“Злодія тягне на місце злочину, солдата на поле бою, а чорнобильця в Чорнобиль”, – ліквідатор аварії на ЧАЕС порівняв життя і фільм
Коли відбувся вибух на Чорнобильській атомній електростанції, йому було 26. Закінчивши медичний виш, Володимир працював лікарем в Хмельницькій області. Тоді якраз формувалась база військових лікарів, Володимир пройшов навчання і його призвали на службу у Чорнобильську зону. Тоді мені прийшла повістка і мене призвали у Чорнобиль. Я був на посаді ведучого терапевта-радіолога. Пробув там з кінця липня до початку вересня. Там були контрольно-пропускні пункти, перевірки, машини – повністю військовий стан. Радіація – це така річ, яку не почуєш, на смак не спробуєш. Люди таким чином отримували великі дози опромінення, навіть не помічавши цього. Після перегляду серіалу “Чорнобиль” пан Володимир зазначив, що стрічка повністю передає настрої того часу, але є й вигадані факти. Вибух мав дійсно надзвичайно трагічні наслідки. Як і зараз, тоді було добро і зло, порядність і підлість, героїзм і фальшивий героїзм. Зйомки відображають всю ситуацію. Форма, яку показали у […]
