Традиційно у четверту суботу листопада українці вшановують пам’ять жертв Голодоморів. У 1932-1933 рр. та 1946-47 рр. радянський уряд штучно створив в Україні умови, коли від голоду вимирали мільйони людей. Практично кожна українська родина має історію про замордованих голодом родичів. 23 листопада українці мали можливість пригадати страшні сторінки історії і помолитися за невинно убієнних родичів.
Міста, селища і села Тернопільщини приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання о 16.00. На центральних площах населених пунктів та біля пам’ятних знаків відслужили панихиду, виклали символічні хрести, деякі громади підготували театралізоване дійство.
У Тернополі вшанування пам’яті відбулося на Театральному майдані. Близько 1,5 тисячі жителів обласного центру прийшли, аби поставити свою свічку у загальний хрест пам’яті.
Жителі Чорткова зібралися на міському кладовищі по вулиці Степана Бандери, біля пам’ятного Хреста жертвам голодомору вшанували пам’ять жертв голодомору 1932-1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, а також голодоморів 1921-1922, 1946- 1947 років в Україні.
У Заліщиках люди прийшли до меморіального комплексу “Борцям за волю України”.
Теребовлянці зібралися на площі перед пам’ятником Степану Бандері.
У Зборові мітинг-реквієм відбувся 22 листопада на центральній вулиці, біля пам’ятного знаку «Жертвам комуністичного режиму».
22 листопада на майдані І.Франка м.Збараж запалили лампадки та виклали із них символічний хрест пам’яті за жертвами голодоморів в Україні.
У Борщеві долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання біля могили Борцям за волю України.
Віче-реквієм відбулося на центральній площі міста Бережани.
Жителі Лановець зібралися на центральній площі райцентру. Люди виклали символічний хрест. В кінці кожен отримав шматочок свіжого хліба – вічної цінності нашого народу.
У Бучачі біля пам’ятного знака загиблим від політичних репресій та церкви Покрови Пресвятої Богородиці, де зібрались представники влади, молодь та громадськість міста, священники відправили поминальну панахиду за невинно убієнними.
Довідково. За матеріалами Вікіпедії, Голодомор 1932-1933 рр. – акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Протягом 1932 р. голодом було замордовано сотні тисяч людей, то в 1933 р. лік ішов на мільйони. Голод був актом геноциду, оскільки він був навмисне спрямований проти української нації як такої. Кількість людей, які загинули від голоду, оцінювалась деякими істориками в 3,941 млн у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці, та склав 6,122 млн втрат ненародженими. Голодомор викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу й Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.