28.01.2023
Новини

На Тернопільщині зафіксовано вже 6 порушень мовного законодавства

647 повідомлень від громадян України про можливі порушення мовного законодавства надійшло до уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня за місяць чинності Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Про це чиновник написав на своїй сторінці у мережі.

“Рівно місяць тому, 16 січня 2021 року, набрала чинності ст. 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», якою передбачено застосування державної мови у сфері обслуговування.

За цей час до Уповноваженого із захисту державної мови щодо захисту прав на отримання інформації та послуг державною мовою, усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою, надання консультацій та додаткової інформації надійшло 647 повідомлень від громадян України про можливі порушення мовного законодавства. З них на телефонну лінію надійшло 160 дзвінків.

Найбільше повідомлень, звернень та скарг надійшло з Києва та Київської області (284). Із Львівської області надійшло 58 звернень, які стосуються переважно порушень в інших регіонах України (про порушення у Львівській області – 3), Харківської – 43, Одеської – 27, Дніпропетровської – 16, Запорізької – 7, Вінницької – 9, Полтавської – 16, Луганської – 7, Миколаївської – 6, Волинської – 5, Донецької – 4, Тернопільської – 6, Сумської, Чернівецької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Закарпатської, Хмельницька та Херсонська області – по 3 звернення, із Рівненської, Чернігівської, Черкаської областей – по 2.

Переважна більшість (299) звернень стосується відсутності української версії вебсайтів про надання послуг та сайтів інтернет магазинів, частина сайтів за замовчуванням має недержавну мову. 139 громадян поскаржилися на порушення своїх прав у сфері обслуговування (надання послуг здійснювалося недержавною мовою як у окремих магазинах, так і у магазинах великих торговельних мереж, супермаркетах, закладах громадського харчування, банківських установах, салонах краси, перукарнях, ветеринарних клініках). Найбільше порушень (58) виявлено киянами. Розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою зафіксували 77 заявники з різних регіонів. 23 громадянина заявили про порушення норм Закону у галузі освіти.

Збільшилася кількість звернень щодо порушення мовного законодавства в органах місцевого самоврядування. Щодо використання недержавної мови депутатами місцевих рад міст Миколаєва, Одеси, Дніпра, Запоріжжя надійшло 19 звернень.

Станом на сьогодні, не накладено жодного штрафу та не зафіксовано жодного злісного порушника. Всі надіслані нами на адресу фізичних чи юридичних осіб вимоги про усунення порушень мовного законодавства, в тч за результатами проведених заходів державного контролю, були виконані.

Жодної інформації від громадян, яким, на їх прохання, відмовили б в обслуговуванні недержавною мовою не надходило.

Секретаріат Уповноваженого продовжує проводити масштабну роз’яснювальну роботу щодо положень Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” з представниками органів державної влади та місцевого самоврядування, малого та середнього бізнесу, мережевих закладів торгівлі, медичних установ, освітніх закладів, соціальної сфери тощо.

Дякуємо соціально відповідальному бізнесу, представники якого дотримуються українського законодавства та створюють кращі умови для громадян України”, – йдеться у дописі.

 

Схожі пости

Масштабна повітряна тривога на західній Україні: сили ППО збили російську ракету

Redaktsia

У Тернополі на COVID-19 захворів лікар стоматолог. Це шостий випадок інфікування в області

За останню добу на Тернопільщині – лише 31 інфікований ковідом

Перейти до панелі інструментів