03.06.2023
Новини

У Чорткові ділки з Хмельниччини організували нелегальний прокат електросамокатів

Нещодавно на вулицях Чорткова з’явились електросамокати. Працюють вони за такою ж схемою, як і у інших містах – завантажуєте додаток, оплачуєте та користуєтесь. Це стало несподіванкою для містян, а тим паче – для міської влади, оскільки встановили їх абсолютно без жодних дозвільних документів, – повідомляють у Чортківській міській раді.

Читайте також: У Тернополі водій електросамокату збив людину і поїхав геть

Чи не відразу після появи електросамокатів у нашому місті, у деяких групах у соціальній мережі Facebook поширювали фейки, мовляв, «у Чорткові за сприяння Володимира Шматька запрацював прокат електросамокатів». Справжніх власників бізнесу вдалось доволі швидко встановити, вони – із Хмельниччини. І вже днями міський голова Чорткова Володимир Шматько зустрівся із підприємцями, які власне і вирішили розширити свій бізнес на територію міста.

Міський голова в особистій розмові наголосив на тому, що спершу необхідно було отримати дозвіл від виконавчого комітету Чортківської міської ради на надання таких послуг, а лише тоді розставляти самокати по місту.

Більше того, виходячи із досвіду великих міст, де оренда електросамокатів існує вже давно, дуже важливим є врегулювання питання стоянки цього виду транспорту, аби він не заважав пішоходам. Це ж прописано і у Правилах благоустрою Чортківської громади, порушення яких відповідно до 152 статті КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 грн і на посадових осіб, суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 грн.

Місцева влада радо вітає новий бізнес у Чортківській громаді, втім все повинне відбуватись виключно у рамках правового поля. За порушення Правил благоустрою на підприємця буде складено протокол про адміністративне правопорушення. І аж тоді виконком розглядатиме заяву про дозвіл на надання послуг з оренди електросамокатів, яку лише після розмови із міським головою написав підприємець із Хмельниччини.

Нагадаємо: електросамокати, моноколеса та інші персональні засоби пересування в Україні законодавчо визнали транспортними засобами. Це перший крок до зміни Правил дорожнього руху (ПДР) заради врегулювання використання такого транспорту, зокрема заборони руху по тротуарах.

Схожі пости

Неподалік причалу тернопільського ставу під лід провалився юнак

Родина хлопчика із СМА купила у Скалатську лікарню дороге обладнання

Redaktsia

На Тернопільщині 107 нових інфікованих ковідом, двоє хворих померли

Перейти до панелі інструментів