Україна потрапила в ТОП-10 нещасливих країн світу

Україна опинилась в десятці країн, мешканці яких схильні вважати своє особисте життя нещасливим. Такі результати міжнародного дослідження. Хоча за останні два роки показник щастя українців виріс у чотири рази: з 8% у 2017 році до 33% у 2019.

З 2014 року у світі спостерігається відносне, але неухильне падіння індексу щастя. Він вираховується як різниця між відсотком людей, що вважають себе щасливими, і відсотком нещасливих людей. Цей індекс знизився з 64% у 2014 році до 48% у 2018 році. У 2019 показник індексу щастя залишився тим самим, що й у 2018, тобто 48%. На цьому фоні Україна зі значенням цього індексу 33% демонструє очевидний прогрес. На кінець минулого року 51% українців вважали себе щасливими і тільки 18% вважали, що їх особисте життя нещасливе. Таким чином, індекс щастя, склав + 33% проти +8% у 2017 (у 2018 році це запитання в Україні не ставилося). І хоча показник України порівняно невеликий (остання десятка країн) – бачимо позитивну динаміку.

Дослідження, про яке йдеться, проводиться асоціацією незалежних дослідницьких агентств Gallup International з 1947 року в 46 країнах світу, зокрема певний час і в Україні. На усьому пострадянському просторі представником цієї асоціації є дослідницький холдинг Ромир, а в Україні дослідження проводив КМІС.

Глобальне опитування «Кінець року» проводиться асоціацією Gallup International кожний рік, але Україна бере участь у цьому дослідженні нерегулярно. В листопаді минулого року 45 тисяч респондентів з 46 країн світу відповіли на питання: «Наскільки Ви задоволені чи незадоволені своїм життям?»

Більше половини респондентів країн, де проводилось дослідження (59%), відповіли позитивно, біля одного з десяти (11%) вважають себе нещасливими. Трохи більше четвертої частини опитаних (28%) вважають себе ані щасливими, ані нещасними. Тобто відповідний, середній індекс склав 48%. Таким чином в Україні він дещо нижчий, ніж у світі в цілому ( нижчий так званого «світового індексу щастя»), однак демонструє відчутне зростання за останні два роки: +8 у 2017 і + 33 у році 2019. Наводимо дані опитувань:

Гістограма 1. Наскільки щасливою чи нещасливою людиною Ви себе відчуваєте у зв’язку з подіями вашого особистого життя?

Гістограма 2. Порівняльні показники індексу щастя в Україні в 2017 та 2019 роках


Оскільки Україна опинилась в десятці країн, мешканці яких схильні вважати своє особисте життя нещасливим, наводимо дані щодо відносно найбільш «щасливих» і «нещасливих» країн світу.

Таблиця 1.Індекс щастя за країнами. ТОП найбільш «щасливих» та «нещасливих» країн


Як бачимо, ступінь економічного розвитку ще не робить сприйняття особистого життя людьми більш щасливим, а економічні труднощі – нещасливим. З іншого боку, те що індекс щастя в Україні на рівні такого ж індексу, як і у Великобританії, може здивувати. Інформаційно цікавим можна вважати розподіл індексу щастя за різними регіонами світу. Він ще раз свідчить, що ні ступінь економічного розвитку, ні регіон не впливають безпосередньо на сприйняття свого життя людьми щасливим чи нещасливим.

У цьому контексті достатньо інформаційним є розподіл індексу щастя за регіонами світу:


Як свідчать наведені дані, навіть наявність або ж відсутність військових конфліктів у тому чи іншому регіоні світу на сприйняття свого життя щасливим чи нещасливим впливає мало, якщо конфлікт не відбувається безпосередньо у твоїй місцевості. Особисте життя людини певною мірою автономне від зовнішніх впливів. Хоча, безумовно, такі впливи присутні, вони часто не стають визначальними.

Коментар генерального директора КМІС Володимира Паніотто.

Англійською запитання було таким – «In general, do you personally feel very happy, happy, neither happy nor unhappy, unhappy or very unhappy about your life?». І хоча прямий переклад happy – це щастя, але в цьому контексті воно перекладалося як «задоволеність життям». КМІС вивчав і задоволеність життям  і рівень щастя (запитання – «Чи відчуваєте Ви себе щасливим?»), результати дещо відрізняються, щастя більш емоційне почуття, а задоволеність життям більш раціональне. Тому цей індекс хоча і зветься «Глобальний індекс щастя», але, можливо, він ближчий до задоволеності життям.

І на рівень щастя і на рівень задоволеності життям впливає не тільки рівень забезпеченості, але й рівень домагань. Можна розглядати щастя як дріб, у чисельнику якої рівень забезпеченості, а у знаменнику – рівень домагань. Якщо рівень домагань низький, то люди можуть бути щасливими і при низькому рівні забезпеченості. І навпаки, зростання рівня домагань знижує рівень щастя. Тому у деяких бідних країнах рівень щастя може бути більш високим, ніж у деяких багатих країнах

Додаток. Результати опитування по всіх країнах, 2019
У цілому, особисто Ви дуже задоволені, задоволені, ні задоволені, ні незадоволені, незадоволені або досить незадоволені своїм життям?

Головне зображення pixabay

About the author

червоні двері, жовті двері
trending_flat
Нова небезпечна гра “Червоні двері, жовті двері”: чим вона загрожує дітям та підліткам

В українських соцмережах набуває популярності небезпечна гра "Червоні двері, жовті двері".  Ця гра, що поширюється в TikTok, може спричинити транс у її учасників, а для дітей з вразливою психікою вона становить серйозну загрозу, включаючи різні розлади та нічні жахи. Головне у ній - це вчасно розбудити гравця. Гра полягає в тому, що один підліток веде, а інший – уявляє. Ведучий ставить питання на кшталт: "Що ти бачиш?", "Хто перед тобою?", "Якого кольору кімната?", "Хто або що в ній є?". Учасник, ніби перебуваючи в напівсні, описує побачене: двері різних кольорів, кімнати. Якщо він згадує годинники, ведучий наказує йому вийти, щоб уникнути пастки. Також заборонено зустрічати людину в чорному. Ведучий, ставлячи конкретні питання, веде учасника через уявний будинок. Основна умова – вчасно вивести учасника з цього стану, щоб він не залишився там назавжди. https://www.youtube.com/watch?v=g8bF8j8WJVM Гра швидко поширилася серед школярів, які тепер регулярно […]

кар'єр
trending_flat
Схема на 76 мільйонів: на Тернопільщині викрили злочинну групу, яка незаконно видобувала пісок

На Тернопільщині викрили злочинну групу, яка незаконно добувала пісок на мільйони гривень.  Власник будівельної компанії, змовившись із директором, організував незаконну оборудку. Завдяки зв’язкам з місцевими посадовцями, вони незаконно отримали в оренду дві земельні ділянки під будівництво житлових приміщень. Про це повідомили у пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. Замість будівництва, підприємці організували незаконний видобуток піску на промисловому рівні для своїх будівельних майданчиків. Керівництво злочинною діяльністю та збут видобутого піску були покладені на працівника фірми, який легалізував його через місцевого підприємця. Останній видавав незаконний пісок за власний товар, оформлюючи відповідні накладні. "Слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області оголосили всім чотирьом учасникам оборудки про підозру за незаконне видобування корисних копалин у складі організованої злочинної групи (ч.3 ст.28, ч.4 ст.240 Кримінального Кодексу України). Фігурантам загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна", - повідомляють правоохоронці. […]

ДТП
trending_flat
Суд виніс вирок водію, який став причиною смерті двох пасажирів

Винуватець смертельної ДТП у Тернополі отримав вирок суду. Його засуджено до 8 років 6 місяців позбавлення волі. Прокурори довели у суді, що 21 липня 2024 року близько 15 год. 30 хв., водій автомобіля ВАЗ 2115 з трьома пасажирами в салоні, рухався по вул. Степана Будного, у м. Тернополі, у напрямку від вул. Микулинецька до вул. Митрополита Шептицького й спричинив ДТП. Через перевищення швидкості в умовах дощу, водій ВАЗ 2115 не впорався з керуванням біля АЗС «WOG», що призвело до заносу. Виїхавши на зустрічну смугу, він зіткнувся з Alfa Romeo, який стояв на червоне світло. Від удару Alfa Romeo зачепив Volkswagen Passat, а ВАЗ 2115 врізався в Toyota Camry. Внаслідок аварії двоє пасажирів ВАЗ 2115 загинули, ще одна пасажирка отримала важкі травми. Про це повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі. "Суд визнав винуватим водія у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. […]

суд
trending_flat
Директорці КП на Кременеччині несправедливо виписали догану: на чий бік став суд

На Тернопільщині міський голова Ланівців незаконно виписав догану начальниці КУ «Лановецького територіального центру надання соціальних послуг». 3 квітня відбувся суд щодо справи про догану Руслани Кушнір - директорки комунальної установи «Лановецький територіальний центр надання соціальних послуг» Кременецького району Тернопільської області. Зі слів адвоката жінки Віталія Сідорова, з 1 жовтня 2024 року Лановецький міський голова підписав розпорядження про догану, звинувативши Руслану Кушнір у самовільному залишенні робочого місця на тривалий час (20 вересня 2024 року з 10.00 по 16.00) у звʼязку із несанкціонованим відбуттям у службове відрядження, що стало перевищенням своїх повноважень та фактом винного вчинення порушення трудової дисципліни (дослівно). Причина:вона нібито самовільно поїхала на форум, не погодивши цього з мером. Про це повідомив адвокат Віталій Сідоров на сторінці у соцмережах. "Але тут важливий момент: вона брала участь у форумі «Соціальна сфера в умовах війни» в Тернополі – події, що безпосередньо стосувалася […]

пожежа
trending_flat
Пожежа на Тернопільщині: постраждалий отримав страшні опіки

На Чортківщині горів житловий будинок. У вогні постраждав чоловік та отримав серйозні опіки.  Пожежа трапилась о 17:34 3 квітня у селі Паївка Чортківського району. Вогонь охопив житловий будинок, знищивши покриття та перекриття будівлі (35 м²), речі домашнього вжитку (10 м²), пошкодив облицювання стін (20 м²). У пожежі постраждав чоловік 1959 року народження. Медики госпіталізували постраждалого до лікарні з множинними опіками. Про це повідомили у Головному управлінні ДСНС України у Тернопільській області. "Причини займання з’ясовуються. ДСНС закликає бути відповідальними. Дотримуйтеся правил пожежної безпеки. Будь-яке джерело вогню, залишене без нагляду — потенційна загроза для життя", - йдеться у дописі. Також 3 квітня о 23:39 трапилась ще одна пожежа житлового будинку в селі Самолусківці Гусятинської ТГ Чортківського району. Внаслідок займання знищено покриття та перекриття даної будівлі на площі 10м.кв., шифер -10 шт., речі домашнього вжитку на площі 10 м.кв. Читайте також: Серйозна пожежа […]

церква
trending_flat
Вандал, який наніс сатанинські знаки на храми Тернополя, отримав покарання

Суд виніс рішення щодо чоловіка, який розмалював червоною фарбою 17 храмів у Тернополі. Вандал має сплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Суд виніс вирок тернополянину, який скоїв акт вандалізму, розписавши червоною фарбою 17 церковних споруд. Згідно з матеріалами справи, злочин було скоєно вночі 27 жовтня 2024 року, напередодні недільних богослужінь. На стінах храмів з'явилися написи «666», що, згідно з судовим висновком, є символом диявола, антихриста та зла в цілому. Дії чоловіка були кваліфіковані як хуліганство. Про це йдеться у судовому рішенні. За даними слідства, від дій зловмисника постраждали такі храми: Храм Покрови Пресвятої Богородиці на вулиці Лепкого Церква євангельських християн баптистів «Божа Оселя» на вулиці Київська Церква «Всіх Святих Українського Народу» на вулиці 15-го Квітня Храм «Святого Апостола Андрія Первозванного» на вулиці Куліша Церква «Преображення Господнього» на вулиці Куліша Храм «Святого Апостола Петра» на вулиці Володимира Великого Церкви «Храм Різдва […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025