16.07.2020
Здоров’я Новини

На Тернопільщині на грип і ГРВІ захворіло майже 6,5 тисяч чоловік

Сьогодні, 23 січня, у Тернополі відбулась прес-конференція, під час якої спеціалісти розповіли про стан захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в області. 

– Епідемічний сезон грипу і ГРВІ зазвичай починається з жовтня місяця, сорокового тижня року і завершується 20 тижнем наступним роком, – повідомила завідувачка відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Марія Павельєва. – Це період, який охоплює 2 роки. Ми визначили, яка є циркуляція вірусів грипу на нашій території, в 50 % випадків є лабораторне підтвердження грипу типу А. 

Великий ризик ускладнень під час захворювання у дітей до 5 років, людей похилого віку, які мають хронічні захворювання, вагітних жінок. Їм захист потрібен найбільше.

За даними щоденного моніторингу спеціалісти повідомили, що ситуація є нестійкою, неблагополучною. З 13 січня спостерігається підвищення захворюваності. За вчорашній день з адміністративних територій показник склав  617, 4% на 100 тис населення, а з 17 січня та минулий тиждень середній показник збільшився майже у три рази. Серед дітей,які хворіють більше як 59 % – діти шкільного віку. Зросла госпіталізація, за тиждень на 20 %, це означає, що є хворі з ускладненнями, з тяжким перебігом захворювання. 

– Кількість хворих в області за останній тиждень 6 437 чоловік, близько половини діти, – повідомила лікарка-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Світлана Маціпура. – Діагноз у більшості ГРВІ, буває грип. В грудні було 5 випадків грипу, а в січні значно більше.

– Епідемситуація вже зараз є, але школи не зачиняють, бо у різних регіонах інший рівень захворюваності, – доповнила Марія Павельєва. – Зараз щодо нового наказу в нас ділиться все від інтенсивності. Скоріше показники перевищили низьку позначку, а зараз і середню. Протиепідемічні заходи вводяться при перевищенні середнього показника на 12-ти адміністративних територіях Тернопільської області, але у деяких регіонах більше хворіють дорослі,а не діти. Ми моніторимо ситуацію, повідомляємо, тоді засідає комісія в районах і вирішує як діяти в ситуації, як це відбувалось у Чорткові, де зупинили навчання у школах, після чого комісія повторно буде вирішувати чи відкривати школи. Якщо показник у школі чи класі перевищує 20 %, можна призупинити навчання, як це відбулось у трьох школах Тернополя в окремих класах. 

 

Ваш коментар

Схожі пости

Двоє жінок на Тернопільщині виростили близько трьох тисяч рослин маку та конопель. Плантації знищили

Тернополянин просить знайти його приятеля

За скільки «хлопчики» змогли відкупитись від НАБУ, СБУ та прокуратури – розслідування «Bihus.Info»

Віктор Сторожук