Вода, електрика, протяги й бетонні стіни: прихована небезпека під час грози

Вірогідність удару блискавки в людину доволі низька. Але все ж такі випадки трапляються, тож вкрай важливо знати, як зменшити ризики.

Згідно зі статистикою, ймовірність удару блискавки становить близько 1 на мільйон населення в рік, інформує 24 Канал. Найчастіше блискавка вражає людей, які працюють або активно відпочивають на вулиці.

Блискавка є однією з основних причин смерті, пов’язаних з погодними умовами. І хоч це дійсно рідкість, наслідки удару блискавкою дуже серйозні. Саме тому необхідно знати, що робити під час грози та ставитись до цього серйозно.

Якщо прогноз погоди передбачає грозу, поїздку або прогулянку бажано відкласти. Але якщо негода все ж застала вас на вулиці, є декілька способів, які допоможуть вам зберегти життя.

Як поводитись під час грози на відкритому повітрі

Якщо почули грім, зайдіть в приміщення, заховайтеся в машину або знайдіть безпечне закрите місце (до прикладу зупинка, підземний перехід тощо).

Якщо ви в автомобілі, зачиніть вікна авто, зніміть або опустіть антену, зупиніться і перечекайте негоду.

Не забувайте правило 30:30. Після того, як ви побачите блискавку, почніть рахувати до 30. Якщо почуєте грім до того, як закінчите рахувати, обов’язково зайдіть в будь-яке приміщення. І залишайтесь у ньому ще як мінімум 30 хвилин після останнього удару грому.

Тримайтеся подалі від металевих парканів, стін (зокрема й бетонних), біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач. Також варто розуміти, що блискавка може проходити через будь-які металеві дроти або решітки в бетонних стінах чи підлозі.

Якщо укриття немає, присядьте низько, намагаючись якомога менше торкатися землі. Блискавка викликає електричні струми в верхній частині землі, які можуть бути смертельними на відстані більше ніж 30 метрів від людини.

Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева і жодному випадку якому не бігайте. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі.

Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте – краще присісти, аби мати якомога менше площі прилягання до землі.

Чого не можна робити на вулиці під час грози

В жодному випадку не паркуйте автомобіль під деревами або високими конструкціями. Також не ховайтеся від зливи під деревами, оскільки вони теж притягують блискавки. Окрім цього, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись під натиском вітру. Якщо у вас із собою є парасолька, в жодному випадку не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди. Краще намокнути, ніж бути враженим струмом.

Не користуйтеся будь-якими електричними приладами й не телефонуйте з мобільного телефону навіть в тому випадку, якщо вам дуже страшно і хочеться з кимось поговорити. Краще повимикайте будь-які електричні прилади, оскільки вони немов приймачі для блискавок.

Під час грози не можна купатися у водоймах. Якщо ви перебуваєте на човні й бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега.
Що робити під час грози в приміщеннях

Позакривайте двері та вікна. Оскільки протяг притягує кульову блискавку.

Блискавка може проходити через водопровід, тож утримайтеся від душу, ванни чи миття посуду.
Уникайте електричних приладів будь-якого типу. Блискавка може проходити через електричні системи та системи прийому радіо і телебачення.

Уникайте дротових телефонів. Але варто зауважити, що під час шторму в приміщенні можна використовувати бездротові або стільникові телефони.

Уникайте бетонної підлоги та стін (так, навіть вдома).

Важливо розуміти, що дах над головою не захищає від удару блискавки на 100% – близько третини травм від ударів блискавкою відбуваються в приміщеннях. Не ризикуйте під час грози, оскільки блискавка – річ непередбачувана.

Головне фото: sites.google.com.

About the author

trending_flat
Перша допомога при ужаленнях бджоли або оси: що радять фахівці

Відпочивати на природі та не зіткнутися з комахами майже неможливо. І для дорослих, і для малих укуси комах викликають не тільки дискомфорт, а й можуть значно погіршувати самопочуття та викликати важкі алергічні реакції. Всеукраїнська спілка парамедиків розробила низку рекомендацій, дотримуючись яких після укусу бджоли або оси, можна значно мінімізувати ймовірні ризики. Найбільше укусів бджіл та ос зазвичай фіксують у липні та серпні. Особливо обережним слід бути, якщо їсти солодкі фрукти або ягоди. Що ж робити, якщо смугаста комаха все ж вкусила? Звернути увагу на симптоми! Місцеві симптоми: свербіж, припухлість та почервоніння шкіри. Загальна, системна алергічна реакція: місцева реакція, сильний свербіж, висип по всьому тілу, набряк шкіри та слизових оболонок, утруднене дихання. Укус бджоли або оси може спричинити алергічну реакцію (інколи це може бути навіть анафілактичний шок). Якщо після укусу комахи з’явилися сильний головний біль, задишка, нудота, судоми – слід негайно […]

trending_flat
У Тернополі для відвідувачів бібліотеки влаштували перегони на мітлах (фото)

Школа чаклунства замість книгозбірні, професори-маги замість бібліотекарів, студенти Хогвартсу замість читачів. Так провели Міжнародну ніч Гаррі Поттера у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей, повідомляє редакторка закладу Уляна Пилипчук. Міжнародна ніч Гаррі Поттера – це дуже неординарна і довгоочікувана подія для поттероманів цілого світу. В головній дитячій книгозбірні Тернопільщини вона зібрала найпалкіших прихильників легендарної серії романів, які на декілька годин перевтілились у героїв улюбленого твору. Реалістичність тематики заходу підкреслили майстерні декорації в стилі Гаррі Поттера, які бібліотекарі створили своїми руками. «На порозі «школи» учасників дійства зустріли справжні викладачі-чаклуни, а місію розподілення юних героїв по факультетах було доручено Сортувальному Капелюху. Справжні пригоди розпочались у лабораторії Професора Горація Слізнорта, викладачі якої навчали студентів варити «вибухове» і «дибоволосне» зілля, «роздуваючий» напій  та іншу чаклунську всячину. Гаряче було і біля магічної дошки, завдання якої вимагали неабиякого розуму та зосередженості учасників. Тут потрібно було скласти чарівний […]

trending_flat
Клієнтам “Приватбанку” списали зайві кошти

Збій у роботі "Приватбанку", що трапився 26 червня, офіційно підтвердили у пресслужбі вказаної установи. Як наслідок - на рахунках окремих клієнтів некоректно відображається залишок коштів. Прессекретар "Приватбанку" Олег Серга повідомив, що клієнти зіткнулися з повторним списанням коштів із їхніх карток за операціями, які вони вже здійснювали раніше. У той же час запевнив: наслідки технічного збою майже ліквідовано. "Ще раз просимо вибачити нас тих клієнтів "Приватбанку", яким ми створили такі незручності. Прошу вибачення у деяких клієнтів нашого банку, які через прикрий збій сьогодні стикнулися з повторним списанням коштів за деякими картками та некоректним відображенням та використанням доступного залишку за карткою. Наші фахівці працюють над вирішенням проблеми. Некоректно списані суми будуть повернені протягом доби. Ще раз приносимо вибачення за надані незручності", - йдеться у дописі Олега Серги, розміщеному в соцмережі. Головне фото: apnews.com.ua.

trending_flat
Як дізнатися, чи є у вагоні потяга кондиціонер при купівлі квитків

Як дізнатися, чи є у вагоні кондиціонер та куди телефонувати, якщо виникла проблема, повідомляє пресслужба Укрзалізниці. При купівлі квитка онлайн у системі booking.uz.gov.ua варто уважно придивитися до обраного вагона: у разі відсутності кондиціонера він матиме відповідну позначку на сторінці вибору місця, поряд із типом вагона. Якщо пасажир купує квиток у касі — про наявність кондиціонера необхідно запитати у касира. Діє гаряча лінія Укрзалізниці 0800 503 111. Детальніше про температурний режим та куди звертатися у разі будь-яких проблем — тут. Головне фото: poglyad.tv.

trending_flat
На Тернопільщині – 7 нових випадків захворювання на коронавірус

7 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Тернопільській області станом на 27 червня 2021 року. Про це повідомляє Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб. Також за останню добу: летальних випадків – 0 одужало – 58 осіб проведено досліджень методом ПЛР – 316 Географія поширення нових випадків: Кременецький район (2 особи): • Борсуківська сільська ОТГ – 0 • Великодедеркальська сільська ОТГ – 1 • Вишнівецька селищна ОТГ – 0 • Кременецька міська ОТГ – 1 • Лановецька міська ОТГ – 0 • Лопушненська сільська ОТГ – 0 • Почаївська міська ОТГ – 0 • Шумська міська ОТГ – 0 Тернопільський район (4 особи): • Байковецька сільська ОТГ – 0 • Бережанська міська ОТГ – 1 • Білецька сільська ОТГ – 0 • Великоберезовицька селищна ОТГ – 0 • Великобірківська селищна ОТГ – 0 • Великогаївська сільська ОТГ – 0 […]

trending_flat
Як виглядають закинуті маєтки та помістя поблизу Тернополя (відео)

Місця архітектурно-історичного значення, розташовані у Теребовлянському районі, підігріють пізнавальний інтерес навіть у найдосвідченіших мандрівників. Цікаві локації під час одноденної вело-мандрівки дослідив Саня Волошин. За підсумками подорожі створений відео-ролик, доступний для перегляду всім. Глядач має змогу ознайомитися зі старовинними маєтками, помістями й костелами кінця XIX, початку XX століття. Прикро, але із плином часу, явищ природи, а також людської байдужості, колись величні споруди сьогодні перетворилися на руїни. Крім того, мандрівник розробив інтерактивну карту, щоб при бажанні кожен зміг повторити його маршрут, що пролягає через села, віддалені від основних трас.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025