Заморожування продуктів – чудовий спосіб продовжити їх термін придатності. Багато сезонних фруктів та овочів у свіжому вигляді не підлягають тривалому зберіганню. Тому всі, хто не наївся сезонних, змушені купувати імпортні продукти, завезені з теплих країн. Ціни таких смаколиків, як правило, кусаються. Інша альтернатива – консервація. Однак при термічній обробці втрачається більшість вітамінів, та й сам процес доволі трудомісткий. Завжди мати під рукою улюблені овочі допомагає заморожування. При цьому зараз зовсім не обов’язково купувати велику морозильну камеру та закуповувати продукти оптом, щоб зробити запаси на зиму. Заморожені овочі продаються в упакованому вигляді у супермаркетах та дрібних магазинах, їх можна замовити додому з доставкою.
Чи зберігається при заморожуванні користь
Заморожені овочі купують не лише заради смаку, але й сподіваючись отримати користь від їх вживання в їжу. Щодо цього турбуватися не доводиться:
- заморожування здійснюється шоковим методом. Це різке зниження температури до -25 градусів і нижче. У такому режимі повністю зберігаються вітаміни та поживні речовини, форма й консистенція;
- у процесі зберігання у такий спосіб не використовуються консерванти. Вживаючи страви з цих інгредієнтів, ви не завдасте шкоди своєму організму;
- зберігати правильно упаковану заморозку за дотримання температурного режиму можна до пів року. При цьому вона не втратить своєї користі;
- цехи, що займаються заморожуванням, зазвичай, знаходяться поблизу фермерських господарств. Завдяки цьому на виробництво надходять максимально свіжі плоди, які не встигли втратити вітаміни та корисні речовини.
Із заморожених овочів можна готувати улюблені страви. Їх тушкують, додають у супи, соуси, заправки, пасту чи рагу. Зручно, що в упаковці заздалегідь подрібнені продукти, готові до приготування, які не потрібно попередньо розморожувати, мити або чистити. Це дозволяє значно заощадити час, оскільки заморозка швидко готується. Достатньо додати на сковорідку олію, висипати вміст пакету та улюблені спеції. Саме завдяки простоті приготування вважається, що заморожені овочі допомагають збалансувати раціон. Вони недорогі, зручні у використанні, до того ж завжди під рукою у потрібний момент.
Цікавий факт! Порівнюючи вміст вітамінів у заморожених та свіжих овочах виявилося, що у кукурудзі, квасолі та чорниці у процесі зберігання збільшився відсоток вітаміну С, а броколі збагатилася вітаміном В2.
Як зберегти користь заморожених продуктів
Ключове значення при покупці заморозки відіграє дотримання умов зберігання (як вдома, так і у магазині). Продукти, які підтанули та були заморожені повторно, зберігають значно меншу кількість корисних речовин. Коли ви замовляєте доставку додому, потрібно з’ясувати у менеджерів компанії умови транспортування. Якщо ви купуєте продукти у магазині самостійно, вирушайте за ними в останню чергу. Тоді овочі не встигнуть відтанути. Якщо в упаковці є сніг і лід, продукт збитий грудкою — це означає, що було позапланове розморожування. У нормальному стані плоди розташовані окремо один від одного. Можна використовувати спеціально призначені для транспортування термопакети або термосумки з холодом.
Необхідно правильно готувати заморозку. Її перед вживанням не розморожують, а одразу додають до страви. Максимальна користь буде від приготування у пароварці. Якщо за рецептом необхідно використовувати розморожені овочі, потрібно зробити процес розморожування поступовим. Заздалегідь дістаньте упаковку з морозильної камери та не розкриваючи покладіть її на нижню полицю холодильника.
Не всі продукти однаково добре піддаються заморожуванню. Наприклад, помідори, огірки та капуста від морозу просто перетворюються на кашу. Тому такі овочі все ж таки доведеться купувати у свіжому вигляді.
Загалом, користь заморожених продуктів може виявитися відчутною. Для доставки у свіжому вигляді овочі, зазвичай, збирають ще зеленими. Вони просто не встигають накопичити достатню кількість вітамінів. На відміну від них, заморожені овочі збирають у повній споживчій стиглості, адже шансу дозріти вони вже не матимуть.