25.01.2022
Здоров’я Новини

“Хворий не повинен сам їхати в поліклініку”: Степанов – про алгоритм дій при симптомах COVID

В Україні визначений чіткий алгоритм дій при появі симптомів COVID-19. Він не передбачає особистого звернення хворих до медичних закладів. Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу 19 вересня.

– Якщо у вас є симптоми коронавірусної хвороби, необхідно зателефонувати сімейному лікарю. Жоден наш стандарт не передбачає, що хворий повинен самостійно їхати в поліклініку та стояти там у чергах. Більше того, фахівці не радять це робити”, – підкреслив очільник МОЗ.

Максим Степанов пояснив, що саме сімейний лікар визначає необхідність госпіталізації в ході телефонного опитування хворого. Медик також повинен направити до пацієнта мобільну бригаду для проведення ПЛР-тестування.

Рішення щодо лікування в умовах стаціонару приймається залежно від перебігу хвороби. Хворим з легким перебігом госпіталізація не потрібна, його стан повинен моніторити сімейний лікар. У разі погіршення про це обов’язково потрібно розповісти сімейному лікарю, або зателефонувати 103.

За словами міністра, лише 20-25% хворих на COVID-19 потребують госпіталізації. У решти – хвороба протікає у легкій формі або безсимптомно.

Нагадаємо, тернополяни та жителі області неодноразово скаржилися, що сімейні лікарі порушують алгоритм надання меддопомоги, а мобільні бригади не їдуть до пацієнтів з температурою до дому. Відтак хворі змушені самі добиратися в поліклініку, щоб здати взірці для ПЛР-тесту. Про все це видання Терміново писало у розслідуванні: “Досвяткувалися: через ріст хворих звільняються сімейні лікарі, алгоритмами нехтують, починається безлад”.

Головне фото: МОЗ

Схожі пости

Міністр освіти хоче заборонити вчителям репетиторство. Що думають про це тернопільські освітяни

Євгенія Цебрій

Тернопільську облдержадміністрацію перевірять, чи ефективно чиновники використовують бюджетні кошти

Тернополянин пропонує встановити світлофор на початку вул. Микулинецької біля кільця

Перейти до панелі інструментів