29.01.2020
Новини

“Україна має процвітати в пам’ять про загиблих синів”. У День Збройних сил у Тернополі вшанували полеглих воїнів

У п’ятницю, 6 грудня, з нагоди Дня Збройних сил України у Тернополі вшанували воїнів, які не повернулись з українсько-російської війни.

Спершу, біля стели загиблим воїнам України у парку ім. Т. Шевченка, священники відправили панахиду за полеглими учасникам АТО, ООС. А після хвилини мовчання матері загиблих солдатів, військові та усі присутні  вшановували пам’ять, підносячи квіти та лампадки до стели з іменами воїнів.

До стели прийшли матері загиблих. Сьогодні, 6 грудня, виповнюється 4 роки з дня смерті Олександра Орляка.

  • Мені приємно, що сьогодні відбувається вшанування тих бійців, які заради нашої безпеки, миру, не пошкодували найціннішого –  життя, тих які зараз стоять на кордоні нашої держави і боронять країну, від російської агресії, – говорить мати загиблого військовослужбовця Леся Орляк.
  • Я прийшла вшанувати пам’ять свого сина і всіх синів, – розповідає мати бійця 80-тої окремої аеромобільної бригади Володимира Труха пані Ольга. – Вони всі герої і заслуговують нашої пошани. Мій син не здавався, надіявся тільки на краще , що вони відвоюють свої території, але так сталось, що у віці 22 роки загинув з важкими пораненнями. Бажаю воїнам, щоб вони трималися, нехай знають, що ми за них молимося, наша країна буде процвітати в пам’ять загиблих синів.

 

  • Цей день один з найвеличніших, коли люди вшановують тих, хто не покладаючи рук захищає нашу країну, незалежність, соборність. Сьогодні прийшла покласти квіти хлопцям, які загинули за нашу країну, які перші стали на захист і за це дякую,  каже офіцер, психолог Тернопільського зонального відділу служби правопорядку Юлія Анатоліївна.

Учасниками заходу стали студенти Збаразького коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою. 

  • Ми приїхали сюди, щоб вшанувати пам’ять героїв, наших захисників, – говорить студентка Тернопільського професійного коледжу з військовою та фізичною підготовкою Яна Касада. – Для нас честь стояти на цьому місці і носити воєнну форму. Тим, хто ще не повернувся, бажаємо здоров’я, сили, витримки, повернутись до своїх сімей, у рідне місто, бо ми їх чекаємо.
  • Сьогодні в нас в Україні гарне свято, зараз тут біля пам’ятника Степана Бандери, біля стели, де викарбувані усі імена загиблих за волю і незалежність України, – каже заступниця начальниці управління освіти і науки Тернопільської ОДА Анна Зварич. – І зараз ми віддаємо належне тим, хто боровся за наше майбутнє.

Продовжився захід у Тернопільській філармонії, де за участю ветеранів, учасників АТО, волонтерів та громадян відбулися збори та урочиста академія.

Підготувала Юлія Вітюк

 

Ваш коментар

Схожі пости

В Україні стартує тиждень права

Культурний здобуток чи політична маніпуляція, або чи існують правила гри напередодні виборів?

Юлія Гесюк

Міністр освіти хоче заборонити вчителям репетиторство. Що думають про це тернопільські освітяни

Євгенія Цебрій