“Катя сьогодні померла не дочекавшись, ні справедливості, ні правосуддя. Що ж далі? Катя завжди наголошувала в своїх промовах і листах, що Катерина Гандзюк – це всього лиш одне прізвище. Дійсно, це одне прізвище у величезному списку. У 2018 році, ми рахували, було скоєно 54 нападів на громадських активістів. Вона не розуміла, чому влада заохочує людей, спочатку, займатись громадською активністю, а потім на них просто нападають у них під будинками, кидають у вікна гранати так, як було в голови одної із громадських організацій. Ми маємо багато нападів. Зараз також багато людей сидять в тюрмах, які вибороли нам незалежність у 2014-2015 роках. Люди, які пройшли Майдан пішли на фронт, а ті, хто був поранений на Майдані пішли допомагати фронту. Насправді, дуже шкода, що так стається…”, – розповідає громадський активіст Ігор Василів.
З таких слів розпочалась акція вшанування пам’яті Катерини Гандзюк, яка померла сьогодні у Київській міській клінічній лікарні №2. Катерина Гандзюк була громадською активісткою, яку, 31 липня, біля її ж будинку невідомі облили сірчаною кислотою. Чоловік, який чекав на неї вилив на голову Катерині кислоту – тоді вона отримала близько 35% опіків шкіри. Наступні місяці вона перенесла більше десяти операцій. Перебувавши в реанімації Катерина записала відео звернення, в якому зазначила – “Так, я знаю, що виглядаю зараз погано. Але, принаймні, мене лікують. Мене лікують добре українські лікарі. І я точно я знаю, що я виглядаю зараз набагато краще, ніж виглядають в Україні справедливість і правосуддя. Тому що їх сьогодні не лікує ніхто.”
“В мене є запитання до правоохоронних органів. В той час, коли на Сході йде війна, там гинуть люди, як, взагалі, можна називати тих людей, які тут вбивають своїх громадян не на війні, а тут… Як можуть правоохоронці не реагувати на ці речі – це мародерство просто”, – каже активіст Денис Милий.
До людей, які прийшли вшанувати пам’ять Катерини вийшов начальник ГУНП в Тернопільській області Олександр Богомол. Він зазначив, що правоохоронці роблять все можливе, аби убезпечити своїх громадян.
“Від себе особисто та від колективу усієї поліції в області хочу висловити співчуття родині Катерини Гандзюк. Нажаль, не змогла вона вибратися з тої біди, перестала мучитися. Але не вона перша жертва і, думаю, що не остання.. Як представникТернопільської поліції можу сказати, що і в Тернополі не все гладко, думаю, ви і самі це прекрасно знаєте. В нас було вже декілька нападів і ми намагаємось їх ефективно розслідувати”, – зазначив начальник ГУНП в Тернопільській області Олександр Богомол.
Додамо, що акції вшанування пам’яті сьогодні відбуваються у всіх містах України.