17.06.2024
Новини

Штраф до 153 тисяч або в’язниця на 10 років: мешканців Тернопільщини попереджають про відповідальність за популярну звичку

штраф

За останній місяць в Україні згоріли сотні гектарів трави та лісу. Нерідко це відбувається через підпал – кинутий недопалок, спалювання сухої трави тощо. Та за підпал сухої рослинності загрожує відповідальність, попереджають у поліції. Зокрема, і адміністративна, і кримінальна відповідальність.

“Правоохоронці нагадують: спалювання сухої трави та листя згідно ч.1 ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачений штраф від 3 060 до 6 120 гривень для громадян та від 15 300 гривень до 21 420 гривень на посадових осіб. За такі ж дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, розмір штрафу становить від 6 120 до 12 240 гривень для громадян та від 21 420 гривень до 30 600 гривень на посадових осіб.
За спалювання відходів і залишків сухої рослинності відповідно до ст. 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачений штраф: для громадян – від 340 грн до 1360 грн, для посадових осіб – від 850 грн до 1700 грн.
Крім того, в деяких випадках передбачена кримінальна відповідальність. Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються штрафом (від 91 800 до 153 000 грн.), або позбавленням волі на строк до п’яти років. Якщо внаслідок цього ще й загинули люди, тварини, чи настали інші тяжкі наслідки, порушникам загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років”, – йдеться у повідомленні.

Також згідно зі статтею 113 Кримінального кодексу України, у воєнний час спалювання сухої трави, листя чи іншої рослинності може бути розглянуто як диверсія, що є злочином. За такі дії передбачено кримінальну відповідальність, яка може включати позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі, а також конфіскацію майна.
Працівники поліції закликають людей бути свідомими й не провокувати виникнення пожеж.

Перейти до панелі інструментів