16.12.2019
Гуманітарна сфера Новини

Нобелівську премію з літератури отримала польська письменниця, чия бабуся походила з Токів Підволочиського району

57-річна Ольга Токарчук отримала сьогодні, 10 жовтня, Нобелівську премію з літератури за 2018 рік. Минулоріч “нобелівку” з літератури не вручали через скандал. Тому в 2019 оголосили лауреатів одразу за два роки поспіль.

Кілька годин тому вручили Нобелівські премії з літератури. Їх отримали польська авторка Ольга Токарчук та австрійський письменник Петер Гандке, повідомляють на офіційному сайті премії.

Ольга Токарчук не приховує свого частково українського походження. В одному з інтерв’ю письменниця розповіла, що її родина – з Тернопільщини.

– Моя бабця, Ольга Токарчук, була українкою, дід – поляком, після війни родина розпорошилась, частина лишилась тут, інша замешкала у Польщі, а ще частина – у Франції… Я не знаю української, хоча батько знає… У Львові маю родину, і недалеко від Збаража. А взагалі Токарчуки походять з Токів біля Тернополя, – розповіла лауреатка Нобелівської премії.

Ольга Токарчук – авторка восьми романів та двох збірок оповідань. Її вважають найбільш відомою польською письменницею. Вона народилась 29 січня 1962 в польському місті Сулехув.

Закінчила факультет психології Варшавського університету. Під час навчання опікувалася психічно хворими особами як волонтер. Після університету працювала психотерапевтом у Валбжиху.

Перший роман, «Мандрівку людей книги», написала у 1993. Книга отримала премію «Польського товариства книговидавців».

Нагороджена численними преміями, зокрема премією Польського товариства книговидавців, премією фундації ім. Костельських (1997), «Паспортом» журналу «Політика», а також кількома номінаціями до літературної премії «Ніке», чотирикратна лауреатка «Читачів Ніке». У 2008 вперше нагороджена цією премією рішенням журі. Торік письменниця отримала Букерівську премію за роман “Польоти”. Приз – 50 тисяч фунтів – Ольга розділила із перекладачкою цієї книги на англійську Дженніфер Крофт.

Українською мовою перекладені такі книжки Токарчук: “Веди свій плуг понад кістками мертвих”, “Бігуни”, “Правік та інші часи”, “Гра на багатьох барабанах”, “Останні історії” та інші твори.

Ваш коментар

Схожі пости

Тернополян просять допомогти зібрати кошти на стелу пам’яті Віктора Гурняка

5,5 років тюрми дав суд тернополянину, що виніс із чужих помешкань грошей, техніки, прикрас на 400 тис. грн

Світлана Гривас

Суд скасовує – виконком приймає, або пінг-понг по-тернопільськи

Світлана Гривас