Горе-чиновник, земельний “магнат”, леді-нерухомість та спортcмен: хто очолив 4 РДА на Тернопільщині

Відповідно до розпоряджень президента України, чотири райдержадміністрації на Тернопільщині отримали нових керівників. 

Так головою Борщівської РДА став Юрій Гуцул. Очолювати Бучацьку РДА тепер буде Олена Кравчук, Микола Михайлів  – Козівську РДА, а ексречник Тернопільської ОДА Василь Ясіновський – Кременецьку. 

Наразі інформації про нових керівників в інформаційному просторі небагато. За винятком одіозного Василя Ясіновського, “здобутки” якого на попередніх посадах відверто сумнівні. Зокрема через недопрацювання під час снігової стихії його з посади начальника департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та енергозбереження ОДА намагався звільнити тодішній очільник області Степан Барна. Зважаючи на те, що Ясіновський тривалий час уникав звільнення завдяки лікарняним, довелося реформувати департамент, аби таки звільнити чиновника. Згодом посадовець поновлювався на посаді через суд.

До призначення головою Кременецької РДА Василь Ясіновський працював на посаді начальника відділу взаємодії із засобами масової інформації Тернопільської обласної державної адміністрації. Слід зазначити, що роботу на даній посаді він провалив, а відсутність належної комунікації органу влади із ЗМІ та громадськістю  врешті призвела до звільнення голови ТОДА Ігоря Сопеля. Що не завадило Ясіновському тепер отримати посаду керівника цілого району. 

За минулий рік Ясіновський задекларував 110 тис. 187 грн зарплати. Ще 279 тис. 913 грн вказані як інші доходи, однак їх походженням також є Тернопільська ОДА.

Про заробітки дружини Ясіновського в декларації не вказано, лиш зазначено, що вона працює в обласному лабораторному центрі.

У подружжя також є квартира у Тернополі площею 81,7 кв. м. Квартира є власністю дружини. 

Також у декларації вказано земельну ділянку в селі Мшанець Теребовлянського району, її власником є Ясіновський. Однак розмір ділянки дивує – 0,15 кв. м.

Микола Михайлів, новий очільник Козівської РДА, місцем робити за 2019 рік у декларації вказав посаду заступника голови з питань діяльності виконавчого комітету у Козівській селищній раді.

За рік він там отримав 274 тис. 599 грн зарплати. Ще 10 тис. 320 грн та 30 тис. 500 грн отримала дружина посадовця як допомогу від держави при народженні дитини та допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях. Дітей у подружжя четверо: дві доньки і два сини.

Готівкою Михайлів зберігає 250 тис. грн, його дружина – 100 тис. грн. 

Посадовець задекларував квартиру у Тернополі. Її площа 60,7 кв. м, записане майно на дружину. Є у подружжя і сім земельних ділянок у Козові. П’ять із них, площами  1 926, 3 325, 2 650, 1 208 та 2 020 кв. м – у власності Миколи Михайліва, ще кілька, площею 7 942 та 1 182 кв. м, – у власності його дружини.

Вказав Микола Михайлів у декларації і два недобудовані житлові будинки, площею 202,98 та 292,84 кв. м. Обидва розташовані також у Козові.

Автомобілів у родини немає, натомість вказали наявність екскаватора 1991 року випуску.

Олена Кравчук, яка стала головою Бучацької РДА, задекларувала за 2019 рік 843 тис. 670 грн прибутку від підприємницької діяльності, 23 тис. 392 – пенсійних надходжень, 2 тис. 21 грн вказала як проценти з банківського рахунку, 7 тис. 250 грн – компенсація від Турецьких авіаліній та 74 грн бонусів.

Кравчук є власницею двох промислових магазинів площею 34 та 47,6 кв. м у Бучачі, земельної ділянки площею 439 кв. м там же, квартири у Києві площею 97,4 кв. м. 

Її чоловік володіє земельними ділянками площею 696, 439 та 267 кв. м у Бучачі, квартирами площею 51,1, 41,4 та 40,7 кв. м в Івано-Франківську та гаражем у Бучачі площею 109,2 кв. м.

Ще в одній квартирі площею 48 кв. м у Бучачі Олені Кравчук належить 25%.

Окрім цього, дім у Бучачі площею 240 кв. м вказаний у декларації як місце реєстрації.

Також чоловік Кравчук володіє правом дольової участі на недобудовані квартири в Івано-Франківську (площею 85,78 кв. м) та в селі Крихівці Івано-Франківської області (43,3 кв. м).

Задекларувала голова РДА і два авто: Volkswagen Transporter 2002 року, який належить її чоловікові, та Audi А3 2015 року, на яке має право користування згідно довіреності.

Олена Кравчук також входить до ГО “Бучач-Тур”.

Головою Борщівської РДА призначили Юрія Гуцула. Відповідно до поданої декларації за 2019 рік, Юрій Гуцул вказав квартиру у Борщеві площею 62,14 кв. м, яка перебуває у власності Людмили Гуцул, однак ким вона доводиться пану Юрію, у декларації не вказано.

Також у власності Гуцула вказано два авто: AUDI A4 AVANT 2001 року випуску та MAZDA 6 2.5 2015 року.

Торік Юрій Гуцул отримав 19 тис. 10 грн зарплати за основним місцем роботи, ще 361 000 грн вказана як дохід від відчуження нерухомого майна.

На рахунках у нього 10 тис. доларів, 5 тис. євро та 15 тис. грн.

На сайті Борщівської РДА є згадка про Юрія Гуцула як майстра спорту, судді міжнародного класу з кросфіту, на Фейсбук-сторінці Борщівського районного відділення Федерації футболу Гуцула представляли як голову Борщівського відділення НОК.

About the author

Синагога Гусятин
trending_flat
Може не витримати наступного дощу. Синагога на Тернопільщині руйнується на очах (фото)

На Тернопільщині активно руйнується унікальна пам'ятка - синагога у селищі Гусятин.  Фото напівзруйнованої будівлі ширяться соціальними мережами. Синагога єдина хто має статус пам'ятки архітектури національного значення (охоронний № 689) та унікальний акантовий пояс, який існує зараз. Про жахливий стан пам'ятки розповів Борис Голяєв у фейсбук-групі "Гусятин історичний". "На превеликий жаль, синагога в Гусятині – одна із семи синагог в Україні, яка занесена до пам'яток архітектури національного значення (охоронний № 689) – повільно, але невідворотно руйнується. Цього разу впала частина північного муру прибудови жіночого молитовного залу (езрат нашим). Ще кілька сильних злив і вся стіна може впасти", - йдеться у дописі. Довідка. На правому березі Збруча в Гусятині розташована оборонна синагога, перша згадка про яку датується 1431 роком. Зведена у мавритано-готичному стилі, вона слугувала не лише молитовним будинком для чисельної єврейської громади, яка з'явилася тут на межі XV-XVI століть, але й […]

МАНУЙЛЕНКО СЕРГІЙ
trending_flat
Рік вважали зниклим: загинув матрос з Тернопільщини

Тернопільщина прощатиметься із загиблим матросом Сергієм Мануйленком 1984 року народження, який вважався безвісти зниклим рік.  Військовий загинув 30 листопада 2024 року внаслідок ворожого артилерійського обстрілу поблизу н.п. Вознесенка Донецької області. Сергій проживав у селі Кудринці Мельнице-Подільської громади. Про це повідомили у Другому відділі Чортківського Ртцк-та-сп. "З глибоким сумом повідомляємо, що кровопролитна війна з російськими окупантами обірвала ще одне життя нашого краянина. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю Героя, який віддав життя захищаючи Україну. Щирі співчуття рідним та близьким, розділяємо біль їх непоправної втрати. Нехай Господь прийме його світлу душу і оселить там, де праведні спочивають. Вічна пам'ять та слава Герою", - йдеться у повідомленні. Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним та близьким Сергія. Хай спочиває з миром! Вічна пам'ять! Читайте також: На фронті загинув молодий поліцейський з Тернопільщини

ДТП на Тернопільщині
trending_flat
У трагічній автокатастрофі загинув військовий з Тернопільщини

Скалатська громада зустрічатиме воїна Леоніда Копійчука 1969 року народження, який трагічно загинув у автокатастрофі. 26 квітня орієнтовно о 15:00 у центр міста Скалат прибуде домовина з тілом Героя, який родом із села Криве. Про це повідомили у Скалатській міській раді. "Приносимо свої щирі співчуття рідним, близьким, друзям та усім, хто знав спочилого. Вічна та світла йому пам’ять", - йдеться у повідомленні. Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним та близьким Леоніда. Хай спочиває з миром! Вічна пам'ять захиснику! Читайте також: Був миротворцем ООН і мав багато нагород від держави: на фронті загинув військовий з Кременеччини

крадіжка авто
trending_flat
У Тернополі чоловік викрадав з авто дорогі речі: зловмисник вже раніше мав проблеми із законом

У Тернополі правоохоронці знайшли чоловіка, який здійснив серію крадіжок з автомобілів. Правопорушнику загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.  Наприкінці березня до співробітників поліції Тернопільської області почали надходити повідомлення про крадіжки з автомобілів. Зникали документи, ноутбуки, банківські картки, сумки, техніка та інших цінні речі. Зловмисник завдав різної шкоди, обкрадаючи машини на суми від 5 до 40 тисяч гривень. Найчастіше крадіжки відбувалися з незамкнених авто, коли власники відходили ненадовго. Про це повідомили в ГУНП у Тернопільській області. Правоохоронці встановили особу крадія. Ним виявився 45-річний тернополянин, який вже раніше мав проблеми із законом. Чоловік частину вкрадених речей продав, іншу вилучили поліціянти. "Поліцейські довели причетність тернополянина до п’яти крадіжок з автомобілів. За всіма фактами розпочато кримінальне провадження за частиною 4 статті 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі. Триває досудове розслідування", - йдеться у […]

вишиті рушники
trending_flat
Українські жінки у концтаборах ГУЛАГУ вишивали рушники: історик показав колекцію з Тернопільського музею

Тернопільський історик та військовий, який захищає незалежність України на фронті, Володимир Бірчак опублікував фото вишитих рушників, які робили українські жінки у концтаборах ГУЛАГУ.  "Я колись раніше писав про вишивані руші і хустинки, які робили українські жінки-політув'язнені у тюрмах і концтаборах ГУЛАГу. Розглядаючи їх, завжди дивуючись, скільки часу і праці потрібно було присвятити цим витворам мистецтва. Вишиваючи риб'ячою кісткою і дістаючи правдами і неправдами кольорові нитки. З колекції Тернопільського музею політязнів та репресованих", - розповідає Володимир Бірчак у телеграм-каналі. Також Володимир поділився фото та історією однієї серветки, яку створили під час перебування у концтаборі. Серветку вишила жінка-політв'язень Розалія Шевчук. Для цього спеціально збирали риб'ячі кістки та довго шукали кольорові нитки, адже їх в умовах жорсткого концтабірного життя, дістати було майже неможливо, а самим зробити з сірого табірного одягу не реально. Читайте також: Назвали терористами та вбивцями: у Польщі встановили меморіальну дошку, […]

Урочище «Бубнівка»
trending_flat
Унікальні куточки Тернопільщини стануть заповідними: створили 8 нових заказників

На Тернопільщині буде створено вісім нових природоохоронних об'єктів.  24 квітня відбулося засідання комісії з питань охорони, збереження та використання природно-заповідного фонду. Учасники розглянули ініціативи, які мають на меті зберегти природу Тернопільщини. Про це повідомили у Тернопільській обласній державній адміністрації. Комісія схвалила такі нові проєкти природно-заповідного фонду: ▪️ Урочище «Бубнівка» — ботанічний заказник місцевого значення. ▪️ «Бобрів гай» — заповідне урочище. ▪️ «Кутянський луг» — гідрологічний заказник. ▪️ «Рохманівський бобрів гай» — зоологічний заказник. ▪️ «Цеценівський бобрів гай» — зоологічний заказник. ▪️ «Солов’їний гай» — орнітологічний заказник. ▪️ «Горинський» — гідрологічний заказник. ▪️ Урочище «Кашталівка» — орнітологічний заказник. "Затверджено: • два проєкти паспортів охоронних зон навколо місць зростання рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України, на території Товстенської селищної ради Чортківського району; • два проєкти лімітів на використання природних ресурсів на 2025 рік у межах заказника «Зелений дуб 2» та РЛП […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025