Зіштовхнулись з домашнім насильством, де шукати захисту

Близько 4000 повідомлень про домашнє насильство надійшло від жінок у поліцію Тернопільської області за 10 місяців цього року. Де готові допомогти жінкам і дітям, які зіштовхнулись з кривдником?

Як з’ясувала журналістка інтернет-видання “Терміново”, у області діють державні служби, громадські організації, благодійні фонди, “гарячі лінії”, які готові надати консультацію, правову та психологічну допомогу. Буклети з потрібними контактами 3 грудня роздавали усім під час акції у знак солідарності з жінками, які постраждали від домашнього насильства. Цього дня на Театральному Майдані зробили інсталяцію із 600 пар жіночого взуття, яка символізує 600 жінок, які щороку гинуть в Україні від насильства. Як кажуть організатори події, такий буклет – це дорожня карта, яка має бути в жіночій сумочці. 

Читайте також: “Не мовчіть і не терпіть”. Тернополянки принесли взуття на Театральний майдан у знак підтримки жертв домашнього насильства

– І коли ви почуєте про випадки насильства або зіштовхнетесь з ними, не будьте байдужими, передайте інформацію і це може врятувати чиєсь життя, – повідомила одна з організаторок події, радниця з розвитку соціальної згуртованості в Тернопільській області благодійного фонду Stabilization support services Яна Шкуратова.

Окрім того, у області є декілька притулків, які готові прийняти жінок і дітей, які потерпіли від домашнього насильства. У Тернополі діє центр соціально-психологічної реабілітації “Родина”, де проживають жінки з дітьми. 

– Але він, на жаль, невеличкий. Там приміщення лише на 12 осіб, – каже начальник відділу сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Ігор Чорний. – Рішенням сесії облради, що відбулася у листопаді, заплановано з 1 січня створити комунальну установу “Родинний затишок” у Чорткові . Заклад буде розрахований на жінок, які постраждали від домашнього насильства, торгівлі людьми, бо на жаль і такі випадки є. Жінки матимуть можливість жити там, коли нема даху над головою. 

Крім закладів, які діють за кошти обласного бюджету є і громадські організації, і благодійні фонди, які почали відкривати притулки для жертв домашнього насильства і торгівлі людьми, зауважує пан Чорний. Безпосередньо таку установу заснував благодійний фонд “Відкрите серце” у селі Озерна Зборівського району. 

Ігор Чорний додає, що з 1 грудня на базі обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді почала працювати обласна безкоштовна лінія з протидії домашньому насильству – 0800750408. 

– На лінії працюють психологи, які надаватимуть консультації та інформуватимуть, куди звертатися, якщо зіштовхнулися з такою проблемою, – каже він. – У нас налагоджена співпраця з органам Нацполіції і якщо домашнє насильство стається в селі чи районі, ми розкажемо, куди звернутися. Крім того, людина зможе отримати безоплатну правову допомогу. Якщо потрібна буде медична допомога, також підкажемо, куди йти. Сподіваємось, що завдяки такій співпраці ми зможемо допомогти якомога більшій кількості людей. 

Нагадаємо, з 25 листопада триває Всесвітня кампанія “16 днів проти насильства”. 

Коментар

Потерпіли 101 жінка і 49 дітей

 

Дмитро Адамович, інспектор відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Тернопільській області:

– У Тернополі працює мобільна група з реагування на факти домашнього насильства. Це проект стартував у місті ще 17 вересня. Цій групі видано новий автомобіль, бодікамери, планшети, ноутбуки для того, щоб вони могли ефективно і правильно реагувати на факти домашнього насильства.

За півтора місяця роботи ця група отримала 245 повідомлень, з яких підтвердився 131 факт домашнього насильства. Взагалі 169 потерпілих, з яких 101 жінка та 49 дітей. Мобільні групи в межах Тернополя склали 127 протоколів за вчинення адмінправопорушення передбаченого ст. 173 “КУпАП” – “Вчинення насильства в сім’ї” і винесено 92 заборонних приписи. Такий припис носить три обмеження – це заборона кривднику перебувати  в місці проживання особи, заходити в місце перебування і заборона спілкуватися в будь-який спосіб. Заборонний припис має термін дії до 10 діб. 

Довідка

Тернопільський обласний центр соціально-психологічної допомоги “Родина”. Адреса: м. Тернопіль, вул. Коновальця,18. Телефон: 0352 287 929,  (067) 974-50-67.

Центр соціальної підтримки дітей та сімей “Відкрите серце”. Адреса: с. Озерна Зборівського району, вул. Нове село, будинок 8А. Номер телефону у відкритих даних відсутній. 

About the author

trending_flat
Із кранів текла “кава і віскі” : чому тернополяни не змогли набрати чистої води перед її відключенням

Фото ванн з брудною водою, яку набрали напередодні відключення водопостачання у Тернополі, публікують користувачі соцмереж. Як тільки не називають з іронією рідину, яка тече з кранів: кавою, віскі, шампанським, фантою. Брудна вода увечері 18 травня з'являлася у різних мікрорайонах міста, пишуть у соцмережах. Тернополяни цікавляться, чому вода такої поганої якості.  Нагадаємо, у  Тернополі на два дні припинене водопостачання мікрорайонів “Сонячний”, “Аляска”, “Східний”, “Канада”, “Дружба”, “Кутківці”, “Пронятин”, “Березовиця”, а також довколишніх сіл у зв’язку з плановим промиванням водопровідних мереж і ремонтними роботами на насосних станціях та  мережах. Як повідомили у КП “Тернопільводоканал”, постачання води припиняється з 00 год 19 травня до 24 год 20 травня. Проте багато тернополян розповідають, що брудна вода почала тексти з кранів ще з 20.00 18 травня.  “Або ванну мити, або сидіти без води 2 дні” “То навіщо писати, що відключають в 00.00 год 19 травня, якщо ти […]

trending_flat
П’ятирічна Злата з Тернопільщини віддала 34 см свого волосся на перуки онкохворим дітям (відео)

Своє довге волосся заради перук для онкохворих діток вирішила підстригти 5-річна Злата Воробель із Заліщиків. Дівчинка цілий рік виношувала цю ідею і нарешті втілила її у життя.  - Якось донечка побачила по телебаченню сюжет, де дівчинка віддала своє волосся на виготовлення перук для онкохворих дітей, - пригадує мама Злати Юлія Воробель. - Тоді моя чотирирічна дитина почала розпитувати: що таке онко? Чому діткам необхідні перуки? Чому її ровесники такі бліденькі і сумні?  Ми  намагались їй все  пояснити. А згодом Златочка повідомила, що відмовляється підстригати кінчики, бо хоче відростити достатню довжину, щоб пожертвувати свою косу. На добру справу Злата віддала 34 см волосся. Заплетені дитячі кіски відправили до Львова для проєкту Hair for Share.  Як розповідає Юлія Воробель, у її доньки змалечку довге волосся, лише час від часу їй підрівнювали кінці. Проте у останній рік, відколи дитина загорілась мрією стати донором, […]

trending_flat
На Тернопільщині таксист висадив пасажирку з авто, коли вона попросила його одягнути маску

Про неприємний інцидент з водієм таксі у Теребовлі художниця Марія Ворончак написала у фейсбуці. 12 травня на автостанції жінка взяла таксі місцевої фірми “Княже”.  “Проїхавши декілька метрів, я помітила, що водій був без маски і попросила його одягнути її. Він не тільки відмовився виконати моє прохання, але розвернувся і висадив мене знову на автостанції”, - написала обурена пасажирка.  Жінку не розуміє, чому кожного разу потрібно просити таксистів одягати маски. - Чому керівництво таксі в Теребовлі не зобов'язує водіїв одягати маски при посадці пасажира? Яке право мав водій висадити мене з машини лише за те, що я попросила одягнути маску? - запитує Марія Ворончак.  Вона також просить фірму таксі розібратися з поведінкою водія.  “Відповів, що не повезе мене” Про цей випадок, як розповіла Марія Ворончак журналістці Терміново, вона одразу повідомила диспетчера служби таксі, де їй сказали, що у ситуації розберуться. Проте […]

trending_flat
“Збив і залишив помирати”: потерпіла у ДТП на Тернопільщині вимагає покарати сина поліцейського

19-річна Олена Хрещук з Тернопільщини добивається покарання винуватця ДТП, в якій вона отримала серйозні травми. Аварія сталася в серпні минулого року. Дівчина за цей час пережила дві операції, наново вчиться ходити, а водій, який є сином заступника начальника Шумського відділення Кременецького відділу поліції розгулює на волі. Про це Олена Хрещук написала на своїй сторінці в Instagram. Аналогічний пост опублікувала її мама Людмила Хрещук у фейсбуці. Матеріал містить фото з елементами насильства (ред.). “Він далі їздить на машині, мотоциклі, тракторі”  “8 місяців тому, 24 серпня  син замначальника поліції Андрій Д., житель с.Бриків Шумського району на службовому автомобілі батька збив мене і залишив саму помирати на вулиці, - написала у соцмережі Олена Хрещук. - Якби не почули люди в придорожній хаті, то не знаю, що було б зі мною до ранку. У мене внаслідок аварії вибиті зуби, перелом коліна зі зміщенням, струс […]

trending_flat
“Єдина надія – на Всевишнього і добрих людей”: на лікування Арсенка з Тернопільщини вже зібрали перший мільйон доларів 

Тисячі людей з Тернопільщини, всієї України та світу об’єдналися заради того, щоб зібрати кошти для маленького Арсена Бориса зі Скалата, в якого діагностували рідкісне захворювання СМА - спінально м’язова атрофія.  Небайдужі люди надсилають кошти на рахунки батьків хлопчика, організовують конкурси, ярмарки, розіграші, марафони, розпродажі, благодійні вечори. До доброї справи підключаються школярі, церковні парафії, волонтери, співаки, блогери, політики та підприємці. Нещодавно вдалося зібрати перший мільйон доларів на придбання ін'єкцї, яка коштує 2 млн 300 тис. доларів.  “Раніше ми думали, що це нереально...Але завдяки кожному з Вас за три місяці ми зібрали майже половину потрібної суми! Навіть не можу уявити СКІЛЬКИ людей подали нам руку допомоги ! Люди, ми щиро просим, не залишайте нас...Зустрівшись з родиною, розкажіть їм історію Арсенка... У нас єдина надія на Всевишнього і на добрих людей” , - написала у соцмрежі фейсбук мама Арсена Надія Борис.  На другий […]

trending_flat
У міськраді чекають на заяву мами залишеного у “Вікні життя” хлопчика

Інформація про те, що мама залишеного у “Вікні життя” хлопчика за кілька днів повернулася за сином, з’явилася у деяких тернопільських ЗМІ. Проте наразі офіційно цього не підтверджують ні у пологовому, ні у міськраді.  - Станом на 5 травня до нас із заявою мама не зверталася, - повідомила виданню Терміново начальниця міського управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Христина Білінська. - Офіційного листа із лікарні про появу мами ми теж не отримували.  Дітей переводять з пологового Медична директорка з дитинства та пологової роботи міської лікарні №2 Ольга Сидорчук також не підтвердила зацікавленість матері покинутим сином. Як каже вона, лікарня не займається усиновленням, відтак таких питань вона коментувати не може.  Нагадаємо, 28 квітня у "Вікні Життя", що в тернопільській міській лікарні №2, залишили здорового двотижневого хлопчика. Його назвали Володимир Великодній. А наступного дня у “Вікні життя” з’явилися ще новонароджені двійнята. Тут […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025