05.12.2021
Новини

Директором муніципального оркестру у Тернополі став скандальний диригент, який травмував музиканта кріслом

Завершальний етап конкурсу на посаду керівника муніципального “Оркестру Волі” відбувся на початку червня. Серед чотирьох кандидатур комісія обрала диригента Володимира Грицая, незважаючи на судову справу через побиття артиста. 

Згідно із протоколом 2-го засідання конкурсної комісії з проведення конкурсного відбору на посаду директора “Оркестра волі” від 04.06. 2020, який оприлюднений на сайті Тернопільської міської ради, у складі комісії було два головних спеціаліста управління культури та мистецтв Світлана Шевчук та Юлія Кльоц, заступник директор по творчій роботі ПК “Березіль” Петро Дець, директор Тернопільської музичної школи №2 ім. М. Вербицького Василь Коваль, директор “Муніципального Галицького камерного оркестру” Олена Лайко, директор ГО “Лицарський орден українського козацького братства ім. Св. Миколая” Орест Савка та учасники цієї громадської організації Валентина Крошко і Надія Купина. 

Були присутні і заступник начальника управління культури Василь Кармазин та головний спеціаліст управління культури, секретар комісії Наталія Глуховецька. До слова, за відкрите голосування за кандидатів проголосувало лише три члени комісії, тому його зробили таємним.

Під час засідання комісія проводила співбесіди із кандидатами на посаду, які мали представити програму розвитку оркестру на один та п’ять років. У протоколі йдеться про те, що одного із кандидатів не допустили до відбору, оскільки в нього немає трирічного стажу роботи у сфері культури. До декого з інших кандидатур питань взагалі не було. Одні розповідали про те, що колектив слід реорганізувати, а інші, що треба повернути старий склад колективу.

Попереднього керівника оркестру Володимира Грицая запитували, що він зробив, як художній керівник для формування оркестру, після того, як рік тому він розвалився і впродовж року його ніхто не чув. Грицай відповів, що зараз штат оркестру – 25 осіб і вони мають підготовлену програму з 15-ма концертними номерами. 

Були і претензії щодо допущення кандидатури Грицая до конкурсу через судову справу про побиття артиста оркестру. Проте, які саме, та якими були пояснення з даного приводу екс-керівника, у протоколі не вказано. В результаті за нього проголосували усі шість членів комісії. Три голоси отримав Тарас Мірошниченко, інші учасники – жодного.

Комісія рекомендувала міському голові Сергію Надалу призначити на посаду директора “Оркестра Волі” Володимира Грицая та укласти із ним контракт на 5 років. 

На сайті міської ради 22 червня оприлюднили “Істотні умови контракту з директором комунальної установи Тернопільський муніципальний духовий оркестр “Оркестра Волі”. У ньому розписана програма розвитку оркестру на 2020-21 роки та програма розвитку на 2021-25 роки: концерти, репертуар, участь у фестивалях, співпрацю з Асоціацією міст України, відповідальність за оновлення інструментів артистів. 

Є пункт, згідно з яким Грицай має постійно приділяти увагу підвищенню вимогливості до себе, підвищення культури і удосконалення техніки гри артистів оркестру. Також за 5 років він має довести штат оркестру до рівня 2019 року – 36 осіб.
Заборону кидатись стільцями у артистів оркестру в умовах контракту не прописували. 

Нагадаємо, у серпні 2019-го Володимир Грицай кинув кріслом в голову музиканту оркестру, бо той насмілився дорікнути диригенту у пияцтві. У потерпілого  діагностували травму ока. На знак протесту щодо зухвалих дій Грицая 30 учасників колективу написали заяви на звільнення.

Саж ж Грицай виправдовувався, що його ображали, тому не стерпів і накинувся на підлеглого. 

Після інциденту музиканти звернулися в поліцію, після чого відкрили кримінальне провадження через побиття артиста за ч.1 ст. 125 ККУ (умисне легке тілесне ушкодження). Дане провадження вже скеровано до суду, судові засідання тривають. Останнє мало відбутися 15 червня, але його перенесли. 

Водночас в у суді слухається ще одна справа, в якій позивачем є сам Грицай. Керівник оркестру позивається до травмованого ним музиканта та видання “РІА ПЛЮС” щодо визнання опублікованої інформації недостовірною та стягнення моральної шкоди.

Після інциденту з травмуванням підлеглого диригенту оголосили догану. Але підстав для звільнення керівника не побачили. А тепер Грицая знову обрали  керівником оркестру. 

 

Схожі пости

На Тернопільщині працівники патрульної поліція попалися на порушеннях

Кандидатам в депутати вже не потрібно надавати довідку про несудимість – рішення парламенту

У БК “Тернопіль” на ковід масово захворіли гравці та тренери

Перейти до панелі інструментів