігоря Медиснького, така «шара» від влади обходиться місту у приблизно 100 мільйонів гривень в рік. Проте скасовувати її чиновники не збираються. Вочевидь, не хочуть тривожити перед виборами потенційний та найбільш активний електорат.

А ось працюючому населенню міста доведеться платити майже вдвічі більше. Тернополяни зможуть відчути себе киянами, адже у столиці проїзд на метро коштує 8 гривень, а в маршрутному транспорті – 9 гривень.

  • Готівковий тариф максимум піднімемо до 9 гривень, це спонукатиме людей купувати електронні квитки чи «Картку тернополянина», з якими їздити буде дешевше на 2 гривні. Тоді ми отримаємо облік пасажирів. У тролейбусах пропонуємо аналогічну ситуацію: 6 гривень – по електронному квитку та картці, а 8 гривень – за готівковий проїзд,- пояснює Мединський.

Наразі протокол громадських слухань мають передати на стіл міському голові та членам виконавчого комітету. Ігор Мединський наразі не готовий сказати, коли саме чекати на підвищення. Все залежить від членів виконкому міськради.

 

Ваш коментар

Схожі пости

Заступник керівника Тернопільської місцевої прокуратури Тернопільської області Сарахман Андрій Михайлович. Розслідування «PROSUD»

Redaktsia

Всеукраїнська акція протесту, у якій братимуть участь тернополяни. Людей закликають прийти

Наталя Павлусик

Транспортний колапс у Тернополі і битва за тарифи: перші два раунди та що зробив міський голова

Назарій Наджога

Залишити коментар