23.11.2024
Аналітика Новини

П’ять по сто або гаражний «розпродаж» по-тернопільськи

Гаражний розпродаж – популярне явище за кордоном. Коли люди збирають речі, якими більше не планують користуватися, та виставляють на продаж усім охочим поруч свого помешкання. В Тернополі така ініціатива отримала власне, масштабніше трактування, в якому з гаража буквально і, що головне, легально можна зробити торговий центр… Магія? Ні, депутатське рішення. Та про все по порядку.

«Родина-родина! Від батька й до сина»

Ділянки під п’ять гаражів по сто квадратних метрів кожна одним рішенням роздали депутати Тернополя на останній сесії міської ради.

 

Рішення сесії на сайті ради

Цей документ у порядку денному сесії з’явився з голосу міського голови Сергія Надала. Мер, між іншим, наголосив, що проекти, які він «докидає» на розгляд, погоджені з головами фракцій.

  • Затвердити проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва індивідуальних гаражів за адресою вул.Текстильна. Передати громадянам безоплатно у власність земельні ділянки для будівництва індивідуальних гаражів за адресою вул. Текстильна,- йдеться у рішенні сесії.

Підтримали рішення 28 народних обранців. Голоси «за» дали уся фракція «Свободи», «Блок Петра Порошенка», Радикальна партія та частина фракції «Самопоміч». Хоча в залі звучали репліки від деяких народних обранців, що вони в очі не бачили цей документ до сесії і не розуміють, за що повинні голосувати. Та рішення пройшло тихо і без обговорення. В кращих традиціях минулої каденції ради, коли понад 200 земельних питань депутати встигали «прогнати» до обідньої перерви.

Поіменне голосування

Не треба бути великим математиком, щоб зауважити, що сумарно під гаражі депутати віддали п’ять сотих землі поруч. Хоча чому ж під гаражі? На цій землі, за інформацією з наших джерел, виросте торговий центр. Вам, мабуть, цікаво хто отримав землю?

Так от, власниками ділянок нібито під гаражі стали дві родини: Кравці та Очеретнюки. Так три ділянки по 100 квадратів кожна депутати віддали Кравець Миколі, Кравець Наталі та Кравець Борису. Дві інші – Очеретнюку Володимиру та Очеретнюк Аліні.

Аукціон? Гаражами – дешевше

Кравець Микола (а в рішенні сесії йдеться, вочевидь, про нього) – відомий у Тернополі як будівельник невеликих об’єктів. Один з таких можна побачити на вул. Бродівській. Щоправда там підприємцю ділянку довелося придбати на аукціоні, перш ніж будувати торговий центрі. А це, відповідно, доходи до міської казни. І видатки з кишені підприємця.

Мабуть, йти шляхом чесного викупу, пан Кравець більше не захотів. Адже ділянки під гаражі йому та родині дісталася від ради безкоштовно. І – законно. Адже кожен громадянин України може скористатися своїм правом на отримання землі під гараж площею 100 квадратних метрів – максимум. Інша справа, що часто-густо потім землі під гаражі об’єднують в одну ділянку та будуть бізнес.

Ділянка, яку депутати віддали під гаражі, знаходиться поруч будівлі із синім дахом (на фото)

 

До речі, на останній сесії депутати голосували за затвердження проекту землеустрою – це останній етап отримання землі. Цікаво, що за перший етап ( надання дозволу на складання проекту) проголосувало на одного народного обранця більше. Тоді, у жовтні, 2017 року «за» гаражі було 29 депутатів.

Щодо родини Очеретнюків, то їх Кравець Микола, вочевидь, добре знає. В реєстрах ми знайшли зареєстрований ФОП (фізична особа-підприємець) на Очеретнюка Василя Василя Володимировича. Імовірно, це батько Аліни та Володимира, яким дали землю під гаражі. Та от що цікаво. Контактний номер мобільного телефону у ФОП Очеретнюка Володимира такий же, як і в ФОП Кравця Миколи Івановича. Можемо припустити, що чоловіки – партнери по бізнесу. Або ж це черговий неймовірний збіг обставин …

Наша джерела в мерії повідомили, що Микола Кравець поміж усім іншим, нібито хороший приятель депутата міської ради від «Блоку Петра Порошенка» Юрія Смакоуза. Народний обранець, між іншим, голосував за п’ять ділянок під гаражі. Ми зателефонували до Юрія Григоровича, щоб спростувати або підтвердити його дружні відносини з Кравцем. Також поцікавитися його мотивацію підтримати це рішення. Депутат підняв слухавку та сказав, що має час з нами поспілкуватися. Однак після того, як ми озвучили питання, у народного обранця зник ентузіазм до спілкування.

Юрій Смакоуз: Я не буду давати коментарі по телефону. Вже раз давав.

Терміново: Ми можемо зустрітися.

Юрій Смакоуз: Наберіть і зустрінемося.

Терміново: Так ми з Вами вже говоримо. Давайте домовимося, коли вам зручно зустрітися?


Після цього питання депутат просто кинув слухавку. Ми, до речі, телефонували також і до Миколи Кравця. До спілкування з депутатом Смакоузом, Кравець просто не брав слухавку. Після – наші дзвінки почав «скидати». Можливо, збіг. А, можливо, депутат попередив підприємця, що з ним шукатимуть діалогу журналісти. Додамо, що телефонували до Кравця не один день, проте слухавку чоловік так і не підняв. Якщо ж він все ж захоче спілкуватися з нашими журналістами – готові подати його позицію з цього питання в будь-який зручний час.

Також ми поїхали на місце, де мали б зводити гаражі. Завдяки кадастровим номерам, ділянки ми знайшли без проблем. Усі вони знаходяться поруч одна біля одною на поки що голій землі. Бодай зелені насадження тут не постраждають…

Читайте також як сім підлеглих Богомола обзаведуться житлом з видом на Тернопільський став.

 

Перейти до панелі інструментів