23.11.2024
Новини

Червонокнижні та з льодовикового періоду: у Нацпарку на Тернопільщині зростають рідкісні види

У Національному природному парку “Дністровський каньйон” зростає чимало рідкісних рослин. Серед них і червонокнижні, і ті, які “пам`ятають” льодовиковий період. Днями наукові праціники парку провели обстеження долини річки Бариш поблизу села Сновидів та розповіли про свої цікаві спостереження. 

Читайте також: На Тернопільщині квітне біблійна рослина, що горить і не згорає

“Стрімкі схили долини річки Бариш північно-західної експозиції з буковими насадженнями вкриті мохами, де невеличкими локалітетами зростає чорниця звичайна – Vaccinium myrtillus. Вид, який зберігся на Придністер’ї в небагатьох місцях ще з льодовикового періоду.

На схилах долини річки Бариш зростають червонокнижні види рослин: лілія лісова – Lilium martagon, коручка чемерниковидна – Epipactis helleborine, любка дволиста – Platanthera bifolia, вальдштейнія гравілатоподібна – Waldsteinia geoides, гніздівка звичайна – Neottia nidus. З регіонально рідкісних видів виявлено зростання: плюща звичайного – Hedera helix, воронцю колосистого – Actea spicata, кадила сарматського – Melittis sarmatica, зубниці бульбистої – Dentaria bulbifera, вовчих ягід звичайних – Daphne mezereum.

З фауни цікавими були спостереження боривітру звичайного – Falco tinnunculus на відтинку дороги між селами Кошилівці та Новосілка на опорі ЛЕП та синюка карпатського – карпатський вид слизняків, який зрідка може зустрічатись у рівнинній частині заходу України”, – повідомляють у Нацпарку.

Нагадаємо, у “Дністровському каньйоні” уже не вперше виявляють рідкісні види рослин.

Перейти до панелі інструментів