“У нас вкрали 60 соток землі”. Чиї МАФи стоять на території недобудованої бібліотеки і хто забрав її землю, вивчатиме комісія 

Питання недобудованої обласної бібліотеки на площі Героїв Євромайдану підняв під час сесії облради 10 грудня депутат Михайло Тимошик. Під час обговорення проблеми з довгобудом виплили цікаві факти та з’явилося багато питань. Тепер все це з’ясовуватиме спеціальна комісія, створена за дорученням голови облради Віктора Овчарука. Результати її роботи мають заслухати під час наступної сесії облради. 

З чого все почалося? 

– На чиєму балансі бібліотека, які договори оренди і суборенди укладені. Хочу знати, що там робиться? Яка там ситуація? – запитав депутат Михайло Тимошик.

Доповідав про недобудовану обласну бібліотеку начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Віктор Кузяк. 

– Даний об’єкт почали будувати у 1987 році. Для будівництва і експлуатації була виділена площа 1,4 га. У мене є документ 2000 року, коли площа цього об’єкта становила вже 1 га, – повідомив він. – Коли я прийшов на свою посаду у 2015 році, ми почали робити порядок з землею біля бібліотеки. По затвердженому проекту землеусторою на сьогоднішній день ми маємо в районі бібліотеки 0, 78 га. Управління капітального будівництва і я особисто жодного дозволу на монтаж цих малих архітектурних споруд не давали. Перед центральним входом у бібліотеку знаходяться тільки вагончики будівельної підрядної організації “Тернопільбуд” – вони там на місці. Те, що позаду від дороги зі сторони Шептицького – це самовільне захоплення. Ми впливу на них не маємо, ми декілька раз зверталися в поліцію, але абсолютно впливу немає. Я не експерт з будівництва, але на сьогоднішній день дуже критичний стан даної будівлі. Потрібно приймати якесь конкретне рішення або шукати інвестора і передавати об’єкт або обласній або міській раді, хто дальше може її добудувати. Але при території 0, 78 га я вважаю, що експлуатація даної будівлі є нереальною.

– Дякую за відповідь і історичну довідку щодо будови, – виступив знову депутат облради Михайло Тимошик. – Формую чіткі питання: “Скажіть будь-ласка як балансоутримувач – управління капітального будівництва, які кроки ви робили для того, щоб ці будівельні вагончики були забрані? Встановити власників, вони ж підключені до світла, кіоски торгівельні стоять, де паркан, який там стояв? Якщо не помиляюся, цей об’єкт знаходиться під охороною, за яку платимо орендну плату. Яку функцію виконує охоронна фірма, яку суму ми платимо? Це ж можна взнати. Якщо здійснюється незаконне захоплення, де ваших 40 звернень в поліцію, прокуратуру?

– Михайло Морозенкович, я дійсно погоджуюся з вашою стурбованістю, але управління капітального будівництва не має коштів на охорону, – відповів Віктор Кузяк. – Ми з 2014 року ведемо судові тяганини з підрядною організацією “Тернопільбуд”. У 2014 році був заключений договір на 100 тисяч у рік щодо охорони приміщення. Вони виставили рахунок на 500 тисяч і по судах, апеляціях, касаціях три роки ми цим питанням займалися. Дійсно ні обласна рада, ні міська рада, ні управління капітального будівництва  не мають коштів для охорони. Об’єкт закритий , загратований і охорони там більше ніякої не здійснюється.

– Я запитував про звернення у прокуратуру і поліцію. Сьогодні я там походив, пофотографував, – купа будівельних і торгівельних кіосків. Що вони там роблять, де звернення у прокуратуру про незаконне використання земельної ділянки? Я розумію нема коштів на охорону. Паркан, де він? Якщо там є незаконні об’єкти – МАФи, будь ласка, ваша реакція. Якщо ви не справляєтеся, давайте подивимося, хто працює, скільки було подань. Я вважаю, що робота управління капітального будівництва щодо збереження дороговартісного об’єкта, більше 20 млн, не ведеться. В мене є зауваження до того, що на об’єкті  в державній чи комунальній власності неналежно використовується земельна ділянка, незаконно і неправомірно. Може треба створити комісію про наявну ситуацію і кіоски, які там стоять? Тому що зараз “Креаторбуд” заявляє, що це не їх кіоски, що це не вони ведуть будову, а “Тернопільбуд”. Де ваші звернення, ви ж балансоутримувач? Чи це ми депутати маємо йти і все це розбирати? Банери вчепили, вони молодці, але як на мене, їх треба забрати. 

– Я погоджуюся з вами і готовий буквально на днях створити відповідну комісію і вжити відповідних заходів, – скаказ пан Кузяк.

Створення комісії підтримав і депутат Петро Васько. 

– Я так зрозумів, що у нас вкрали десь 60- 70 соток землі, – каже він. Мене б теж цікавило, де в центрі міста пропало стільки землі. Я думаю, дійсно нам треба створити комісію.

Підтримав пропозицію і голова облради Віктор Овчарук. 

– Ну якщо дійсно виникло така дискусія, невідомо, де все поділося, чиї МАФи, чия територія, створіть комісію, включіть депутатів і на наступне пленарне засідання заслухаємо інформацію, – доручив він.

Нагадаємо, у вересні минулого року приміщення бібліотеки-довгобуду планували перетворити на мистецьку локацію, щоб оживити це місце та привернути до нього увагу.

– Локація стане своєрідним мистецьким кампусом, прихистком не тільки для талановитих людей, а й інкубатором нових ідей, мистецькою родзинкою Західного регіону, – коментував тоді пресі ініціатор проекту, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. 

– Це приміщення може стати дуже цікавим об’єктом, – прогнозував директор туристично-інформаційного центру Тернополя Тарас Ковальчук. – Цю будівлю починали проектувати у 80-роках. Деякі об’єкти застаріли по своєму проектуванні. Зараз немає необхідності у такій кількості книгосховищ, як тоді. У світі такі приміщення переробляють у цікаві креативні простори. Останнім прикладом є Музей сучасного мистецтва у Луцьку, який привернув увагу людей зі всієї України. Сподіваємося, що станемо не гіршими.

У приміщенні бібліотеки планували кінопокази, майстер-класи, виставки, літературні читання. Але далі кількох кінопоказів ініціатива не зрушилася.

About the author

trending_flat
Із кранів текла “кава і віскі” : чому тернополяни не змогли набрати чистої води перед її відключенням

Фото ванн з брудною водою, яку набрали напередодні відключення водопостачання у Тернополі, публікують користувачі соцмереж. Як тільки не називають з іронією рідину, яка тече з кранів: кавою, віскі, шампанським, фантою. Брудна вода увечері 18 травня з'являлася у різних мікрорайонах міста, пишуть у соцмережах. Тернополяни цікавляться, чому вода такої поганої якості.  Нагадаємо, у  Тернополі на два дні припинене водопостачання мікрорайонів “Сонячний”, “Аляска”, “Східний”, “Канада”, “Дружба”, “Кутківці”, “Пронятин”, “Березовиця”, а також довколишніх сіл у зв’язку з плановим промиванням водопровідних мереж і ремонтними роботами на насосних станціях та  мережах. Як повідомили у КП “Тернопільводоканал”, постачання води припиняється з 00 год 19 травня до 24 год 20 травня. Проте багато тернополян розповідають, що брудна вода почала тексти з кранів ще з 20.00 18 травня.  “Або ванну мити, або сидіти без води 2 дні” “То навіщо писати, що відключають в 00.00 год 19 травня, якщо ти […]

trending_flat
П’ятирічна Злата з Тернопільщини віддала 34 см свого волосся на перуки онкохворим дітям (відео)

Своє довге волосся заради перук для онкохворих діток вирішила підстригти 5-річна Злата Воробель із Заліщиків. Дівчинка цілий рік виношувала цю ідею і нарешті втілила її у життя.  - Якось донечка побачила по телебаченню сюжет, де дівчинка віддала своє волосся на виготовлення перук для онкохворих дітей, - пригадує мама Злати Юлія Воробель. - Тоді моя чотирирічна дитина почала розпитувати: що таке онко? Чому діткам необхідні перуки? Чому її ровесники такі бліденькі і сумні?  Ми  намагались їй все  пояснити. А згодом Златочка повідомила, що відмовляється підстригати кінчики, бо хоче відростити достатню довжину, щоб пожертвувати свою косу. На добру справу Злата віддала 34 см волосся. Заплетені дитячі кіски відправили до Львова для проєкту Hair for Share.  Як розповідає Юлія Воробель, у її доньки змалечку довге волосся, лише час від часу їй підрівнювали кінці. Проте у останній рік, відколи дитина загорілась мрією стати донором, […]

trending_flat
На Тернопільщині таксист висадив пасажирку з авто, коли вона попросила його одягнути маску

Про неприємний інцидент з водієм таксі у Теребовлі художниця Марія Ворончак написала у фейсбуці. 12 травня на автостанції жінка взяла таксі місцевої фірми “Княже”.  “Проїхавши декілька метрів, я помітила, що водій був без маски і попросила його одягнути її. Він не тільки відмовився виконати моє прохання, але розвернувся і висадив мене знову на автостанції”, - написала обурена пасажирка.  Жінку не розуміє, чому кожного разу потрібно просити таксистів одягати маски. - Чому керівництво таксі в Теребовлі не зобов'язує водіїв одягати маски при посадці пасажира? Яке право мав водій висадити мене з машини лише за те, що я попросила одягнути маску? - запитує Марія Ворончак.  Вона також просить фірму таксі розібратися з поведінкою водія.  “Відповів, що не повезе мене” Про цей випадок, як розповіла Марія Ворончак журналістці Терміново, вона одразу повідомила диспетчера служби таксі, де їй сказали, що у ситуації розберуться. Проте […]

trending_flat
“Збив і залишив помирати”: потерпіла у ДТП на Тернопільщині вимагає покарати сина поліцейського

19-річна Олена Хрещук з Тернопільщини добивається покарання винуватця ДТП, в якій вона отримала серйозні травми. Аварія сталася в серпні минулого року. Дівчина за цей час пережила дві операції, наново вчиться ходити, а водій, який є сином заступника начальника Шумського відділення Кременецького відділу поліції розгулює на волі. Про це Олена Хрещук написала на своїй сторінці в Instagram. Аналогічний пост опублікувала її мама Людмила Хрещук у фейсбуці. Матеріал містить фото з елементами насильства (ред.). “Він далі їздить на машині, мотоциклі, тракторі”  “8 місяців тому, 24 серпня  син замначальника поліції Андрій Д., житель с.Бриків Шумського району на службовому автомобілі батька збив мене і залишив саму помирати на вулиці, - написала у соцмережі Олена Хрещук. - Якби не почули люди в придорожній хаті, то не знаю, що було б зі мною до ранку. У мене внаслідок аварії вибиті зуби, перелом коліна зі зміщенням, струс […]

trending_flat
“Єдина надія – на Всевишнього і добрих людей”: на лікування Арсенка з Тернопільщини вже зібрали перший мільйон доларів 

Тисячі людей з Тернопільщини, всієї України та світу об’єдналися заради того, щоб зібрати кошти для маленького Арсена Бориса зі Скалата, в якого діагностували рідкісне захворювання СМА - спінально м’язова атрофія.  Небайдужі люди надсилають кошти на рахунки батьків хлопчика, організовують конкурси, ярмарки, розіграші, марафони, розпродажі, благодійні вечори. До доброї справи підключаються школярі, церковні парафії, волонтери, співаки, блогери, політики та підприємці. Нещодавно вдалося зібрати перший мільйон доларів на придбання ін'єкцї, яка коштує 2 млн 300 тис. доларів.  “Раніше ми думали, що це нереально...Але завдяки кожному з Вас за три місяці ми зібрали майже половину потрібної суми! Навіть не можу уявити СКІЛЬКИ людей подали нам руку допомоги ! Люди, ми щиро просим, не залишайте нас...Зустрівшись з родиною, розкажіть їм історію Арсенка... У нас єдина надія на Всевишнього і на добрих людей” , - написала у соцмрежі фейсбук мама Арсена Надія Борис.  На другий […]

trending_flat
У міськраді чекають на заяву мами залишеного у “Вікні життя” хлопчика

Інформація про те, що мама залишеного у “Вікні життя” хлопчика за кілька днів повернулася за сином, з’явилася у деяких тернопільських ЗМІ. Проте наразі офіційно цього не підтверджують ні у пологовому, ні у міськраді.  - Станом на 5 травня до нас із заявою мама не зверталася, - повідомила виданню Терміново начальниця міського управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Христина Білінська. - Офіційного листа із лікарні про появу мами ми теж не отримували.  Дітей переводять з пологового Медична директорка з дитинства та пологової роботи міської лікарні №2 Ольга Сидорчук також не підтвердила зацікавленість матері покинутим сином. Як каже вона, лікарня не займається усиновленням, відтак таких питань вона коментувати не може.  Нагадаємо, 28 квітня у "Вікні Життя", що в тернопільській міській лікарні №2, залишили здорового двотижневого хлопчика. Його назвали Володимир Великодній. А наступного дня у “Вікні життя” з’явилися ще новонароджені двійнята. Тут […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025