21.05.2022
Історична спадщина Мандри Новини

Завантаж і мандруй: для Скали-Подільської розробили власний туристичний мобільний додаток

Скала-Подільська тепер має власний мобільний додаток, в якому можна ознайомитись з історичними та природними пам’ятками містечка та околиць – NearYou.

Всього за кілька місяців активісти розробили додаток, зняли проморолик, встановили фотозону та інформаційні таблички на історичних локаціях, тепер продовжують наповнювати застосунок новою інформацією.

– Зараз вже доступні історичний та природничий маршрути, – розповідає керівниця проєкту “Скала – перехрестя туристичних шляхів” Ірина Джуфер. – Продовжуємо доповнювати їх, і паралельно працюємо із аграріями та фермерами громади, аби залучити їх до розвитку агромаршруту – третього у додатку, намагаємось пояснити їм переваги “реклами” у застосунку. Адже агротуризм розвинений за кордоном, тож і в нас справа помалу почне рухатись, просто треба часу.

Основною функцією додатку є три туристичні маршрути. Якщо мандрівник не хоче відвідувати всі запропоновані локації, то може створити власний маршрут і пройтись лише тими, що його цікавлять. Також в застосунку можна отримати інформацію про можливі екскурсії і зв’язатись з екскурсоводом. Є тут також інформація про готелі, кафе та крамниці містечка. А ще – цікавий бонус – історичний квест, який можна проходити, відвідуючи локації і підвищувати власний рейтинг.

Додаток розробляли програмісти зі Львова, проморолик знімали хлопці з Києва. Кістяком же проєкту були четверо людей.

– Історичну довідку про місто нам розробила місцева історикиня та краєзнавиця Оксана Ундерко, – продовжує Ірина. – Це людина, яка знає про Скалу стільки, що її можна слухати годинами. Далі над текстом працювала місцева поетеса і письменниця Аліна Червоноока, аби адаптувати тексти для додатку та інформаційних таблиць, що їх розмістили містом. Її чоловік, Червоноокий Артем, робив світлини місцин, що позначені на маршрутах. Я відповідала за роботу програмістів. Згодом всі тексти вичитувала місцева філологиня. Оскільки додаток двомовний, то все також перекладали на англійську три місцеві вчительки, а ще одна волонтерка з Америки адаптувала їх для носіїв мови. Як бачите, роботи було чимало. І хоч всі працювали на волонтерських засадах, але зробили все дуже якісно.

Виконати всі роботи вдалось за кілька місяців: з червня по вересень.

Тож тепер кожен, хто приїздить до містечка, матиме можливість не просто блукати самотужки, а прокладати маршрути, дізнаватись, що було раніше на місці тієї чи іншої будівлі. Адже Скала – це не лише про фортецю та костел.

Основні туристичні маршрути Скали пов’язані із Михайлом Грушевським (його дружина Марія Вояковська свого часу працювала у містечку вчителькою, тут же вони й обвінчались – авт.), родиною Голуховських, які були останніми власниками містечка, та єврейською спадщиною міста, пояснила Ірина Джуфер.

– Крім цього також додали цікаві архітектурні об’єкти Скала-Подільської об’єднаної територіальної громади: костел у Лосячі, дерев’яну дзвіницю XVII ст. в Іванкові та костел у селі Турильче.

Приєднатись до проєкту також пропонують і іншим містам області, що хочуть розвивати туризм.

Наразі NearYou доступний лише для користувачів Android. Завантажити його можна за посиланням.

 

Схожі пости

На трасі на Тернопільщині горів “КАМАЗ”

“Завершальний прорив лютого холоду”: якої погоди чекати у найближчі дні

Марія Голді

На Кременеччині авто врізалося в підводу: троє людей потрапили до лікарні

Перейти до панелі інструментів