Сцена як спосіб реабілітації: кіборг з Тернопільщини зіграв роль у міжнародній виставі

В міжнародній виставі “H-Effect” про війну в Україні зіграв кіборг з Тернопільщини Ярослав Гавянець, повідомляє комунікаторка проекту Ольга Черткова. Постдокументальний театральний проект викликав резонанс  серед глядачів та театральних критиків, 

Онлайн прем’єра міжнародної вистави “H-Effect”, постдокументального проекту про війну в Україні та її вплив на людей з різними життевими поглядами, досвідом, професією та сексуальною орієнтацією, відбулась 9 жовтня на фейсбук сторінці проекту, її вже подивилися 8000 глядачів.

П’ять героїв вистави “H-Effect” – з Харкова, Тернополя, Донецька, Львова, Києва.  Серед них лише двоє  – Роман Кривдик і Оксана Черкашина,  є професійними акторами. Олег Родіон Шурігин-Геркалов  – працює стилістом та є активним ЛГБТ-активістом, Катерина Котлярова – документаторка військових злочинів та порушень прав людини, учасниця Революції Гідності, яка воювала у складі добровольчого батальйону “Айдар”, а Ярослав Гавянець – за освітою юрист, працює інспектором муніципальної варти у Тернополі, учасник АТО та  кавалер ордена за мужність.

Про свою участь в проекті “H-Effect” розповідає юрист, учасник бойових дій, кіборг, кавалер ордена за мужність Ярослав Гавянець: “Для мене цей проект виявився не таким простим. ПІд час репетицій важко було говорити на болючі теми, контролюючи при цьому свої емоції. Але я прийшов з метою поділитися своєю історією та навчитися приймати й контролювати саме через сценічний майданчик, який є безпечною територією. В мене вийшло, я навчився використовувати свій досвід в потрібний момент. Думаю, театральний майданчик може стати дуже хорошою реабілітацію і для інших учасників бойових дій.”

Вистава“H-Effect”  доступна для  онлайн перегляду до 23 жовтня 2020 року тут. На перегляд вистави діють вікові обмеження 18+ !!!

“H-Effect” – постдокументальна вистава про пошук сучасного Гамлета в Україні, яка базується  на “Гамлеті” англійського драматурга 16 століття Уільяма Шекспіра та інспірована текстом п’єси “Гамлет-машина”  німецького драматурга 20 століття Гайнера Мюллера. Це історії п’яти людей, які на власному досвіді переживають війну в Україні. Кожен з героїв “H-Effect” під час політичного протистояння в Україні віч-на-віч зіткнувся  з  гамлетівською проблемою морального вибору, результат якого змінив їх, іхні родини та життєвий шлях. Це збірний образ нової генерації  українців через призму вічного Гамлета.

Вистава  “H-Effect” –  міжнародний театральний проект, який її створили митці з  України, Польщі та Німеччини. Вистава стане основою фільму “Синдром Гамлета”, над яким працюють відомі польські режисери-документалісти  Пьотр Росоловський та Ельвіра Нєвєра.

Режисура – Роза Саркісян, українська театральна режисерка і кураторка. Народилась у Нагорному Карабасі, тривалий час проживала у Харкові, наразі є режисеркою Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Івано-Франківськ, Україна, 33 роки.

Драматургія – Йоанна Віховська, відома польська драматургиня, кураторка перформативних та освітніх проектів. Як драматург, вона працювала, серед інших у таких театрах, як Національний старій театр у Кракові, Театр Повшехни у Варшаві, Перший театр у Львові. Народилась у містечку Єлєня Гура, проживає у Варшаві, Польщі, 51 рік.

Шляхом мистецьких та освітніх практик віна роками бореться за права людини, свободу слова, міжкультурне взаєморозуміння та надає голос тим, кого зазвичай ніхто не слухає.

Проект реалізований за підтримки  програми “House of Europe”, Українського Культурного Фонду та  Goethe Institute.

Фото зі сторінки проекту у Фейсбуці.

About the author

Свічка пам'яті
trending_flat
Тернопільщина втратила своїх захисників Павла Доценка та Михайла Шелюдякова

Тернопільщина прощається зі своїми захисниками: Павлом Доценком та Михайлом Шелудяковим.   Як повідомляють на фейсбук-сторінці Борсуківської територіальної громади, 15 лютого 2025 року внаслідок розриву гранати загинув старший сержант, інспектор прикордонної служби 2 категорії - номер обслуги другого відділення інспекторів прикордонної служби другої прикордонної застави першого відділу прикордонної служби четвертої прикордонної комендатури швидкого реагування військової частини Доценко Павло Васильович 1976 року народження. Захисник родом із села Борсуки. Ще одна трагічна звістка прийшла до Копичинецької територіальної громади. 16 лютого в бою під населеним пунктом Андріївка Волноваського району Донецької області загинув Шелудяков Михайло Юрійович 1990 року народження із села Оришківці. Про це повідомили на сторінці Копичинецької міської ради.  "За час проходження військової служби, він зарекомендував себе як взірцевий військовослужбовець. Був фахівцем своєї спеціальності, проявив мужність, героїзм, стійкість і до останнього залишався вірним Військовій присязі", - йдеться у дописі.  Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття родинам […]

Неправдивий виклик
trending_flat
У Кременці 47-річного чоловіка покарають за неправдивий виклик поліції

У Кременці чоловік отримає штраф за неправдивий виклик правоохоронців.  Правопорушник зателефонував на спецлінію 102 та повідомив про сімейний конфлікт. На додаткові запитання оператора відмовився відповідати та використовував нецензурну лайку. Про це повідомили у пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. Прибувши на адресу виклику, правоохоронці не виявили факту правопорушення, а на 47-річного чоловіка, у стані алкогольного, сп'яніння склали адмінпротокол. За це правопорушення передбачено штраф від 850 до 3400 гривень. "Відносно нього поліціянти склали адмінпротокол за ст. 183 (завідомо неправдивий виклик спецслужб) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу. Також вирішується питання про притягнення фігуранта до адмінвідповідальності за ст. 173 (дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме за вираження нецензурною лайкою щодо оператора лінії 102", - йдеться у повідомленні.  З початку року тернопільські правоохоронці склали 448 адмінпротоколів за неправдиві виклики спецслужб. 

Водій авто
trending_flat
На Тернопільщині 2 водіїв можуть отримати серйозні терміни за ґратами: що вони накоїли

У місті Ланівці працівники поліції затримали чоловіків, які кермували автомобілями пропри судову заборону. Один із чоловіків був позбавлений водійських прав за залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, інший - а керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння. Навіть пропри судову заборону правопорушники продовжили керувати транспортними засобами. 50-річному та 44-річному жителям Кременецького району загрожує до трьох років ув'язнення. Про це повідомили в ГУНП у Тернопільській області.  "За фактами порушень слідчі поліції розпочали кримінальні провадження відповідно до ч. 1 ст. 382 (невиконання судового рішення) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає штраф від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк до трьох років", - йдеться у повідомленні.     

trending_flat
“Взірець незламності та нескореності”: ветеран війни та поліцейський з Тернопільщини став “Людиною року-2024”

Правоохоронець та ветеран війни з Тернопільщини став переможцем обласного конкурсу "Людина року-2024". За підсумками щорічного обласного конкурсу "Людина року" одинадцятьом відомим жителям Тернопільщини надано звання найкращих. Серед лауреатів – інспектор служби 102 ГУНП в Тернопільській області Назар Вікторовський. Про це повідомили у пресслужбі ГУНП у Тернопільській області.  Серед кандидатів цього конкурсу були відважні захисники, волонтери, медики та люди, які роблять свій внесок у нашу перемогу.  Цьогорічний кандидат та переможець конкурсу  "Людина року-2024" Назар Вікторовський учасник - російсько-української війни, а ще – Герой, який вижив після 19 годин перебування під завалами. З перших днів повномасштабного вторгнення пішов добровольцем на фронт. Після одного з ворожих обстрілів у Часовому яру на Донеччині він опинився під бетонним перекриттям. Далі були численні операції, Назар втратив обидві кінцівки – їх довелося ампутувати. Вже майже рік він працює в поліції Тернопільщини. "Зараз Назар працює інспектором служби 102 […]

trending_flat
Аварія у Смиківцях: є постраждалі

На Тернопільщині трапилась серйозна ДТП. Не розминулись два автомобілі у селі Смиківці.  Аварія трапилась 14 лютого близько 13:40. За попередньою інформацією, водійка Ford Escape не переконалась у безпечності маневру, коли виїжджала на головну дорогу. На проїжджій частині вона зіткнулась з Renault Megane. У результаті ДТП травми отримали двоє пасажирок із Renault. Про це повідомили в ГУНП у Тернопільській області. "У всіх учасників дорожньо-транспортної пригоди взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Триває перевірка", - йдеться у повідомленні.

trending_flat
У храми Тернополя привезуть чудотворну ікону Матері Божої Зарваницької (розклад)

Тернопіль приймає чудотворну ікону Матері Божої Зарваницької.  Святиня перебуватиме у церквах Тернополя по два дні - з 17 лютого до 18 березня. Першим, до якого завітає ікона, буде Архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Наступною церквою, яка прийме святиню, стане храм св. Андрія Первозванного, що знаходиться за адресою вул. Чернівецька, 46, там ікона перебуватиме 19-20 лютого. Про це повідомили на сайті Тернопільської міської ради.  Маршрут чудотворної ікони Матері Божої Зарваницької у Тернополі: 21-22 лютого – храм св. великомученика Димитрія (вул. Микулинецька бічна, 14); 23-24 лютого – храм Успіння Пресвятої Богородиці (вул. Князя Василя Костянтина Острозького, 55); 25-26 лютого – храм Новомучеників українського народу (вул. Шкільна, 2-А); 27-28 лютого – храм св. пророка Іллі (вул. Бродівська, 50-Б); 1-2 березня – храм свв. Володимира і Ольги (вул. Пилипа Орлика, 1-А); 3-4 березня – храм Перенесення мощей св. Миколая (вул. Миколи Карпенка, 4-Б); 5-6 березня – храм святої Софії Премудрості […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025