22.05.2022
Жінки Здоров’я Новини

“Жінкам потрібна дружня підтримка”: тернополянки, які побороли рак, створили ГО

У Тернополі створили громадську організацію, що підтримує жінок, які борються з раком, – “Амазонки Тернопілля”. Її голова – психологиня Марина Орап – знає про онкологію не з чужих слів, бо сама боролася з недугою і перемогла. Після цього переконана: важливим елементом одужання при раку є позитивне психологічне налаштування і дружня підтримка в процесі одужання.

– Коли я вилікувалась, то намагалась різними способами налагодити психологічну підтримку онкохворих: організувала терапевтичну групу, проводила індивідуальні консультації і групові заняття. Через два роки дійшла думки, що жінкам в першу чергу потрібна дружня підтримка тих, хто цю хворобу вже пережив.

Так виник клуб спілкування в невимушеній атмосфері. І виявилось, що все це насправді необхідно великій кількості жінок.

–  Тому ми почали організовувати різні заходи, продовжує пані Марина. –  Щочетверга ми відвідуємо онкодиспансер, розмовляємо з пацієнтками.  Щомісяця у нас відбуваються засідання клубу. Ми спілкуємось, обговорюємо питання, ділимось думками, підтримуємо одна одну. Ми провели круглий стіл, який був присвячений актуальним проблемам профілактики, лікування і реабілітації онкохворих. Провели день краси: пацієнткам робили макіяж, фотографували. Жінки раділи, бо відчували себе гарними навіть під час боротьби з хворобою. Провели день здоров’я, під час якого фітнес-тренер показував фізичні вправи, що допоможуть у  реабілітації після мастектомії.

Тож постало питання про заснування громадської організації.

– І ми зареєструвались. Хочу особливо підкреслити роль жінок, в яких я знайшла однодумиць і які зробили заснування громадської організації можливим. Це Оксана Содомора, Галина Чорна і Оксана Коцюба, вони ж стали співзасновницями і є активними її учасницями, – додає голова ГО.

Марина Орап зауважує: ГО є неприбутковою організацією, вони не збирають  і не розподіляють кошти. Їхня мета – підтримка онкохворих жінок, які перебувають на лікуванні та в яких ремісія.

– Ми здійснюємо дружню психологічну допомогу, – ще раз наголошує голова ГО.

І додає, що в ГО “Амазонки Тернопілля” чекають на тих, хто стикнувся з такою ж проблемою.

Звертатись можна безпосередньо до Марини Орап.

Слідкувати за новинами ГО “Амазонки Тернопілля” можна у фейсбук-групі за посиланням.

Схожі пости

Тернопіль долучається до Всеукраїнської акції “Рік без Каті”

На що витрачає “ковідні” гроші міський голова Кременця та депутати

На Тернопільщині згоріла аптека

Перейти до панелі інструментів