26.03.2023
Місто Новини

Свято онлайн та премії замість танців: які альтернативи традиційним корпоративам планують у компаніях Тернополя

Попри пройдені карантини вихідного дня та наближення локдауну, у Тернополі ресторани приймають замовлення на корпоративні вечірки. Місцева влада дала добро, аби лише дотримувалися встановлених карантинних обмежень. А попит на корпоративи таки є.

Відповідно до результатів опитування, яке провів портал AIN.UA, 72,4% із 243 проаналізованих компаній відмовилися від проведення корпоративу. З них 76,6% назвали основною причиною скасування новорічного свята епідемію коронавірусу в країні. Ще в 12,3% компаній, де корпоратив скасували, натомість працівникам дадуть премії. Яка ж ситуація у Тернополі?

Журналістка Терміново поцікавилася, чи скасували традиційні новорічні вечірки для колективу у компаніях міста через коронавірус. Паралельно зателефонувала у кілька ресторанів та готельно-ресторанних комплексів Тернополя, аби дізнатися, чи накривають вони столи для цілих компаній, чи все ж відмовляються? Спеціально не називаємо їх, аби це не сприйняли як рекламу. Зрештою, це далеко не повна вибірка, лише, аби показати тенденцію – корпоративи таки проводитимуть.

“Ніхто ж людей силоміць в ресторан не тягне”

Перші дзвінки до адміністрацій ресторанів журналістка почала робити ще в другій декаді листопада. Тоді чіткої відповіді, чи проводитимуть корпоративи, отримати не вдалося. Пояснювали однаково: через карантин вихідного дня важко спрогнозувати, що буде далі. Тож радили телефонувати ще раз, коли встановлені три пари вихідних завершаться і приймуть хоч якесь рішення, в яких умовах країна живе і працює далі. Але надіялися, що проводити корпоративи таки дозволять. 

Адміністрація несе відповідальність за дотримання карантинних вимог, але йти чи ні на забаву – це вибір кожної окремої людини

В опитаних ресторанах пояснювали: корпоративи – врожайний період. Ні для кого не секрет, що попри всі обмеження, люди і весілля гучні влаштовували, і ювілеї. Але саме друга половина грудня – це ледь не щодня корпоративи. І на вихідних, і в будні. А в рік, коли ресторанний бізнес зіткнувся з серйозними викликами, саме фінал року є найбільшою надією підприємців компенсувати недоотримані кошти.

“Карантин не карантин, але якщо є попит… Ніхто ж людей силоміць не тягне і не змушує. Адміністрація несе відповідальність за дотримання карантинних вимог, але йти чи ні на забаву – це вибір кожної окремої людини”, – пояснює адміністраторка одного з ресторанів міста.

Що ж до корпоративів, то ціна з людини стартує від 450 грн, це без урахування алкоголю. І все святкування має завершитися до 22 год. (9 грудня уряд дозволив кафе та ресторанам працювати в новорічну ніч до 1.00 год. з 1 січня їм дозволять працювати до 23.00, але проводити розрахунки – лише до 22.00 год – авт.). Тож подекуди пропонують розпочати корпоративи хоч о 14.00 – аби люди встигли відпочити.

“Нам дозволили проводити корпоративні вечірки, – пояснює адміністраторка іншого ресторану. – Наразі вільні дні ще є, але у нас і площа велика, і приміщень є кілька. Що ж до карантинних вимог, то ми всього дотримуємося: відстань між столами, кількість людей.”

Із п’яти опитаних адміністраторів лише в одному ресторані нам відповіли, що вільних дат вже немає. 

“Немає взагалі. Навіть у будні. Все зайнято”, – лаконічно повідомили там.

Вечірки-онлайн замість звичного застілля

Як пояснила HR-менеджерка однієї з ІТ-компаній Тернополя Світлана, від офлайнових корпоративів зазвичай не відмовлялися там, де робочий процес і не переходив у віддалений режим. Переважно мова йде про невеликі колективи. Якщо люди й так щодня бачаться на роботі місяцями, спілкуються, багато часу проводять разом в одному приміщенні, то корпоратив мало чим відрізнятиметься в плані загрози заразити одне одного коронавірусом.

Під час карантину У нас близько 90% людей почали працювати віддалено, їм не вистачає живого спілкування з колективом

А от якщо персоналу – декілька десятків, то тут вже варто приймати рішення про доцільність новорічної вечірки або/і шукати альтернативу. Однак деякі компанії все ж шукають можливі шляхи провести корпоратив. Адже така вечірка – це вже давно не про танці та алкоголь, а насамперед про  комунікацію. Якщо компанія велика, то це одна з небагатьох можливостей послікуватися, а деколи і познайомитися зі співробітниками з зовсім інших відділів.

“Під час карантину у нас близько 90% людей почали працювати віддалено, їм не вистачає живого спілкування з колективом, – описує ситуацію Світлана. – Але на першому місці все ж стоїть питання безпеки. Тож я почала шукати варіанти так званого неофлайну”.

Менеджерка проаналізувала і те, що пропонують івент-агенції, і як влітку проводили різні події інші компанії. З цього визначила для себе три варіанти

“Перший – це онлайн-захід на базі зуму, з активностями, конкурсами. Наші корпоративи завжди були не лише для працівників, а й для їхніх родин. Тож подумала, як можна залучити і їх, – розповідає Світлана. – Наприклад, влаштувати конкурс сімейних фото, або вікторину на знання історії компанії. Насправді навіть це можна зробити оригінально, а поміж тим “розбавити” це все привітаннями керівників.”

Другий варіант Світлана підгледіла в івент-агенцій. Розповідає, що вони пропонують онлайн-дискотеки та концерти. Запрошують діджеїв, професійних ведучих, пропонують цікаві ігри, при цьому “розбивають” учасників на команди у зум-кімнатах. 

“Можна влаштувати тематичну вечірку онлайн. Наприклад, агенції пропонують навіть послугу доставки необхідних атрибутів, можуть також привезти відповідні страви та напої”, – описує перелічує варіанти HR-менеджерка. Однак тут же зауважує: такий вид корпоративів підійде точно не для всіх. Онлайн-дискотека – це точно розвага під настрій та смак.

Третім варіантом є інтелектуальні ігри на кшталт Mind Games. Який із перелічених обере для свого колективу, Світлана наразі не каже – аби це залишилося сюрпризом. 

Не буде цього року офіційного корпоративу з розмахом і в ІТ-компанії “Eleks”. Його вирішили скасувати з міркувань безпеки. 

“Влаштуємо маленькі вечірки для проєктних команд. До 10-15 людей + ті хто мають імунітет, а таких вже відсотків 50, – розповідає керівник тернопільського офісу компанії Сергій Кутузов. –  А ще зберемося на офісі на маленьку паті”.

Зекономлене на банкеті на премії чи благодійність

Оскільки після корпоративів починаються новорічно-різдвяні свята, коли майже всі традиційно їздитимуть на гостину, збиратимуться цілими родинами, то в багатьох компаніях таки вирішили перестрахуватися.

У Тернополі на заводі ТОВ “СЕ-Борднетце-Україна” працює 3,5 тисячі людей. За словами фахівчині з комунікацій компанії Ірини Швайкевич, щороку корпоратив проводили для адміністративної ланки, а це близько 350 працівників. Кошти на це закладені у бюджеті. Зважаючи на ситуацію в країні, цього року вирішили корпоратив не проводити взагалі. Грошам натомість знайдуть інше застосування.

“Ще не визначилися, на що саме скеруємо дану суму, – зазначає Ірина Швайкевич. – Це буде або благодійність, або спрямуємо їх на заходи для боротьби з коронавірусом.”

Незважаючи на те, що вже минула перша декада грудня, в багатьох компаніях досі не вирішили: потрібен карантин чи ні. Пояснюють це не лише побоюваннями через коронавірус, а й фінансовими труднощами. 

“Ні для кого не секрет, що рік видався складним для бізнесу, – розповідає HR-менеджерка однієї з віконних компаній міста. Просить не називати, з якої, аби не відлякати клієнтів на руку конкурентам.  – Щороку святкування корпоративу ми фінансували спільно із працівниками: 50/50. Цього року спитали в них же. Чи не краще ті 50%, які покривала на святкування фірма, додати до премії. Поки що ще визначаємося, але, швидше за все, що корпоративу таки не буде”.

Аналогічно збираються вчинити і в одній із компаній з продажу авто: гроші, які би покривали витрати на проведення свята, роздадуть як премії.

Хоча в багатьох компаніях працівники кажуть одне й те ж: ні корпоративу, ні премій. Тому збираються провести старий рік із шампанським, купленим за власний рахунок, і з надіями, що в наступному році коронавірус не позначиться на зарплатах та наявності робочого місця.

Нагадаємо, відповідно до рішення уряду від 9 грудня, 8-24 січня в Україні введуть режим посиленого карантину. В цей час ресторани та кафи не працюватимуть. Можливою буде лише послуга доставки.

Поки Терміново готувало цей матеріал, уряд ухвалив рішення про те, що з 19 грудня 2020 року вводять обмеження на проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, бенкетів, майстер-класів, публічних подій. Тобто, в компаній є ще кілька днів, аби влаштувати корпоративи в рамках закону.

Ми також поцікавилися в тернополян, чи є доцільним цього року проведення корпоративів. Їхні відповіді дивіться у відео.

Всі фото: unsplash

 

Схожі пости

Кричуща несправедливість: обіцяної допомоги від держави родина померлого лікаря досі не дочекалася (відео)

Депутатів місцевих рад притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення вимог фінансового контролю

Віктор Сторожук

“Ця агонія не може тривати вічно” – колишнє керівництво Кременецької лікарні не може піти з гідністю

Перейти до панелі інструментів