Звідки береться ерозія шийки матки

Кожна друга жінка у репродуктивному віці чує діагноз “ерозія шийки матки”. Часто почуте стає неприємним сюрпризом, оскільки пацієнтка не відчуває жодних симптомів та не має скарг на стан здоровʼя.

Звідки береться ерозія шийки матки, причини появи та хто у групі ризику захворювання? Відповідь надали фахівці медичного центру “Омега-Київ”, при якому функціонує жіноча консультація у Києві.

Що таке ерозія матки та причини її появи

Ерозія шийки матки – це часткова руйнація епітелію шийки, стоншення його тканин, що виникає через механічне пошкодження. І тут ми підходимо до власне причини виникнення ерозії шийки матки. Це механічне пошкодження шийки, яке може трапитися через травмування слизової під час статевого акту, використання “дорослих” іграшок, пологів, аборту, встановлення спіралі. 

Також існують наступні причини ерозії шийки матки:

  • раннє статеве життя;
  • пологи у підлітковому віці;
  • інфікування статевих шляхів;
  • некваліфіковане призначення гормональної контрацепції.

Навіть один з вище перелічених факторів додає жінку у групу ризику захворювання. 

Як діагностують ерозію

Як і більшість гінекологічних захворювань, на початковій стадії ерозія протікає без симптомів. Жінка не відчуває дискомфорт та не має скарг на стан здоровʼя, але хвороба при цьому прогресує. Саме тому важливо регулярно відвідувати гінеколога та проходити повний огляд у кріслі з використанням кольпоскопа. 

Так можна діагностувати початкову стадію порушення цілісності епітелію. Адже на шийці поступово зʼявляються невеликі кровʼянисті ранки. Залежно від ступеня пошкодження епітелію та на підставі аналізів лікар призначає відповідне лікування.

Як лікують ерозію у приватних медцентрах

Існує кілька ефективних способів лікування ерозії. Всі вони майже безболісні, з коротким строком реабілітації та не впливають на репродуктивне здоровʼя надалі. 

Зокрема, у медичному центрі “Омега-Київ” використовують такі методи лікування:

  • ДЕК, або припікання шийки матки струмом;
  • кріодеструкція з використанням рідкого азоту;
  • радіохвильова терапія.

Про інші способи лікування захворювання та причини ерозії матки можна дізнатися за посиланням https://omegamc.ua/ua/eroziya_sheyki_matki.html.

Як захиститися від ерозії

Хоча у більшості випадків пошкодження епітелію відбувається через механічний чинник, щоб запобігти появі ерозії, потрібно дбати про здоровʼя в цілому. Лікарі наполегливо рекомендують регулярно відвідувати гінеколога, щонайменше раз на рік, та проходити профілактичний гінекологічний чек-ап.

Серед інших важливих мір профілактики виділяють наступні:

  • дотримання правил інтимної гігієни;
  • використання барʼєрних контрацептивів;
  • здоровий спосіб життя та відмова від шкідливих звичок;
  • наявність постійного статевого партнера;
  • вчасне лікування запальних захворювань піхви.

Дотримуючись цих профілактичних заходів, шанси зіштовхнутися з ерозією нижчі. Проте якщо ця хвороба вже діагностована, розпочніть лікування якомога швидше. 

About the author

вкрав гаманець
trending_flat
Гастролер з Франківська викрав у тернополянки великі гроші

У тернополянки викрали гаманець, в якому були 70 тисяч гривень. Жінка повідомила про крадіжку до поліції. "До співробітників Тернопільського районного управління поліції звернулася жителька обласного центру із заявою про крадіжку. Жінка розповіла про те, що невідома особа в громадському транспорті витягнула з її сумочки гаманець. Сума збитків – 70 тисяч гривень. У ході слідчо-оперативних заходів поліцейські встановили, що до злочину причетний раніше неодноразово судимий за майнові злочини житель Івано-Франківська. Зловмисник неодноразово відбував покарання за кишенькові крадіжки. Звільнився навесні минулого року, та вже встиг накрирміналити чи не в кожній області західного регіону", - йдеться у повідомленні ГУНП у Тернопільській області. Фігуранту оголосили про підозру за частиною 4 статті 185 ККУ. Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі. Підозрюваний перебуває під вартою.

Сонцевик жалібниця. Карпатський НПП. Фото: Олександр Гриб, CC BY-SA 4.0
trending_flat
В Україні стартував найбільший світовий фотоконкурс природних пам’яток

Упродовж липня в нашій країні проходить міжнародний фотоконкурс «Вікі любить Землю» 2025. Учасники змагатимуться за право проілюструвати статті Вікіпедії якісними знімками об'єктів природно-заповідного фонду. Організатори пропонують сфотографувати близько 9 тисяч заповідних територій по всій Україні. Детальну інформацію та списки пам'яток можна знайти на офіційній сторінці конкурсу. Дванадцятий рік поспіль Фотозмагання «Вікі любить Землю» розпочалося в Україні у 2013 році, а наступного року стало міжнародним проєктом. За цей час учасники завантажили понад 115 тисяч світлин більш ніж 5 тисяч природних пам'яток нашої держави. Близько 40% заповідних об'єктів досі не мають жодної фотографії у Вікісховищі. Конкурс має виправити цю ситуацію та створити повну базу зображень природно-заповідного фонду України. Умови участі та безпека До змагання можуть долучитися всі охочі незалежно від віку та досвіду фотографування. Світлини повинні бути зроблені особисто конкурсантами та відповідати встановленим правилам. З міркувань безпеки приймаються лише фото, зроблені до […]

Доступні ліки
trending_flat
Відсьогодні “Доступні ліки” можна купити у всіх аптеках Тернопільщини

Уряд затвердив масштабне розширення державної програми "Доступні ліки", яка дозволяє українцям отримувати ліки безкоштовно або з мінімальною доплатою. Найважливіша зміна - з липня 2025 року абсолютно всі аптеки країни зобов'язані працювати в рамках цієї програми. Рішення прийняли на виконання постанови РНБО про додаткові заходи забезпечення доступності медикаментів для населення. Раніше обов'язково до програми входили лише аптеки при лікарнях, повідомляє Міністерство охорони здоров'я. Які нові ліки додають до програми У серпні оновлять перелік безкоштовних ліків. У список потрапили засоби на основі індапаміду та торасеміду - вони допомагають контролювати тиск і зменшують набряки при серцевій недостатності. Також додали метилдопу, яку призначають при високому тиску, особливо вагітним жінкам. Майбутні мами зможуть отримувати препарати з двовалентним залізом і фолієвою кислотою. Ці засоби потрібні для запобігання анемії під час вагітності та після народження дитини. У жовтні будуть зміни у препаратах для онкохворих. До програми включать […]

Лейбюк
trending_flat
На Тернопільщині з полону зустріли воїна Миколу Лейбюка

На Тернопільщині з полону повернувся воїн Микола Лейбюк. Його обміняли під час одного з нещодавніх російських обмінів. Військового зустрічали всім селом - урочисто, з квітами, прапорами, всім селом. Про це повідомляють на сторінці Заводської територіальної громади. "МИКОЛА ЛЕЙБЮК ПОВЕРНУВСЯ ДОДОМУ ІЗ ВОРОЖОГО ПОЛОНУ! Сьогодні, 30 червня 2025 року, Заводська громада з великим теплом і вдячністю зустріла воїна Миколу Лейбюка з села Швайківці, який повернувся додому. Миколу було звільнено під час обміну, що відбувся 25 травня, після чого він проходив реабілітацію та відновлення. І ось сьогодні він нарешті повернувся додому — до села Швайківці, до рідної землі, до людей, які з нетерпінням чекали на нього. Разом із його родиною ми розділяємо радість цієї зустрічі," - йдеться у повідомленні.

Ланівці
trending_flat
Місто, де навіть тиша знає твоє ім’я. Зізнаюсь в любові до Лановець

Сьогодні зізнаюсь в любові. До Лановець. Місту,в якому живу. Маленьке містечко. Моє. Наше. Тут усі всіх знають. Не з чужих слів, не з новин — з життя. В аптеці навіть не питають, що потрібно. Знають. Просто простягають через віконце звичну коробочку і додають: "Якщо нові — то, певно, до дітей зібралися?" І це болить. І гріє водночас. У продуктовому не питають: "Скільки?", питають: "Цілий батон чи половинку, як завжди?" Бо знають, що у тебе вдома зранку ще пахне кавою, а ввечері хлібом. І, може, трохи тишею. На вулиці зупиняють не для пліток, а щоб просто сказати: "Бачили твоє відео… Дякуємо. Цікаво." Бо тут живуть не підписники — а серця. А ще -тут сусідка Женя приносить тобі смачний домашній торт просто тому, що ти щиро привітала її чоловіка з Днем ангела.Дякую Женя Прокоп'юк . І це не про обов’язок — це […]

самокат ДТП
trending_flat
На Чортківщині водій авто збив 11-річну дитину на електросамокаті

У Заліщиках сталася ДТП за участі авто та електросамоката. Як з'ясувалось, водій Mercedes-Benz Vito збив 11-річного хлопчика, який їхав на електросамокаті. "У Заліщиках на вулиці С. Бандери близько 19:10 водій автомобіля Mercedes-Benz Vito допустив зіткнення з електросамокатом "Kugoo Kirin M5 Pro", яким керував 11-річний місцевий житель. Малолітнього з тілесними ушкодженнями різного ступеня тяжкості доправили до лікарні", - йдеться у повідомленні ГУНП у Тернопільській області. Раніше "Терміново" повідомляло про ДТП у Тернополі.  Водій збив на пішохідному переході перед Управлінням патрульної поліції маму з дитиною та втік з місця ДТП.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025