Між церквою та містикою: кому і де роздають землю на вулиці Чернівецькій?

Фантастика, але люди в Тернополі навчилися читати думки одне одного, що пов’язані із земельними питаннями. Уявімо, сидите ви вдома, аналізуєте кадастрову карту, шукаєте вільну ділянку, на яку, згідно закону, можете претендувати, знаходите… А в той же час, поруч вашої омріяної землі вишукали собі по ділянці такої ж площі ще п’ятеро людей з різних куточків  Тернополя та області. Навіть заяви до мерії ви пишете в один день. Хіба ж це не містика?

 Шість на десять множиться

А тепер більш предметно. Йдеться про шість земельних ділянок на вул. Чернівецькій, площею 0,100 га кожна, які депутати Тернопільської міськради планують роздати одним рішенням сесії. Себто – «пакетом».

Перший етап  (дозвіл на розроблення проектів землеустрою) ці шість щасливчиків уже отримали на минулих засіданнях ради. За це проголосувало «за»  29 народних обранців. Залишається дочекатися на затвердження проектів – і земля розділена.

Для початку варто наголосити, що з досягненням 18-ти років кожен громадянин України може безкоштовно отримати п’ять ділянок землі. У цілому можна безкоштовно приватизувати 2,28 га. Так, згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України, держава може передати громадянинові не більше двох гектарів для ведення особистого сільського господарства, для ведення садівництва – не більше 0,12 га. На будівництво житлового будинку в місті і селах виділяють різні площі землі, тож у селі можна одержати не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, а в місті – 0,1 га. Для дачного будівництва в законі передбачено не більше 0,1 га і для гаража – не більш 0,01 га. Безкоштовно приватизувати можна кожен із видів ділянок тільки один раз, незалежно від того, чи є земля у членів сім’ї.

Тому й виділення на сесії тернопільської міськради шести ділянок на будівництво житлових будинків – законне. Та є «але». Скористатися своїм правом на землю пересічному тернополянину здебільшого неможливо. Вам скажуть: «Ділянка уже зайнята», або «Є застороги, обмеження» тощо. Загалом – знайдуть безліч виправдань, щоб відвадити від пошуків землі.

Та декому щастить більше! І навіть якщо ви не маєте «Картки тернополянина», але натомість володієте зв’язками, то є усі шанси отримати пристойну ділянку навіть в «березовому гаї».

Так, вірно. Землю, на яку претендують шість осіб на вул. Чернівецькій – це територія густо засаджена зеленими насадженнями. Вона виступає своєрідною межею між житловими будинками та загазованою об’їзною.  Минулого року тут, у гаєві, мерія віддала 0,22 га землі Тернопільській Єпархії УАПЦ на будівництво “Хресної дороги”. При тому, що за управлінням єпархії згаданої конфесії раніше закріпили 1 га земельної ділянки на тій же вулиці, поруч.

Заяви – в один день!

З церквою все зрозуміло. Для неї і дерева різати не гріх. А хто ж ці шість  щасливчиків без ряси? Нам вдалося отримати перелік осіб та схему, на якій видно, де саме планують будуватися ці люди.

Ващук Галина – це яскравий приклад того, що міська рада може і без «Картки тернополянина» дати клаптик землі. Адже пані Галина – прописана в селі Шутроминці, Заліщицького району.

Інші п’ять претендентів – тернополяни. Та вочевидь непересічні. Приміром, серед них є Озерянський Богдан Петрович. Чоловік з такими ж ініціалами працює не будь-де, а в улюбленому комунальному підприємстві Сергія Надала – «Тернопільбудінвестзамовнику»  інженером з технічного нагляду.

Нагадаємо, що саме це КП найчастіше фігурує у  скандалах, що пов’язані із земельними забудовами (інвестиційними угодами). З останнього – будівництву в парку Національного відродження.

Щоправда в телефонній розмові директор КП «Тернопільбудінвестзамовник» Роман Кришталовський запевнив нас, що такого працівника в комунальному підприємстві немає.

  • Він у нас не працює. Лише наймаємо по договору, як фізичну-особу підприємця. Надає послуги,- сказав Роман Кришталовський.

Про те, що йдеться про одного і того ж Озерянського ми можемо стверджувати, опираючись на документи, що додавалися до заяви на землю, які містять персональні дані (місце проживання). Вони збігаються з тими, що пан Богдан вказує як учасник тендерних торгів. Або ж це також неймовірний збіг?

Також серед претендентів на ділянку є Надія Береза. Жінка, з такими ж ініціалами працює в одному з місцевих університетів, під крилом скандального екс-прокурора Тернополя.

Не виключаємо, що це лише збіг. Та всі шість претендентів на землю живуть у різних куточках міста та області. Відповідно виникає логічне питання: як вони могли передбачити та одночасно звернутися в раду по землю, однакової площі по сусідству?

Ось, приміром заяви Богдана Озерянського, Віктора Пішко та Надії Берези надійшли до ради в один день – 27 січня 2018 року. Збіг?

Ми намагалися запитати про це у начальника земельного відділу Віктора Кібляра, проте чиновник ігнорує телефонні дзвінки, а прес-служба мерії «годує» смс-повідомленнями: «Вибачте, не можу розмовляти».

Різні комісії – різні рішення

 Цікаво, що до голосування в сесійній залі цих ділянок мого взагалі не дійти. Адже депутати земельної комісія ТМР більшістю голосів взагалі зняли це питання з порядку денного.

Голова земельної комісії Андрій Шкула теж не знає, за якими принципом ці шестеро претендентів на землю потрапили в одне рішення.

  • Підготовкою більшості проектів рішень на розгляд сесії займаються не депутати чи комісії, а виконавчі органи ради. Так прописано в законі. Якщо говорити про земельні питання то, вочевидь, в один проект рішення групують ділянки, які заявники беруть під одне призначення та ті, що географічно поряд. Таким принципом розглядають на сесії, до прикладу, ділянки учасникам АТО чи гаражі в кооперативах. Щодо рішення, про яке ви запитуєте, то як голова комісії сказати багато не зможу: ми зняли це питання з порядку денного і взагалі не розглядали аби відкласти його винесення на сесію. Хотіли детально вивчити, виїхати на місце, познайомитись з заявами та заявниками,- каже Андрій Шкула.

Мабуть, краще орієнтується в цьому питанні комісія з питань архітектури, яка, на відміну від земельної, погодила проект рішення, чим допустила його появу на сесію.

Станом на сьогодні – це рішення чекає на друге позитивне голосування депутатів – затвердження проектів землеустрою.

Від себе додамо хіба, що на місці депутатів, запросили б до сесійної зали усі шість претендентів на землю. Не виключаємо, що їх «телепатичні здібності» – це ніщо інше, як завідома продуманий сценарій кількох режисерів…

 

About the author

trending_flat
“Чекайте на офіційну заяву”: очільник Теребовлянської ОТГ склав повноваження

Очільник Теребовлянської об'єднаної територіальної громади Сергій Поперечний склав повноваження та пішов у відставку. 5 січня на сесії Теребовлянської міської ради депутати задовольнили заяву Сергія Поперечного про звільнення. Виконуючим обов'язки голови міської ради призначили секретаря міської ради Володимира Довганя. Терміново намагалося з’ясувати у Сергія Поперечного мотиви, якими він керувався, пишучи заяву, однак від коментарів уже екс-голова відмовився. Мотивував це тим, що готує офіційну заяву, в якій і пояснить своє рішення. Читайте також: Хто керує Тернопіллям? (частина 2) До слова, Сергій Поперечний має чималий політичний досвід. Він був міським головою Теребовлі з 2010 року. До цього встиг попрацювати заступником голови Теребовлянської адміністрації, був депутатом Теребовлянської районної ради. На місцевих виборах в 2020 році здобув 3285 голосів (31,33%)  від виборців. Депутатами Теребовлянської міської ради стали представники семи політсил. По 5 мандатів отримали «Довіра» і «За Майбутнє», по 4 — «Слуга народу» і «ЄС», по […]

trending_flat
Які змінити постачальника газу та чи є в цьому фінансовий зиск

Завдяки новим правилам ринку газу в Україні, споживачі отримали можливість обирати газопостачальника в залежності від вартості та якості послуги. Терміново з’ясовувало, чи справді змінити постачальника так просто та вигідно. Чи все ж є “підводні” камені? Також ми поцікавилися досвідом тих тернополян, які уже змінили постачальника газу.  Тема зміни постачальника газу набула чималої популярності. В соціальній мережі Фейсбук люди вже навіть об’єднуються у спільноти своїм досвідом в заміні постачальника газу. Ті, кому уже вдалося пройти весь етап, дають поради тим, хто тільки подумує змінювати постачальника. Хтось розповідає про труднощі. Тернополянин Роман Демянчук змінював постачальника газу онлайн. Переходив на ГК «Нафтогаз».  «Все було дуже просто. Добре, що немає значення, де знаходиться абонент газу. Є можливість вибрати з постачальників того, хто Вам більше до душі. Перехід на нового постачальника виконується новим газопостачальником автоматично. Оплата за розподіл газу залишається за попереднім доставщиком. Все, як […]

trending_flat
Тернополяни нарікають на холод в квартирах і нехлюйство ЖЕКів, від обіцяних перерахунків їм не теплішає (фото)

До опалювального сезону готові! Про це місцева влада заявляла в новинних сюжетах ще в жовтні. Та в соцмережах люди продовжують скаржитися на те, що мерзнуть у своїх квартирах. І це – в період другої хвилі коронавірусу. Терміново з’ясовувало, чому у багатьох квартирах вкрай прохолодно. Виявилося, що в окремих котельнях не встигли встановити обладнання, хоча старе уже демонтували. Та тепловики запевняють, що це не заважає їм подавати носій належної температури в усі квартири. Чому ж мерзнуть тернополяни?  Навіть кіт та собака сплять під ковдрою До інтернет-видання «Терміново» звернулася тернополянка Ольга Кокарук із проблемою, що в її помешканні на вул. Старий Ринок,3 вже декілька тижнів температура повітря коливається від 12 до 15 градусів. “В моїй квартирі завжди було проблемне опалення. Наш будинок розташований далеко від котельні. Плюс – кутова кімната. Тому я не дивувалася, що на початку  опалювального сезону вдома було прохолодно. […]

trending_flat
Як в час пандемії уникнути депресії та залишатися життєрадісним: поради психологині

Зараз весь світ відчуває соціальну турбулентність, та це не повинно руйнувати нашу особистість, душу та психічне здоров’я. На цьому наголошує тернопільська психологиня Катерина Варнавських.  Щоб не увійти в затяжну депресію під час пандемії коронавірусу та економічної невизначеності, знаходити сили на енергію на кожен новий день, пані Варнавських радить для початку перестати зациклюватися на негативі. Особливо в останній місяць року, коли сил та енергії все менше, пандемія не вщухає, а сил бракує. слід спілкуватися з позитивними людьми, які заряджають енергією, не дають сидіти на місці «Зрозуміло, що коли людина постійно зациклюється на негативі, вона буде його назбирувати та втомить себе остаточно, перевівши свій стрес в стан хронічного. В такому стані імунітет слабне, і людина має більшу імовірність захворіти не обов’язково на коронавірус, – каже психологиня. – Та світ проти нас не налаштований, він не робить щось умисне. Просто ми це сприймаємо […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025