Що таке гнучка обробна дошка та для чого вона потрібна?

Гнучкі обробні дошки давно відомі у всьому світі і впевнено набирають популярності в Україні. Справа в тому, що вони дешеві, займають зовсім небагато місця і при цьому ідеально підходять для повсякденного використання.

Матеріалом для виготовлення більшості подібних дощок є поліпропілен. Харчовий пластик не тупить леза ножів, завдяки шорсткій текстурі не ковзає по робочому місцю, не вбирає запахи, не фарбується від продуктів, легко миється як вручну, так і в посудомийній машині.

На перший погляд така доска може виглядати не серйозно. Але все це лише стереотипи. Дошкам з нових матеріалів, на відміну від дерев’яних, просто не потрібно бути товстими, щоби бути міцними. До того ж, така компактна форма має свої додаткові плюси. Завдяки малій товщині ви можете зберігати на кухні хоч цілу пачку таких дощок, кожну під свій вид продуктів! Якщо ви купите дошки різних кольорів, ви ніколи не переплутаєте, для чого використовується кожна з них!

Що таке кольоровий код обробних дошок?

Такі набори обробних дощок із колірним кодуванням давно вже використовують на своїх кухнях професіонали!

Сьогодні на професійних кухнях використовуються яскраві дошки основних кольорів. Ці кольори відносяться до певного типу їжі, щоб запобігти так званому перехресному забруднення – змішування смаків і запахів різних продуктів. Адже ви навряд чи порадієте фруктовому салату зі смаком свіжої морської риби?

В принципі, не існує суворо встановлених правил та кольорів. Найчастіше вони підбираються асоціативно. Головне, щоб люди, що працюють на кухні, з першого погляду визначали, для чого потрібна саме ця дошка.

Так червона дошка часто означає м’ясо, синя – сиру рибу, біла – молочні продукти (сир, сир), жовта – ковбасні вироби, зелена – салати та фрукти, фіолетова – горіхи тощо.

Які ще переваги має пластикова дошка?

Якщо ж повернутися до переваг сучасних дощок с поліпропілену, то треба згадати що:

• Дошка виготовлена ​​із міцного хімічно інертного харчового пластику нічого не виділяє в їжу, що нарізається, і нічого не вбирає з продуктів сама. Ні смаків, ні ароматів.

• Її легко мити вручну або в посудомийній машині.

• Текстура поверхні не дає дошці ковзати під час роботи.

• Пластик не тупить ножі під час роботи.

І ще один важливий нюанс, заради якого роблять гнучкі обробні дошки! З їхньою допомогою дуже легко і зручно додавати інгредієнти в каструлю або миску під час приготування їжі!

Просто злегка зігніть гнучку дошку на кшталт жолоба і жодної травинки зелені, жодного шматочка нарізаних овочів не полетить повз каструлю!

Гнучка дошка може більше нагадувати килимок або циновку, здаватися крихкою та ненадійною. Але насправді це не так. Сучасні матеріали дозволяють навіть такому легкому листу харчового пластику бути досить довговічним та практичним.

Крім того, як ми казали, такі легкі обробні дошки можуть значно спростити вашу роботу. Уявіть – поруч із вами стоїть або висить ціла пачка таких ось обробних килимків. І майже не займає місця! Ви знімаєте потрібний вам килимок, нарізаєте продукти, а потім, зігнувши лист жолобом, легко переносите все в каструлю! Швидке ополіскування під струменем води і ви можете легко повернути обробну дошку на місце або поставити між тарілками на сушку. Все робиться просто, швидко, не напружуючись!

Гнучка пластикова обробна дошка чудово підійде для нарізки будь-яких продуктів, від свіжої зелені до м’яса та хрусткого хліба. Це – недороге, зручне, гігієнічне та яскраве рішення для вашої кухні!

About the author

Львів
trending_flat
Цікаві місця Львова, про які ніхто не знає: відкриваємо нові горизонти

Львів – це місто з багатою культурною спадщиною та унікальною атмосферою, що приваблює туристів зі всього світу. Відомі пам’ятки, такі як площа Ринок, Високий Замок чи Оперний театр, добре знайомі як львів’янам, так і гостям міста. Однак існує низка цікаві місця Львова, про які ніхто не знає, навіть серед місцевих мешканців. У цьому тексті розглянемо саме такі локації, які варто відвідати, щоб відчути справжній колорит міста. Парк "Знесіння" – зелене серце на околиці Одним із таких маловідомих місць є парк "Знесіння". Він розташований на північному сході Львова і пропонує гармонійне поєднання природної краси та історичних артефактів. Багато львів’ян не здогадуються про цей простір, хоча він є ідеальним для тривалих прогулянок, бігу та велосипедних маршрутів. Тут збереглися залишки оборонних споруд, які колись слугували захистом для міста. "Знесіння" – це справжній природний оазис, прихований від повсякденного міського шуму. Таємничі лабіринти підземель Львова […]

ДТП Теребовля
trending_flat
Серйозна ДТП на виїзді з Теребовлі: троє травмованих

На виїзді з Теребовлі сталася серйозна ДТП. Унаслідок зіткнення двох авто троє людей отримали травми, в тому числі 10-річна дитина. Про це повідомили у пресслужбі поліції області. "Чергову автотрощу з потерпілими зареєстрували поліцейські 13 липня. Близько 12:40 житель Зборівської територіальної громади, керуючи автомобілем Reno clio, при виїзді із Теребовлі допустив зіткнення з автомобілем VoIkswagen Golf, який рухався попереду. До лікарні за меддопомогою звернулися троє пасажирів з VoIkswagen Golf. Двом потерпілим медики надали меддопомогу та відпустили за місцем проживання, а 10-річну дівчинку госпіталізували", - кажуть у поліції.

ДТП Глибочок
trending_flat
Трагедія на Чортківщині: чоловік випав з авто

На Тернопільщині стався нещасний випадок - посеред дороги в автомобіля відчинилися двері і пасажир випав з авто. На жаль, він загинув. Про це повідомили у поліції Тернопільської області. Трагедія сталася 12 липня. "У ході перевірки стало відомо, що близько 18:45 при в'їзді в село Глибочок Чортківського району в автомобілі КІА на повороті відкрилися задні двері, а пасажир не втримався та випав з автівки. У результаті падіння чоловік отримав травми несумісні із життям. За даним фактом відкрите провадження відповідно до частини 2 статті 286 Кримінального кодексу України", - йдеться у повідомленні.

trending_flat
На Кременеччині 16-річний юнак спаплюжив пам’ять Героя України

У селі Дунаїв Кременецького району 16-річний підліток виліз на пам'ятник Герою Небесної Сотні Олександру Капіносу та опублікував фото в соцмережі. Інцидент стався 12 липня. Про порушення повідомили поліцейському офіцеру громади того ж дня, повідомляють у ГУНП у Тернопільській області. Поліцейські швидко встановили особу порушника. Нею виявився місцевий житель 16 років. Інформацію про випадок внесли до журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. Зараз вирішується питання про притягнення юнака до адміністративної відповідальності. Олександр Капінос народився в селі Дунаїв та загинув під час Революції гідності в Києві. Посмертно він отримав звання Герой України. На допис юнака у соцмережах, де він хвалиться тим, що заліз на пам'ятник, звернула увагу сестра загиблого Олександра Капіноса. Вона написала заяву до поліції. "В граніті в центрі села Дунаїв стоїть гордо Сашко Капінос з прапором в руках, бандура та кобзар поруч. Дивлячись на […]

шашлики
trending_flat
Відпочинок на природі: як посмажити шашлики і не порушити закон

Літо —  час відпочинку та пікніків на природі. Але перш ніж розпалити багаття, переконайтеся, що це не заборонено. Де це робити можна, а де ні і яка відповідальність чекає на порушників — розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД). Де заборонено розводити багаття у лісі під час пожежонебезпечного періоду — поза спеціальними місцями у заповідниках ближче ніж за 30 м до будівель і споруд у дворах, парках, скверах — без спеціально обладнаних місць в інших заборонених законом зонах. Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки Адміністративна: - за порушення в лісі — штраф від 1530 до 4590 грн - у населеному пункті— від 340 до 1360 грн. Кримінальна: якщо сталося займання з майновою шкодою у великому розмірі чи шкодою здоров’ю — штраф від 17 000 до 68 340 грн, або  виправні  роботи на строк до двох років або до 3 […]

монети
trending_flat
Замку на Тернопільщині передали скіфські наконечники та монети XVII ст

Київська митниця віддала до музеїв нову партію історичних артефактів. Серед них - скіфські наконечники стріл, які датуються V-IV століттями до нашої ери, та старовинні монети XVII століття. Скіфські наконечники передали до Бережанського краєзнавчого музею, повідомляє Київська митниця. Монети - драйпелькери та півтораки XVII століття - поповнили колекцію Державного історико-архітектурного заповідника "Межибіж". Відвідувачі зможуть побачити ці унікальні речі у замковому ансамблі XIV-XVI століття на Хмельниччині та у замку Синявських на Тернопільщині. Всі артефакти повернули у власність держави за рішенням суду. Розподіл культурних цінностей до музеїв відбувається за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури України. Після офіційної передачі музейники відвідали внутрішню лабораторію Київської митниці. Митниця планує створити електронну бібліотеку оцифрованих культурних цінностей, які врятували від вивезення з України. Серед уже збережених артефактів - старовинні ікони, стародруки, фосилії, монети, трипільський посуд, давня зброя, амоніти та прикраси.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025