28.06.2022
Місто Новини

Невідомі бридкі черв’яки окуповують під’їзди Тернополя через погодні аномалії 

У Тернополі активізувалися невідомі черв'яки

Невідомі черв’яки активно розмножуються біля під’їздів будинків у різних мікрорайонах Тернополя. Також люди їх помітили на сходах біля фонтану “Сльози Гронського”. Про моторошних істот тернополяни розповідають у соцмережах. Що з ними робити, ніхто не знає.

“Шановні, тернополяни, особливо екологи і працівники санстанції, поясніть будь ласка чому вже кілька днів спостерігається нашестя “хробаків, або кажуть що то личинки сороканіжок” біля під’їздів будинків. Є на Дружбі на кількох вулицях. Може ще десь є. Що з тим робити? Хотілось би почути і причини такого явища”, – написала Оксана Будзик. 

У коментарях тернополяни розповідають, що таких же хробаків бачили біля під’їздів будинків на вул. Симоненка, Будного, Корольова, Бойчуків, Купчинського, Текстильній. 

Купки черв’яків помітили на сходах біля фонтану “Сльози Гронського” (фото: Андрій Тернополер)

Коментатори пишуть свої пояснення та припущення, що це за істоти і чому вони зараз активізувалися. 

Ці комахи в нормі ховаються у темних і вологих місцях. Висока вологість внаслідок дощової погоди спричинила їх збільшення і поширеність. От вони і полізли із своїх шпар у під’їзди. Стане сухіше і вони зникнуть з поля зору”, – зазначає Вірука Пирогова.

“Ці істоти люблять сирість і вологу теплу землю. Вони гарно тоді розмножуються. Якщо є хробаки, то це дуже добре, тому що мокра земля збивається в тісні груддя, і дерева і рослини не можуть дихати. Завдяки хробакам земля рихлиться і все живе має можливість дихати на повні груди. То ж не травіть хробаків , якщо буде трохи тепліше чи сухіше , вони самі втечуть глибше , і не будуть турбувати”, пояснює Slava Bej.

“Вони вилазять з – під муру, яке там добре, якщо вони лізуть по стіні на перший поверх”, – скаржиться Мирослава Реник.

І в нашому під’їзді були. Прибиральниця, або жителі будинку, вимітали, кропили. А ще позалатували біля під’їзду щілини цементом, щоб не скупчувались”, – зазначає Una Vita.

“Це стоноги. В цьому році якесь нашестя їх. Вони звичайними способами не виводяться, а множаться з геометрично прогресією. Тільки дезінсекція”, – радить Lenka Wojciechowska.

Тернополяни активно обговорюють дану загадку у Фейсбуці, однак якихось дій для того, щоб вирішити проблему, виглядає, так і не вживали. Принаймні в міське управління житлово-комунального господарства і екології таких звернень не надходило, повідомив Терміново начальник управління Олег Соколовський. Відтак цього питання наразі в управлінні не вивчали і що порадити людям – не знають. 

В управлінні Держпродспоживслужби в Тернопільській області людей скеровують у жеки, яким мешканці платять за утримання будинку. В ці кошти закладене і проведення спеціальними службами дератизації та дезінсекції. 

Та поспішати знищувати цих черв’яків не варто, зауважує начальник обласного управління екології та природних ресурсів Орест Сінгалевич. Адже крім того, що вони неприємні на вигляд, жодної шкоди не несуть.

– Зараз підвищена вологість і температура повітря набагато вища, ніж завжди. Тобто створилися умови для розвитку цих безхребетних організмів, – пояснює фахівець. – Вони мають пару циклів розвитку протягом року і як правило в цей час вже низькі температури і вони не розвиваються. Проте зараз утворилися такі аномальні умови, які є сприятливими для їх розвитку, от і маємо результат. 

Такі організми масово розвиваються в умовах підвищеного вмісту органіки, коли мають кормову базу, достатню кількість вологи і температури. 

– Чому їх можна побачити біля під’їздів? Тому що там є колишні сміттєві проводи. Попри те, що їх позаварювали, всеодно очистки сміттєвих камер належним чином не провели і роками йде розклад залишків тої органіки, яка там накопичувалася, – каже Орест Сінгалевич. – Ці мікроорганізми якраз сприяють розкладу цієї органіки.  Тобто  це природній процес розкладу органічного забруднення довкілля. До того ж такі організми позитивно впливають на  ґрунт. Знищувати цих черв’яків чи ні – справа кожного. Проте варто пам’ятати, що вони не шкодять довкіллю, а навпаки позитивно на нього впливають. 

Головне фото: Ірина Мисків. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Схожі пости

“Світило” 5 років: жінка, яка під час виборів проголосувала за 4-х осіб, обійшлася смішним покаранням

Керуюча компанія “Будсервіс” заявила про дезінформаційну атаку

На Тернопільщині викрили неповнолітніх, які вкрали транспортний засіб

Перейти до панелі інструментів