27.11.2022
Здоров’я Новини

“Хворий не повинен сам їхати в поліклініку”: Степанов – про алгоритм дій при симптомах COVID

В Україні визначений чіткий алгоритм дій при появі симптомів COVID-19. Він не передбачає особистого звернення хворих до медичних закладів. Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу 19 вересня.

– Якщо у вас є симптоми коронавірусної хвороби, необхідно зателефонувати сімейному лікарю. Жоден наш стандарт не передбачає, що хворий повинен самостійно їхати в поліклініку та стояти там у чергах. Більше того, фахівці не радять це робити”, – підкреслив очільник МОЗ.

Максим Степанов пояснив, що саме сімейний лікар визначає необхідність госпіталізації в ході телефонного опитування хворого. Медик також повинен направити до пацієнта мобільну бригаду для проведення ПЛР-тестування.

Рішення щодо лікування в умовах стаціонару приймається залежно від перебігу хвороби. Хворим з легким перебігом госпіталізація не потрібна, його стан повинен моніторити сімейний лікар. У разі погіршення про це обов’язково потрібно розповісти сімейному лікарю, або зателефонувати 103.

За словами міністра, лише 20-25% хворих на COVID-19 потребують госпіталізації. У решти – хвороба протікає у легкій формі або безсимптомно.

Нагадаємо, тернополяни та жителі області неодноразово скаржилися, що сімейні лікарі порушують алгоритм надання меддопомоги, а мобільні бригади не їдуть до пацієнтів з температурою до дому. Відтак хворі змушені самі добиратися в поліклініку, щоб здати взірці для ПЛР-тесту. Про все це видання Терміново писало у розслідуванні: “Досвяткувалися: через ріст хворих звільняються сімейні лікарі, алгоритмами нехтують, починається безлад”.

Головне фото: МОЗ

Схожі пости

На Тернопільщині судитимуть директора лісгоспу

Василь Чайковський раніше варив сир у австрійських Альпах, а тепер – у рідному селі на Тернопільщині

Євгенія Цебрій

Притула заявив про завершення акторської кар’єри через бажання добитися більшого у політиці

Перейти до панелі інструментів