Де і за скільки можуть відпочити жителі Тернопільщини за кордоном в час коронавірусу

Стартував сезон літніх відпусток, і хоча в умовах пандемії для українців закрито багато країн, вакцинація розширює список доступних для подорожей місць. Частина країн ЄС відкриває кордони для туристів — а втім, правила в’їзду відрізняються, інформує “Громадське”.

Ми проаналізували 10 найпопулярніших країн, де українці наразі можуть відпочити. Розповідаємо, яке дозвілля можливе у кожній із них, як краще планувати маршрут та у скільки обійдеться відпочинок.

Греція

Колиска європейської цивілізації та один із найцікавіших туристичних напрямків Європи, де відпочинок на морських курортах можна поєднати з екскурсіями історичними місцями. Грецію омивають Середземне, Іонійське та Егейське моря; популярними локаціями для відпочинку є їхні острови — Родос, Крит, Корфу, Санторині та інші.

Серед найвідоміших пам’яток країни — Акрополь, Парфенон, храм Зевса в Афінах, стародавнє місто Кносс, гора Парнас, святилище Олімпія, інші храми, руїни, музеї. Можливі круїзи, морська риболовля. Якщо їдете туром, екскурсії можна додатково замовляти в туроператора: ціни стартують від 50-60 євро з людини. Оренда авто — від 500 грн за добу.

Ціни на тури у Грецію коливаються: від 5 до 8 тисяч грн з людини за тиждень відпочинку в апартаментах (без харчування) та від 17 до 36 тисяч гривень за відпочинок у готелях на 4 і 5 зірок у форматі all inclusive.

Самостійний відпочинок буде дешевшим, якщо подорожуєте парою/групою і розділяєте витрати на житло та харчування. У Грецію літає Wizz Air, але тільки у певні міста: Афіни та Салоніки (друге за розміром місто у Греції після столиці). Квиток до Афін коштуватиме (в один бік) від 2 тисяч до 6,5 тисячі, залежить від днів і дат вильоту. Квиток до Салонік дорожчий: коштує від 2 до 10 тисяч. Український авіаперевізник SkyUp пропонує рейси до Родоса: від 3 235 до 3 869 грн — залежно від дня вильоту.

Діапазон цін на помешкання на Booking: 1 200-1 400 грн за добу ночівлі в апартаментах, розрахованих на двох людей.

Болгарія

Сусідня через Чорне море країна, на відміну від інших, не пропонує широкого розмаїття турів, а формат відпочинку all inclusive — тут радше виняток, ніж правило (у багатьох готелях передбачені тільки сніданки, а за інші трапези треба платити окремо). А втім, країна підійде, якщо крім спокійного пляжного відпочинку вам цікаво дослідити місцевість і покуштувати тутешні страви у механах — ресторанах національної кухні.

Якщо більше до вподоби міський драйв життя, підійдуть такі курорти, як Варна чи Бургас — одні з найбільших міст Болгарії. А такі невеликі історичні міста на морському узбережжі, як Несебр і Созополь, відкриють вам колоритну болгарську архітектуру. Відпочинок тут буде більш камерним.

Загалом відпочити в Болгарії дешевше, ніж у Греції, але приблизно так само, як у Туреччині — з огляду на те, що маршрути й харчування здебільшого треба продумувати самостійно.

До Бургаса літає Wizz Air. У середньому квитки коштують від 1,1 тисячі до 2,5 тисячі грн. SkyUp пропонує рейси з Києва, Запоріжжя, Харкова до Варни та Бургаса за цінами від 1 200 до 1 800 грн в один бік (далі можна планувати подорож автобусом, потягом або орендувати авто — від 300 грн за добу).

За 500-600 грн на добу можна винайняти помешкання на двох осіб. Ціна може бути нижчою, якщо бронювати не через інтернет-сервіси, а звертаючись безпосередньо до власників апартаментів (це можуть бути українці у фейсбук-групах).

Кіпр 

Крім власне морського острівного відпочинку тут можна відкривати для себе історію, кулінарію, флору та фауну острова. Спектр розваг різний і залежить від уподобань та гаманця: наприклад, можна побувати на пляжі черепах (Пафос, пляж Лара), дегустувати напої в Музеї вина (Лімасолл), відвідати храм Афродіти (Пафос). Також із екскурсій пропонують сафарі на човнах, круїзи на яхті, гастротури, мандрівки до національних парків.

Гарячі тури коштують від 6 000 грн до 9 000 з людини (6-7 ночей, готель на три зірки), 9 000-10 000 грн за відпочинок у готелях вищої якості.

Можна їхати самостійно — це теж буде бюджетніше. На Кіпр у місто Ларнака літає Wizz Air. У середньому квитки коштують від 1,1 тисячі до 3,6 тисячі. Якщо зараз забронювати житло, скажімо, на серпень, воно обійдеться від 500-700 грн за добу на двох людей. Оренда авто коштуватиме 1 200-1 500 грн за добу.

Туреччина 

До Туреччини, відомої передусім як країни all inclusive, можна організувати і самостійну відпустку. Щоправда, це не має особливої фінансової вигоди: відпочивати за туром, який передбачає і чартерний переліт, і харчування, і розваги на території готелю, дешевше. Але самостійні мандрівки будуть до душі тим, хто хоче побачити іншу, не брошурно-туристичну Туреччину, мати більше простору поза межами курорту та краще вловити дух країни, спілкуючись із місцевими.

Тижневий відпочинок у турпакеті на популярних туристичних локаціях (Кемер, Сіде, Мармарис, Бодрум) обійдеться від 15 до 30 тисяч грн на двох — залежно від кількості зірок готелю.

Що поза морем? Можна спланувати піший маршрут Лікійською стежкою — один із найпопулярніших шляхів, що поєднує і гірський похід, і відпочинок на пляжах. Можна рушити до Стамбула, найбільшого міста в країні, або до Каппадокії, відомої як центр польотів на повітряних кулях. Ціни на квитки варіюються залежно від дати та місця призначення: квиток у Стамбул коштує приблизно 2 200-2 500, до аеропорту Анталії можна добратися за 1 600-4 200 грн (залежно від дати). Ціни на житло впали ще й з огляду на відсутність російських туристів у країні: плануючи самостійний відпочинок, готуйтеся викласти від 160 до 400 грн за добу перебування в помешканні.

Грузія

Це одна із найбюджетніших країн для мандрівок у переліку. Доступність цін на переліт, їжу, житло робить її популярним туристичним напрямком серед українських туристів. Туроператори пропонують тури до Грузії (приморське Батумі), але здебільшого лише у форматі без харчування або ж тільки зі сніданками. Тож радимо планувати мандрівку до Грузії самостійно.

Серед популярних міст для туристів — столиця Тбілісі, морське Батумі, гірський регіон Сванетія для любителів підкорювати вершини, виноробний регіон Кахетія. Але куди б ви не поїхали, усюди вистачатиме колоритних кафе та знаменитої грузинської гостинності. Тут можна ситно їсти за помірні гроші: обід у ресторані грузинської кухні коштує в середньому 100-200 грн. Також недорого коштують продукти у супермаркетах.

З Києва найлегше доїхати до Тбілісі чи Батумі. Залежно від дати квитки коштують 2 400-3 300 грн в один бік. Житло — у діапазоні від 100 грн за ночівлю в хостелі до 250-300 грн за добу в апартаментах.

Єгипет

За ціною та форматом відпочинку Єгипет найближчий до Туреччини: той же all inclusive і приблизно однакова вартість туру: від 14-15 тисяч гривень за тиждень у готелі на три зірки до 18-20 за 5 зірок. На відміну від переважно галькових пляжів Туреччини тут або піщані пляжі (у Хургаді), або з кораловими рифами (у Шарм-ель-Шейху).

Деякі з коралів ростуть просто на березі, тож, вибираючи готель, варто зважати на наявність спеціального мосту — понтона, через який можна зайти в море. А самі корали припадуть до душі любителям дайвінгу.

Мандрівник Богдан Скасків, який раніше їздив до Єгипту самостійно, дає кілька головних порад: житло бронювати на місці (він платив 11 200 грн за місяць), торгуватися, якщо є змога, для подорожей компанією брати автомобіль (так, мандрівка в пустелю обійдеться у 200 грн з людини: за ці гроші водій відвезе туди й назад). Натомість самостійний прокат авто дорогий: 40 доларів за добу з людини. Чек у кафе — 2,5-3 долари (приблизно 70-81 грн).

Чорногорія 

Пляжний відпочинок у цій балканській країні можливий і як послуга туроператора, і як самостійний варіант. Ціни на тури варіюються між 15-22 тисячами грн, проте all inclusive тут не розвинений і вказані послуги не передбачають харчування — лише переліт, трансфер і помешкання.

Самостійний авіапереліт обійдеться у 2 500 грн за квиток в один кінець — до Тивата, Котора, Будви, які також є морськими курортами. Крім моря, країна відома озерами, високогір’ям, каньйонами, Боко-Которською затокою — найбільшою бухтою на Адріатичному морі. До того ж тут багато містечок з історією, що сягає середньовіччя — у них пропонують екскурсії. Популярним є рафтинг.

Середня ціна оренди квартири у Чорногорії — 180-400 грн за добу (двомісний номер).

Албанія 

Головними курортами країни є Дуррес, Саранда (молодіжні місця з концентрацією клубів, вечірок на пляжах), Влера, Ксамиль (бухти, годяться для спокійного сімейного відпочинку з дітьми), а також низка невеликих курортних селищ на морському узбережжі.

Ще одна популярна туристична локація — озеро Коман, його пейзажі часто порівнюють із норвезькими фіордами. Популярне серед велосипедистів, які сюди приїжджають. Туроператори пропонують екскурсії до водойми: ціни від 60 євро.

Тур в Албанію коштує 16-18 тисяч гривень за двох, але без харчування (переліт, трансфер, помешкання). Варіанти відпочинку у форматі all inclusive перевищують ціни в Туреччині: приблизно 34-35 тисяч грн за двох.

Громадський транспорт між невеликими поселеннями не є надійним і вчасним. Альтернатива — оренда авто: 1 500 грн на добу.

Долетіти самостійно можна з Києва, Харкова, Львова, Запоріжжя. Квиток до столиці Тирани коштує від 1 700 до 2 600 грн в один бік. Вартість оренди житла на Booking коливається від 200 до 500 грн за добу (для 2-3 людей).

Північна Македонія

Це єдина з країн у списку, яка не має виходу до моря — але зі своїм колоритом. Два головні міста, які варто відвідати — це столиця Скоп’є з її околицями та Охрид зі знаменитим озером, найстарішим на Балканах (5 млн років). Тури є, але вигідніше їхати самостійно. Компанія Windrose здійснює щотижневі рейси кожного четверга: ціни від 3 700 грн із Києва до Скоп’є.

Столиця оточена горами, має багато відреставрованих історичних пам’яток, скупчених у центрі, замок, мечеть, православну церкву. У курортному Охриді варто оглянути амфітеатр, фортецю, а озером можна покататися на катері чи кораблику (під час прогулянки побачите церкви, монастирі, печеру). Загалом це хороша опція для тих, хто шукає нові маршрути, готовий до активного відпочинку й відчуває спорідненість із балканським духом.

Пересуватися між містами можна автобусами або ж орендувати авто — наприклад тут. Проживання та харчування доволі доступні: оренда помешкання у центрі столиці на 2-4 осіб коштує 400-500 грн за ніч. У різні роки Скоп’є входило до переліку найдешевших міст світу для іноземців.

Мальдіви

Країна, що складається з низки коралових островів в Індійському океані, вважається синонімом дорогого розкішного відпочинку. Ціни на тури справді суттєво вищі, аніж, скажімо, в Туреччині або Єгипті. Агенції пропонують тури за 62-70 тисяч грн на двох за тиждень.

Але це не єдина нагода потрапити на Мальдівські острови. Плануючи подорож самостійно, треба бути готовими до пересадки, самостійного пошуку житла і трансферу з аеропорту до острова. Подбавши про логістику, можна розраховувати на певну економію: від 600 доларів за квитки в обидва боки (з одного), від 390 за житло (на двох). Такі варіанти треба планувати за кілька місяців до подорожі й стежити за акційними пропозиціями на перельоти та бронювання житла.

Варто пам’ятати: Правила в’їзду, спричинені пандемією COVID-19, можуть змінюватися, тож перевіряйте умови напередодні купівлі квитків/турів, бронювання житла. Інформацію щодо всіх країн, куди і за яких умов можуть поїхати українці, можна переглянути на інтерактивній мапі. 

Детальніше про те, як регламентуються правила в’їзду до дозволених країн, читайте у нашому матеріалі.

Фото: hromadske.ua.

About the author

trending_flat
Перша допомога при ужаленнях бджоли або оси: що радять фахівці

Відпочивати на природі та не зіткнутися з комахами майже неможливо. І для дорослих, і для малих укуси комах викликають не тільки дискомфорт, а й можуть значно погіршувати самопочуття та викликати важкі алергічні реакції. Всеукраїнська спілка парамедиків розробила низку рекомендацій, дотримуючись яких після укусу бджоли або оси, можна значно мінімізувати ймовірні ризики. Найбільше укусів бджіл та ос зазвичай фіксують у липні та серпні. Особливо обережним слід бути, якщо їсти солодкі фрукти або ягоди. Що ж робити, якщо смугаста комаха все ж вкусила? Звернути увагу на симптоми! Місцеві симптоми: свербіж, припухлість та почервоніння шкіри. Загальна, системна алергічна реакція: місцева реакція, сильний свербіж, висип по всьому тілу, набряк шкіри та слизових оболонок, утруднене дихання. Укус бджоли або оси може спричинити алергічну реакцію (інколи це може бути навіть анафілактичний шок). Якщо після укусу комахи з’явилися сильний головний біль, задишка, нудота, судоми – слід негайно […]

trending_flat
У Тернополі для відвідувачів бібліотеки влаштували перегони на мітлах (фото)

Школа чаклунства замість книгозбірні, професори-маги замість бібліотекарів, студенти Хогвартсу замість читачів. Так провели Міжнародну ніч Гаррі Поттера у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей, повідомляє редакторка закладу Уляна Пилипчук. Міжнародна ніч Гаррі Поттера – це дуже неординарна і довгоочікувана подія для поттероманів цілого світу. В головній дитячій книгозбірні Тернопільщини вона зібрала найпалкіших прихильників легендарної серії романів, які на декілька годин перевтілились у героїв улюбленого твору. Реалістичність тематики заходу підкреслили майстерні декорації в стилі Гаррі Поттера, які бібліотекарі створили своїми руками. «На порозі «школи» учасників дійства зустріли справжні викладачі-чаклуни, а місію розподілення юних героїв по факультетах було доручено Сортувальному Капелюху. Справжні пригоди розпочались у лабораторії Професора Горація Слізнорта, викладачі якої навчали студентів варити «вибухове» і «дибоволосне» зілля, «роздуваючий» напій  та іншу чаклунську всячину. Гаряче було і біля магічної дошки, завдання якої вимагали неабиякого розуму та зосередженості учасників. Тут потрібно було скласти чарівний […]

trending_flat
Клієнтам “Приватбанку” списали зайві кошти

Збій у роботі "Приватбанку", що трапився 26 червня, офіційно підтвердили у пресслужбі вказаної установи. Як наслідок - на рахунках окремих клієнтів некоректно відображається залишок коштів. Прессекретар "Приватбанку" Олег Серга повідомив, що клієнти зіткнулися з повторним списанням коштів із їхніх карток за операціями, які вони вже здійснювали раніше. У той же час запевнив: наслідки технічного збою майже ліквідовано. "Ще раз просимо вибачити нас тих клієнтів "Приватбанку", яким ми створили такі незручності. Прошу вибачення у деяких клієнтів нашого банку, які через прикрий збій сьогодні стикнулися з повторним списанням коштів за деякими картками та некоректним відображенням та використанням доступного залишку за карткою. Наші фахівці працюють над вирішенням проблеми. Некоректно списані суми будуть повернені протягом доби. Ще раз приносимо вибачення за надані незручності", - йдеться у дописі Олега Серги, розміщеному в соцмережі. Головне фото: apnews.com.ua.

trending_flat
Як дізнатися, чи є у вагоні потяга кондиціонер при купівлі квитків

Як дізнатися, чи є у вагоні кондиціонер та куди телефонувати, якщо виникла проблема, повідомляє пресслужба Укрзалізниці. При купівлі квитка онлайн у системі booking.uz.gov.ua варто уважно придивитися до обраного вагона: у разі відсутності кондиціонера він матиме відповідну позначку на сторінці вибору місця, поряд із типом вагона. Якщо пасажир купує квиток у касі — про наявність кондиціонера необхідно запитати у касира. Діє гаряча лінія Укрзалізниці 0800 503 111. Детальніше про температурний режим та куди звертатися у разі будь-яких проблем — тут. Головне фото: poglyad.tv.

trending_flat
На Тернопільщині – 7 нових випадків захворювання на коронавірус

7 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Тернопільській області станом на 27 червня 2021 року. Про це повідомляє Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб. Також за останню добу: летальних випадків – 0 одужало – 58 осіб проведено досліджень методом ПЛР – 316 Географія поширення нових випадків: Кременецький район (2 особи): • Борсуківська сільська ОТГ – 0 • Великодедеркальська сільська ОТГ – 1 • Вишнівецька селищна ОТГ – 0 • Кременецька міська ОТГ – 1 • Лановецька міська ОТГ – 0 • Лопушненська сільська ОТГ – 0 • Почаївська міська ОТГ – 0 • Шумська міська ОТГ – 0 Тернопільський район (4 особи): • Байковецька сільська ОТГ – 0 • Бережанська міська ОТГ – 1 • Білецька сільська ОТГ – 0 • Великоберезовицька селищна ОТГ – 0 • Великобірківська селищна ОТГ – 0 • Великогаївська сільська ОТГ – 0 […]

trending_flat
Як виглядають закинуті маєтки та помістя поблизу Тернополя (відео)

Місця архітектурно-історичного значення, розташовані у Теребовлянському районі, підігріють пізнавальний інтерес навіть у найдосвідченіших мандрівників. Цікаві локації під час одноденної вело-мандрівки дослідив Саня Волошин. За підсумками подорожі створений відео-ролик, доступний для перегляду всім. Глядач має змогу ознайомитися зі старовинними маєтками, помістями й костелами кінця XIX, початку XX століття. Прикро, але із плином часу, явищ природи, а також людської байдужості, колись величні споруди сьогодні перетворилися на руїни. Крім того, мандрівник розробив інтерактивну карту, щоб при бажанні кожен зміг повторити його маршрут, що пролягає через села, віддалені від основних трас.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025