02.10.2023
Новини

Через коронавірус Тернопільську лікарню швидкої допомоги хочуть перетворити у шпиталь

Рішення про перепрофілювання лікарні швидкої допомоги у шпиталь прийняли на засіданні міського оперативного штабу. Пов’язано це із ускладненою епідемічною ситуацією в області.

Через ріст захворюваності, у лікувальних закладах Тернополя побільшало пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Наразі у міських лікарнях заповнено більше половини місць, передбачених для лікування хворих з COVID-19.

На засіданні штабу начальник міського відділу охорони здоров’я Василь Даньчак. зазначив, що впродовж двох тижнів у Тернополі щодня реєструють випадки коронавірусу і не в малій кількості — від 8 до 15. 

– Ми маємо щоденне зростання рівня захворюваності, на відміну від ситуації на початку карантину. Всього за тиждень у місті підтверджено 64 нових випадків. Враховуючи, що завантаженість ліжкомісць у лікарні швидкої допомоги була понад 50%, пропонується доручити директору лікарні забезпечити заходи з підготовки переведення лікарні швидкої допомоги на шпиталь з надання медичної допомоги хворим з COVID-19. Також пропонуємо по всіх наших лікувальних закладах обмежити планову шпиталізацію, – сказав Даньчак.

За його словами, лікувальні установи міста, зокрема шпитальні бази, які надають допомогу хворим з COVID-19, забезпечені в повному обсязі засобами індивідуального захисту на три місяці. Серед тернопільських медиків захворів один лікар і дві медичні сестри.

Директор Тернопільської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський розповів Терміново, що лікарня до перепрофілювання готова, але наразі цього не робитимуть.

– Визначено алгоритм дій на випадок, якщо лікарню доведеться переформувати на профільну по лікуванню хворих на COVID, – окреслив ситуацію головний лікар. – Чітко прописана кожна дія, куди і якого профілю будуть перевезенні пацієнти для надання медичної допомоги. Але на сьогоднішній день реальна ситуація складається таким чином, що, незважаючи на те, що у місті лише сьогодні зафіксовано 30 нових випадків, кількість хворих у інфекційному відділенні почала зменшуватися. 

Тому питання реорганізації під монопрофільний заклад відтерміновується на невизначений період. За словами заступниці начальника відділу охорони здоров`я Тернопільської міськради Ольги Ярмоленко, як тільки кількість хворих на COVID буде більше сорока, тоді звільнять всі відділення лікарні швидкої допомоги. Пацієнтів, які будуть у медзакладі на момент перепрофілювання, переведуть в інші медзаклади, а в лікарні швидкої допомоги прийматимуть лише хворих на коронавірус. 

Якщо ж лікарню таки перепрофілюють під шпиталь, то пацієнтів швидкої доставлятимуть у відділення інших міських лікарень.

 

Схожі пости

Чоловік погрожував правоохоронцям гранатою

Жителі Тернопілля віддали добровільно поліції 155 одиниць зброї

Шкільні журнали та щоденники учнів тепер стануть доступними онлайн

Перейти до панелі інструментів