У Тернополі пасками безпеки користується навіть не третина водіїв – результати дослідження

28,8% тернопільських водіїв користуються пасками безпеки. Середній показник по Україні ще нижчий – 24,4%. Такі результати дослідження, проведеного ГО “Vision Zero” та Центром демократії та верховенства права в рамках Кампанії “За безпечні дороги” восени 2019 року,.

Ременями безпеки регулярно користуються 24,4% водіїв, що майже ідентично результатам минулорічного дослідження. За словами експертів Кампанії, для того, щоб покращити ситуацію потрібні підвищити відповідальність за ігнорування ременів безпеки, яка сьогодні становить всього лише 51 грн, посилити контроль зі сторони поліції та проводити систематичні інформаційно-просвітницькі кампанії, йдеться на сайті ЦЕДЕМ.

Кампанія “За безпечні дороги” проводила дослідження упродовж осені 2019 року у 22 обласних центрах, а також Сєвєродонецьку та Маріуполі. Учасники кампанії перевірили 31 501 водія. Його метою було визначити, який відсоток водіїв в Україні насправді користується ременями безпеки та чи змінився він за попередній рік. Таке дослідження Кампанія “За безпечні дороги” проводить щорічно з 2017 року за однаковою методологією, відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, – методом спостереження.

За даними дослідження, лідером рейтингу став Київ – у столиці ременями безпеки користуються 51% водіїв. До топ-5 також увійшли Черкаси (40%)Львів (37%)Чернівці (34%) та Чернігів (33%). Тернопіль – на 9 місці (28,8%). Хоча торік показник був нижчим – 23,5%.

Однак у більшості досліджених міст рівень пристібання є вкрай низьким і не досягає навіть 30%. Найгіршими є показники у Маріуполі, Сєвєродонецьку та Кропивницькому – тут ремені безпеки ігнорують понад 85% водіїв.

“Рівень користування ременями безпеки не змінився у порівнянні з минулим роком через те, що штраф й досі залишається 51 гривень. Депутати минулого скликання двічі провалили законопроект про підвищення штрафу, спочатку у грудні 2018-го і потім у червні 2019-го. Розраховуємо, що новий парламент, виправить цю помилку та ухвалить зміни в законодавстві, які дозволять зберегти життя та здоров’я українців”, – наголошує Тарас Шевченко, директор Центру демократії та верховенства права.

За даними Кампанії “За безпечні дороги”, рівень користування ременями в Україні лишається найнижчим серед європейських країн.

“Якщо подивитись звіт ВООЗ від 2018 року, рівень користування ременями в Україні й близько не стоїть з країнами-сусідами. Жодна країна на Європейському континенті не має таких низьких показників дотримання законодавства у частині застосування ременів безпеки. Тому цілком логічно, що Україна має один з найвищих показників дорожньої смертності”, – відзначив Віктор Загреба, керівник дослідження та засновник ГО “Vision Zero”.

Причинами ігнорування ременів безпеки є необізнаність водіїв про їх важливість та вкрай низький штраф, який є найменшим у Європі. Для громадян він стає сигналом, що користування ременями є необов’язковим і формальним. Тож у водіїв не формується стала звичка пристібатися. При цьому, за даними ВООЗ, застебнутий ремінь безпеки міг би врятувати 50% жертв ДТП зі смертельним наслідком.

Водночас, рівень користування ременями у досліджених малих містах є значно нижчим, ніж у обласних центрах. Кампанія “За безпечні дороги” провела пробний підрахунок у МелітополіДрогобичіЗнам’янці та Ізмаїлі. За його результатами середній рівень пристібання у них склав лише 18%.

Нагадаємо, у 2018 році Кампанія “За безпечні дороги” ініціювала законопроект №8492, який передбачав збільшення штрафу за ігнорування пасків безпеки з 51 до 850 гривень. Законопроект спричинив публічну дискусію про важливість ременів безпеки, наслідком якої стало суттєве зростання рівня пристібання.

Однак Верховна Рада попереднього скликання не ухвалила законопроект у другому читанні, а потім не змогла розглянути аналогічний проект №10131, поданий повторно. Законопроект передбачав підвищення штрафів, яке у поєднанні з інформаційно-просвітницькими кампаніями спонукало б водіїв та пасажирів пристібатися.

About the author

відстрочка від мобілізації
trending_flat
Кабмін оновив перелік документів для відстрочки батькам трьох дітей: що змінилось з 6 травня

Кабмін вніс зміни до Порядку проведення призову. Згідно з оновленою Постановою 560, право на відстрочку від мобілізації тепер може отримати не лише рідний батько, але й вітчим, за умови дотримання визначених критеріїв. Про це розповіла адвокатка Дар'я Тарасенко. Тепер до заяви необхідно прикладати такі документи. Для біологічного батька потрібно такий перелік документів: свідоцтво про народження дитини із зазначенням батьківства військовозобов’язаного; та один із таких документів: свідоцтво про шлюб з матір’ю (батьком) дітей; рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю), що є військовозобов’язаним; рішення органу опіки і піклування про визначення місця проживання дітей з батьком (матір’ю), що є військовозобов’язаним; письмовий договір між батьками про те, з ким з батьків будуть проживати діти, та про участь другого з батьків у їх вихованні; інформація з Єдиного реєстру боржників про відсутність в Реєстрі відомостей про військовозобов’язаного за категорією […]

Аварія
trending_flat
Серйозна аварія на Чортківщині: постраждав 14-річний хлопець

На Тернопільщині в аварії отримав серйозні травми 14-річний хлопець.  ДТП трапилась 7 травня близько 17:30 на автодорозі Бучач - Чортків - Скала-Подільська, неподалік Чорткова. Не розминулись автомобіль Nissan Leaf та мотоцикл Lifan 220. Про це повідомили в ГУНП у Тернопільській області. "У всіх водіїв взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Причини автопригод з'ясовують працівники поліції", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Аварія на Кременеччині: постраждав молодий мотоцикліст

Герой
trending_flat
“Плакало небо, плакали люди, від жалю розривалася душа”: На Щиті повернувся Віктор Бухта з Тернопільщини (фоторепортаж)

Додому з фронту "На Щиті" повернувся воїн Віктор Бухта.  7 травня на колінах жителі села Вишнівчик зустрічали полеглого Героя. Про це повідомили в фейсбук-групі "Село Вишнівчик Тернопільської області". "Плакало небо, плакали люди, від жалю розривалася душа... 7 травня 2025 року, наше село та вся громада на колінах зустріла на щиті Героя Віктора Бухту. Який вірно та віддано боронив Україну. Відданий патріот, який пожертвував найдорожчим заради свободи і майбутнього України. Він був вірним сином Українського народу. Його сміливість назавжди залишиться прикладом для всіх нас, а жертовність буде приводом для вшанування його вічної пам'яті в наших серцях. Вічна Слава Герою! Висловлюємо щирі співчуття батькам, сестрі, нареченій, доньці, всій родині та побратимам, низько схиляємо голови у скорботі. Нехай його душа знайде вічний спокій у Царстві Небесному", - йдеться у повідомленні.   Читайте також: У Тернополі зустріли тіло Героя Івана Склярика, який повернувся На […]

Палац Адама Голуховського
trending_flat
Анлійський парк, багата бібліотека і розкішний палац: якою була резиденція Адама Голуховського в Гусятині (фото)

Тернопільщина - це місце красивих локацій із цікавими історіями. Одне із таких - палац Адама Голуховського в Гусятині. Гусятинський краєзнавчий музей поділився історією цього надзвичайно красивого місця, яке зараз не в найкращому стані та потребує більшого догляду. "Не маючи своєї резиденції, бо Скала дісталася його брату, Адам Голуховський надумав оселитися в Гусятині. Під нову садибу він вибрав місце під лісом "Грабник", який скоро був перетворений на прекрасний декоративний парк. Новий палац був збудований по проекту львівського архітектора, ректора Львівської політехніки Юліана Октавіана Захарієвича у 1889 р. . Ліс «Грабник» навколо палацу був перетворений Захарієвичем у англійський парк. Тільки дерева цього парку залишились нині, а палац був знищений під час першої світової війни. Відомо, що Адам Голуховський нагромадив у своїй садибі багату бібліотеку і велику кількість творів мистецтва. Новий палац в Гусятині був знищений та розграбований під час Першої світової війни. […]

Зозуляк Володимир Степанович
trending_flat
Віддав своє життя, аби ми мали майбутнє: загинув Володимир Зозуляк з Тернопільщини

Заліщики в жалобі, адже на фронті загинув, захищаючи рідну землю, Володимир Зозуляк 1974 року народження. Трагічну звістку повідомили у Заліщицькій міській раді. Життя воїна обірвалось 6 травня 2025 року на фронті. "Його відданість військовій присязі, мужність і безстрашність стали прикладом справжнього воїна, вірного захисника Батьківщини. Виконавчий комітет на чолі з міським головою Іваном Дроздом, висловлює щирі співчуття рідним і близьким. Пам’ять про Володимира житиме в наших серцях назавжди", - йдеться у повідомленні. Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним та близьким Героя. Хай спочиває з миром! Вічна пам'ять захиснику! Читайте також: Від поранень помер сержант з Тернопільщини Назар Мизак

нагородження
trending_flat
8 тернопільських спортсменів отримали нагороди: фото

У Тернополі нагородили вихованців Тернопільської обласної дитячо-юнацької спортивної школи з біатлону, які брали участь у всеукраїнських змаганнях протягом зимового сезону 2024-2025 років. Про це розповіли у Тернопільській обласній раді. "Мені надзвичайно приємно нагороджувати наших юних спортсменів, які гідно представляли Тернопільщину на всеукраїнському рівні. Ваші здобутки – це не лише результат щоденних тренувань і наполегливої праці, а й велика гордість для всієї області, – зазначив Богдан Бутковський. – Спорт – це не лише про медалі та п’єдестали, це насамперед про перемогу над собою, своїми страхами, втомою, сумнівами. Ви довели, що здатні долати труднощі та ставати кращими щодня. Ви є прикладом для наслідування й символом того, що зусилля, підтримка наставників та віра в себе приносять блискучі результати. Обласна рада і надалі буде підтримувати розвиток спорту та наших талановитих дітей, адже вони – майбутнє України", - поділився Богдан Бутковський, який вручав нагороди та […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025