18.06.2024
Новини

“Де будуть гуляти наші діти?”: у Тернополі громадськість намагається повернути третину парку, яку відрубали

У Тернополі небайдужі мешканці збирають необхідну кількість на парк. Йдеться про ідею повернення площі парку ім. Т. Г. Шевченка у розмірі 22 га – такої, яка була ще у 2010 році. З цього часу велику частину парку (близько шести гектарів) офіційно вивели за межі, що дозволило законно забудувати його. Автором петиції є тернополянин Андрій Будзінський.

“Ви вже напевно чули, що в парку Шевченка згідно останніх змін в генеральний план міста перспективно планують забудувати територію спортивної бази «Динамо» 16-и поверхівкою.

Кожен, хто час від часу гуляє цим парком також помітив, як біля острівка «Чайка» на місці кафе «Назарія» виросла скляна багатоповерхівка.

Також ми пам’ятаємо історію, як невідомі люди порізали дорослі модрини біля пивзаводу «Опілля», плануючи там збудувати спакомплекс, але люди швидко організувалися і захистили цю територію парку.

А ще раніше по деяких ділянках були відкриті кримінальні справи, які доречі, тривають досі. Всі ці історії мали місце тому, що починаючи з 2010р. територію парку Шевченка почали систематично зменшувати виводячи за його межі окремі ділянки.

Якщо ви зайдете на Вікіпедію чи інші електронні ресурси, то зможете прочитати, що загальна площа парку 22 гектари, але насправді, зараз ця площа вже наближена до 16 гектарів, бо з меж парку вивели ділянки де розташовувався гастролюючий цирк шапіто, спортбаза «Динамо» з тенісними кортами, зелена галявина де зрізали дерева навпроти пивзаводу «Опілля» та інші.

Таким чином парк Шевченка вже не має тієї форми і розміру, що були раніше. Як ви зможете побачити на сучасній мапі парку, між місцем де був цирк і спортбазою «Динамо» парку цинічно залишили тільки асфальтовану дорогу між цими ділянками. Тобто в тому місці все, що залишилось для парку, це асфальтована дорога!

Такого допускати не можна, адже що ми залишимо після себе? Де будуть гуляти наші діти, коли мешканці новозбудованої 16-и поверхівки вирішать загородити свою територію парканом? Куди будуть дивитися мешканці багатоквартирних будинків на вул. Білецька, на парк і озеро чи на вікна ЖК?”, – пише чоловік у соцмережах.

Мета – не просто зібрати 300 потрібних голосів, ціль – зібрати максимальну кількість голосів, щоб це відобразило реальну думку мешканців!

Андрій Будзінський каже, що відновити межі парку можна, повернувши його площі ті ділянки, які були виведені впродовж останніх 15 років, і які поки що не забудовані.

“Якщо нічого не робити, то пізніше залишиться тільки розводити руками. Оскільки зараз багато людей на фронті, закордоном, волонтерять і просто працюють задля нашої перемоги, тому не мають змоги фізично відстоювати інтереси міста і його майбутнє, але 5хвилин часу і доступ до інтернету є в більшості, щоб хоч якось спробувати вплинути на цю ситуацію. Тому не нехтуйте цим інструментом електронної демократії. Давайте оперативно зберемо потрібні підписи задля збереження парку”, – пише Андрій.

Щоб проголосувати за збереження парку ім. Т. Г. Шевченка, перейдіть за посиланням.

Перейти до панелі інструментів