29.05.2022
Новини

10 років провів у таборах: на 89-му році життя помер політв’язень та ветеран ОУН-УПА з Тернопільщини

Ветеран ОУН-УПА Ярослав Перчишин

Політв’язень Ярослав Перчишин помер на 89-му році життя. Про це у фейсбуці написала депутатка Збаразької міської ради Світлана Боднар.

“На 89 році життя відійшов у Божі засвіти політичний в’язень, великий патріот України, багаторічний голова Збаразької районної управи Братства ОУН-УПА Ярослав Перчишин.
Щирі співчуття рідним і близьким…
Царство Небесне покійному!”, – йдеться в дописі.

Під дописом небайдужі десятками пишуть співчуття родині покійного.

Як йдеться в уривку автобіографії самого Ярослава Перчишина, що її публікували колись у соцмережах, він народився 29 березня 1932 року в селі Вищі Луб’янки в селянській родині. Ріс допитливим, любив слухати розповіді та бувальщини старших людей, котрі сходились до діда Ваврика.

“У 1944р. закінчив шість класів. Навчання залишив, бо тато загинув на війні і треба було допомагати мамі.
При Збаразькому МТС закінчив курси механізаторів. З осені 1952-го – в армії, служив у льотних військах. Демобілізувався в 1955-ому і тоді ж одружився. До 1964 року працював механізатором в місцевому колгоспі.
В жовтні 1964 за антирадянську діяльність був арештований. В листопаді 1974 р. вийшов на волю. До грудня 1990 року працював у Збаразькому лісовому господарстві.
З січня 1991 по березень 1992р—відповідальний секретар Тернопільської обласної організації УХДП. В 1990 р. був учасником першого з’їзду політв’язнів”, – писав про своє життя пан Ярослав.
Головне зображення: фейсбук-сторінка Світлани Боднар.

 

 

Схожі пости

Володимир Зеленський обіцяє незалежність антикорупційним органам

У Тернополі дещо змінили графік подання гарячої води

За останню добу на Тернопільщині 33 нових випадки COVID-19. Найбільше у Чортківському і Заліщицькому районах

Перейти до панелі інструментів