Волонтер з Кременця захистився від свавілля дніпропетровських поліцейських

Цей безпрецедентний, на перший погляд, випадок міг завершитися геть по-іншому. Та закон і справедливість таки взяли гору. Днями Дніпровський апеляційний суд спростував звинувачення в адміністративному правопорушенні та скасував рішення першої інстанції щодо кременчанина, ветерана АТО (служив з 2014 по 2019 роки), нині волонтера Василя Піліпейка. 38-річного чоловіка звинуватили у тому, що він, начебто, сів за кермо не зовсім тверезим. І, хоча алкотестер драгер показав мінімальну позначку, 0,25 проміле, суду вистачило цього, аби призначити штраф у 17 тис грн та позбавити волонтера права кермувати на рік.

Штраф 17 тис грн і позбавлення прав на рік

Сьогодні волонтер Василь Піліпейко знову вирушив на південний схід. Туди, де захисники чекають нашої допомоги. На передову везуть дві автівки, вщент заповнені найнеобхіднішим. Та ще два буси, у яких гуманітарна допомога для наших воїнів.

Проте цієї поїздки могло й не бути. Місяць тому Криничанський районний суд Дніпропетровської області визнав кременчанина винним у адміністративному правопорушенні. Йому присудили штраф у 17 тис грн з позбавленням права кермування на один рік. З рішенням чоловік не погодився. Разом з адвокатом Віталієм Сідоровим постанову оскаржили в апеляційному суді Дніпра.

Два місяці тому Василь вирушив з допомогою у м. Попасне. Проїхавши близько 800 км, його з товаришем зупинили на блок-посту.

  • Нас зупинили на стаціонарному блок-посту у Кам’янському районі, Дніпропетровської області, – пригадує події того дня Василь Піліпейко. – Я їв м’ятну цукерку. Схоже, полісмену це чи не сподобалося, чи викликало підозри. Він сказав, що чує запах алкоголю і запитав – чи готовий я пройти тест на драгері. Звісно, погодився, адже алкоголю взагалі не вживаю через проблеми зі здоров’ям.

Наполягав на перевірці у лікарні, поліцейські відмовили

Коли драгер показав 0,25 проміле, кременчанин наполіг на тому, аби його перевірили у лікарні. Проте, правоохоронці відмовили у цьому, пояснивши, що під час комендантської години ніхто нікуди не поїде. Та чинити так вони не мали права. Порядок освідчення на стан сп’яніння грубо порушили, каже адвокат волонтера Віталій Сідоров.

  • Він проїхав відстань 800 кілометрів, після чого волонтера зупинили в Кам’янському районі Дніпровської області працівники поліції за підозрою у перебуванні в стані алкогольного сп’яніння. За результатами проведення алкотесту за допомогою спеціального технічного засобу Drager у нього виявлено 0,25 проміле. Не погодившись з даними результатом водій вимагав проведення перевірки на стан сп’яніння в медичному закладі, однак йому відмовили, – зазначає захисник.

“За результатами розгляду адміністративних матеріалів провадження у справі стосовно Піліпейко В. О. слід закрити, оскільки під час складання протоколу поліцейським було грубо порушено процедуру складання останнього та «Інструкцію про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», а також відсутній склад адміністративного правопорушення відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Процедуру складання протоколу грубо порушили

Згідно частини 5 статті 266 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним”, – наголосив адвокат у апеляційній скарзі.

Апеляційний суд Дніпра погодився із аргументами кременецького адвоката. Судове засідання відбулося в режимі відеоконференції через систему “EASYCON”.

    • Завдяки сервісу “EASYCON” користувачі отримують можливість взяти участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції дистанційно, не прибуваючи до суду. Це особливо зручно для тих громадян, які з різних причин не можуть особисто бути присутнім в судовому засіданні, – пояснює Віталій Сідоров.

А ще додає, що ні на мить не сумнівався у невинуватості свого підзахисного та в неправомірності дій поліції у цій конкретній ситуації.

  • Людина не може брати участі у військових діях, захотіла бути чимось корисною під час війни, а з нього ще й хотіли зробити порушника. Це вкрай несправедливо, – переконаний захисник.

Про те, що першого ж дня повномасштабного нападу росії на Україну, прийшов у військкомат каже і сам Василь.

У перший день повномасштабно вторгнення пішов у військкомат

  • Ми з хлопцями (атовці з Кременця – авт.) відразу прийшли у військкомат. Мені відмовили через стан здоров`я. У 2019 році у мене почав пропадати зір. У госпіталі в Харкові, провівши всі аналізи, мені повідомили, що маю цукровий діабет і все життя буду на інсуліні. Причинами назвали нервове навантаження, збої режиму харчування… Тож у перший день вторгнення пішов у військкомат. Два дні думав, що робити далі і чим можу бути корисним. Потім побачив оголошення, що потрібно евакуйовувати людей з Києва. Так почав возити туди гуманітарну допомогу, а назад вивозити людей, – каже Василь.

А ще волонтер розповідає, що під час підготовки таких відряджень у допомозі захисникам не відмовляє майже ніхто. Авто ремонтують безкоштовно, усе необхідне для військових купують, усі долучаються, хто чим може. А тому ще більше прикро від того, що знаходяться такі, хто хоче нажитися на війні, на волонтерах, які ризикують власним життям, аби забезпечити необхідним захисників.

  • Військові на блок-постах нас ніколи не чіпають. Лише поліція, – каже Василь Піліпейко.

У деталі волонтер не вдається. Та зазначає, що випадок з ним, на жаль, не поодинокий. Відеозапис із камери полісмена говорить про досить недружне ставлення. Та є сподівання, що такі ситуації зводитимуться до мінімуму. Адже нам вистачає зовнішнього ворога і створювати внутрішні прецеденти зовсім не варто.

About the author

trending_flat
Діти – 8 грн, пенсіонери -10, решта -15: у Кременці знову підняли тариф на проїзд

Раніше "Терміново" повідомляло, що у Кременці планували підвищити тариф на проїзд у громадському транспорті. Розмови про це велися давно - перевізники вимагали збільшення від 12 до 17 грн. Їхню вимогу задовольнили частково - з наступного понеділка, 3 лютого, вартість проїзду в маршрутках знову зросте. Це уже вдруге за час війни. Разом з тим будуть й інші зміни у міських перевезеннях. Учора, 30 січня, на виконавчому комітеті Кременецької міської ради прийняли рішення "Про схвалення проєкту автоматизованої системи обліку оплати проїзду у міському та приміському пасажирському автомобільному транспорті". Проте фактично ця система запрацює не раніше травня, - повідомив міський голова Кременця Андрій Смаглюк. На тому ж засіданні виконавчого комітету погодили й новий тариф на проїзд у громадському транспорті - 15 грн (перевізники вимагали 17 грн), учні - 8 грн. Кременецька міська рада провела обстеження пасажиропотоку у місті та зробила висновок, що клопотання […]

trending_flat
“Передумали за одну ніч”: чому представники Почаївської лаври блокують інвентаризацію майна

Уже деякий час братія Почаївської лаври перешкоджає роботі комісії Міністерство культури та стратегічних комунікацій України на території обителі. Директор Кременецько-Почаївського ДІАЗу - голова комісії Василь Ільчишин - замість того, аби з колегами займатися інвентаризацією майна, веде листування з представниками лаври та вкотре змушений доводити правомірність своєї роботи. Як і коли за таких умов продовжуватимуть інвентаризацію та чим усе може завершитися для незговірливих орендарів, "Терміново" розповів голова комісії. За останні кілька днів настоятель лаври разом з адвокатами оприлюднили декілька відео на YouTube, у яких всіляко заперечують правомірність дій комісії Міністерства. Усі наявні документи та закони, які регулюють роботу комісії, братія разом зі своїми захисниками трактують на власний розсуд. Лавра вимагала визнати доручення Міністерства "нікчемним" Одна з претензій представників лаври до підстави, на основі якої розпочали перевірку, - це доручення Державного секретаря МКСК. Цей документ через суд вимагали визнати "нікчемним". Проте, Ухвалою […]

trending_flat
Понад 100 питань – міський голова Кременця прозвітував про дороги, тарифи та премії працівників

Раніше "Терміново" повідомляло, що звіт міського голови Кременця відбувся ще 3 січня. Проте на зустріч прийшли небагато мешканців міста, не усі встигли поставити питання, що турбують громаду, адже тоді почалася повітряна тривога. Тому Андрій Смаглюк вирішив відзвітувати ще раз - онлайн.  В ефір голова громади вийшов о 20.00 годині зі свого робочого кабінету, спілкувався з кременчанами понад 2 години. Близько години він розповідав про роботу міської ради та її структурних підрозділів за 2024 рік. За решту часу містяни поставили керівнику понад сотню питань. На більшість з них очільник відповів. Дороги, тарифи, автобуси Здебільшого кременчан цікавить стан доріг, тарифи на воду та на проїзд у громадському транспорті, стан автобусів. Також людей турбує проблема лікарні, яка досі без директора. Запитували й про дозвілля дітей та підлітків. Стосовно проїзду у маршрутках міський голова повідомив, що тариф однозначно зросте. Разом з тим зазначив, що […]

trending_flat
“Два тижні тому забрали працівники ТЦК”: родичі розшукують 30-річного чоловіка з Кременеччини

Уже майже два тижні родина шукає 30-річного Володимира Гасса, мешканця с. Іванківці, Лановецької громади, що на Кременеччині. Чоловік вийшов у домашньому одязі, без документів та грошей, при собі мав лише мобільний телефон. Рідні стверджують, що його забрали працівники Лановецького ТЦК і з того часу Володимира не бачили. Про зникнення чоловіка повідомили й місцеву поліцію. Проте, результату пошуку й досі немає. Журналісти "Терміново" поспілкувалися з мамою Володимира та сестрою. Реалії сьогодення такі, що хтось собі може дозволити викрасти людину і їм нічого за це не буде, а поліція, як виявилося, удає, що нічого не може зробити. Мій брат Володимир Гасса вийшов з дому 6.11.2024 і більше не повернувся до цього часу. Як стало відомо згодом, це було РТЦК м. Ланівці, яке спочатку сказало, що це не вони, та після заяви в поліції про викрадення та розшук повідомили, що його "запросили" у […]

trending_flat
Бігав голий по селу: біля Кременця вночі 44-річний зборівчанин вчинив акт вандалізму над могилами українських військових. Відео

Шокуюча подія трапилася у ніч на 27 вересня у с. Великі Млинівці, що біля Кременця. На ранок на кладовищі, де поховано багато українських захисників, виявили розкидані фото військових та квіти, порвані прапори. Поліція одразу взялася за пошуки зловмисників. Вранці родичі Героїв, які віддали життя за нас і країну, застали жахливу картину. Щоранку приїжджаємо відвідати наших рідних і побачили таке, - каже удова загиблого полковника Сергія Лі Людмила. Дуже прикро і боляче, що у когось підіймається рука на святе. В українців завжди було святим місцем могили рідних. Поламані хрести, порвані державні прапори, понищені фото наших Героїв - це для мене щось неймовірно шокуюче. Але я вдячний правоохоронцям, які так швидко зреагували і уже працюють на місці злочину, - каже настоятель Преображенського собору у Кременці о. Володимир Буграк. - Впевнений, що винуватці понесуть покарання. Очевидець, який зупинив вандала, розповів, що чоловік був […]

trending_flat
Право на обшуки та носіння зброї: міфи та реальність щодо повноважень шкільних офіцерів безпеки

Ще на початку квітня начальник ГУ Нацполіції Тернопільщини Сергій Зюбаненко анонсував появу освітніх офіцерів у кожній школі Тернопільщини. Перші офіцери безпеки з'явилися в українських школах ще наприкінці січня. На Тернопільщині вони узялися до роботи на початку вересня. Проєкт “Офіцер безпеки” реалізує Національна поліція  спільно з Міністерством освіти і науки та має підвищити безпеку в школах. Тим часом як дехто з батьків вважає наявність таких фахівців у навчальних закладах виправданим, інші переконані, що це даремна трата грошей. Та, як одні, так і другі, цікавляться, якими законами регулюється робота офіцерів безпеки — про поліцію, охоронну діяльність чи ювенальну превенцію, чи може офіцер обшукати школяра, чи відвідувача і, чи носитиме у школі зброю? На усі ці питання відповів для "Терміново" старший лейтенант поліції, начальник сектору організації служби освітньої безпеки Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Максим Гуменюк. На початок навчального року на […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025