04.10.2022
Здоров’я Корисне Новини

Антибіотики, гормони, крапельниці: найпоширеніші помилки при лікуванні ковіду

В Україні при лікуванні COVID-19 медики часто призначають хворим препарати, які здатні завдати шкоди організму, часом дуже серйозно, повідомляє УНІАН.

Лікар-інфекціоніст, медичний експерт ЮНІСЕФ Катерина Булавінова в інтерв’ю Марії Єфросиніній, назвала популярні ліки, які можна вживати не всім пацієнтам з коронавірусом.

За словами фахівця, перш за все мова йде про антибіотики, гормони, імуномодулятори та крапельниці.

Булавінова звернула увагу, що при лікуванні COVID-19 в Україні досі приймають велику кількість антибіотиків, які не ефективні при коронавірусі, і від них буде тільки шкода.

Ще однією помилкою інфекціоніст назвала призначення пацієнтам деяких гормонів раніше, ніж потрібно – вони дуже добре працюють при COVID-19, але шкодять, якщо приймати несвоєчасно.

Експерт додала, що часто зустрічаються випадки, коли пацієнту потрібна киснева підтримка, але заходи не вживаються вчасно.

-Дуже багато застосовується засобів з недоведеною ефективністю, які, швидше за все, можуть бути й шкідливими для таких пацієнтів. Це імуномодулятори, псевдопротивірусні терапії, якісь божевільні крапельниці вдома, – сказала Булавінова.

Вона пояснила, що таких пацієнтів з ураженими легенями взагалі не можна капати, інакше “їх можна втопити, в буквальному сенсі”.

Булавінова зазначила, що попри зусилля лікарів в Україні по боротьбі з небезпечним захворюванням, фіксується дуже висока смертність пацієнтів в досить молодому віці.

Тому експерт наголошує на великій важливості дискусії щодо лікування як з боку медичної системи, так і самих інфікованих громадян, які лікуються самі вдома.

Головне фото: www.pravda.com.ua.

Схожі пости

У Тернополі посеред вулиці виявили 18 кг. вкрай небезпечної отруйної речовини

Вночі на Тернопільщині рятувальникам двох сіл довелося гасити чималу пожежу (фото)

Перекриють залізничний переїзд в смт. Березовиця – Острів

Перейти до панелі інструментів