Пройшов кілометр на одній нозі: ветеран війни Руслан Пелехатий після протезування працює у поліції

Руслан Пелехатий

Бойовий шлях, відновлення після важкого поранення та створення ветеранського простору – історія Руслана, захисника України, який після ампутації ноги продовжує служити в лавах Національної поліції.

Перший бій та випробування війною

“Перший вихід, перший бій, я думаю, пам’ятає дуже чітко кожен боєць”, – розпочинає свою розповідь Руслан. Влітку 2023 року він у складі полку “Сафарі” бригади “Лють” вирушив на південь Бахмута для участі в контрнаступальних операціях, повідомляє Національна поліція.

Підрозділ здійснював штурмові дії в напрямку населених пунктів Кліщіївка, Андріївка, Курдюмівка. Під час бойових зіткнень противник застосовував майже весь доступний арсенал: важкі кулемети “Утьос”, реактивні системи залпового вогню “Град”, міномети різних калібрів, танки, та навіть некеровані ракети з гелікоптерів.

“По наших позиціях прилетіло в загальній кількості близько 180 снарядів”, – згадує ветеран. Під час одного з бойових виходів у жовтні 2023 року після двох діб на позиціях та відбиття двох ворожих штурмів, Руслан отримав поранення.

“На півдорозі в один момент побачив спалах біля лівої ноги і поштовх в сторону. Я відразу впав і зрозумів, що сталося – я наступив на протипіхотну міну,” – розповідає боєць.

У критичний момент спрацював закладений під час навчань алгоритм дій. Руслан дістав з підсумка турнікет, наклав його на поранену ногу. Побратими допомогли правильно затягнути джгут, зняли взуття та забинтували травмовану кінцівку.

Опираючись на плечі товаришів, поранений подолав близько кілометра на одній нозі, розуміючи, що час дії турнікета обмежений і потрібно якнайшвидше дістатися до медичного закладу.

Читайте також: “Взірець незламності та нескореності”: ветеран війни та поліцейський з Тернопільщини став “Людиною року-2024”

Ампутація та реабілітація

“По прибуттю в лікувальний заклад я зрозумів, що ногу мені однозначно ампутують,” – згадує Руслан. Після операції його перевезли спочатку до Дніпра, а потім евакуаційним поїздом до Тернополя, де провели кілька додаткових операцій.

Процес протезування тривав близько двох місяців. Саме на етапі реабілітації до Руслана зателефонував колишній керівник з поліції Сергій Зюбаненко: “Руслан, досить вже лежати, давай до нас повертайся на роботу”.

Створення ветеранського простору

Ідея ветеранського простору в структурі Національної поліції виникла нещодавно після обговорення проблем ветеранів з керівництвом головного управління. “Створення ветеранського простору для мене означає, що в нас є можливість допомагати ветеранам. Допомагати не тільки тим, хто працює в системі Нацполіції чи МВС – до нас можуть звернутися і ветерани Збройних Сил, яким також потрібна підтримка”, – пояснює Руслан.

Соціалізація через спорт

Сьогодні ветеранський простір працює над соціалізацією колишніх військових через спортивні та культурно-масові заходи, намагаючись залучати їх до різних активностей. “Залишається тільки від самих ветеранів це бажання – бажання брати участь, бажання активізуватись і повертатись назад у суспільство”, – наголошує Руслан.

Команда активно шукає ветеранів з пораненнями, щоб вони долучались до спільноти. В планах – створення футбольної команди з ампфутболу для осіб з односторонньою ампутацією нижніх кінцівок, а також організація команди з волейболу сидячи. “Є тренери, які готові працювати, потрібні охочі ветерани”, – додає Руслан.

Незламний дух

“Їх не змогла зламати війна, їх не змогло зламати важке поранення,” – з повагою говорить Руслан про побратимів-ветеранів. “Суспільство не повинно забувати про ветеранів, про ту роботу, яку вони зробили, про ті жертви, на які вони пішли. Ці люди є дійсно незламні духом. Наше завдання – тільки підтримати таких людей”.

Історія Руслана – яскравий приклад того, як після важких випробувань, повернення до мирного життя може бути не лише процесом відновлення, але й можливістю допомагати іншим, хто пройшов схожий шлях.

Раніше “Терміново” уже розповідало про його колегу по службі, також ветерана Назара Вікторовського, який після ампутації працює у поліції. Він майже добу пролежав під завалами у Часовому Ярі, а зараз  знайшов себе у мирному житті та продовжує приносити величезну користь людям.

About the author

Тернопільська область
trending_flat
Цигани, Товстобаби, Цицори і не тільки: кумедні назви поселень Тернопільщини

На мапі Тернопільської області можна знайти десятки населених пунктів з незвичайними назвами. Деякі з них змушують усміхнутися, інші - замислитися над їхнім походженням. Історик та краєзнавець Віктор Уніят раніше склав рейтинг найкумедніших назв сіл області. За його словами, кумедні назви існують по всьому світу, тому не варто поспішати з висновками про їхнє значення. Села з географічними назвами У Тернопільській області є села та хутори, що носять імена далеких країн і континентів. Швейцарія, Французівка, Саджівка, Варшавка, Угорськ та Угринів нагадують про Європу. Сахалін, Курили та Кавказ - такі теж хутори є на Тернопільщині. Перейменовані села Багато сіл з незвичайними назвами отримали нові імена у радянський час. Село Повія носило таку назву до 1958 року (зараз - Набережне). Свинюхи перейменували на Очеретне у 1946 році. Назва походила від фільварка-свиноферми "Свиноберген" князів Збаразьких, де розводили свиней для продажу в Європу. Цапівці стали називатися […]

шкода довкіллю
trending_flat
Підписав необхідні документи: судитимуть керівника та лісника лісгоспу, які вирубали понад 6 тисяч дерев

На Тернопільщині судитимуть головного лісничого та директора держпідприємства, з дозволу яких було вирубано понад 6 тисяч дерев різних порід. Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. "Під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури повідомлено про підозри головному лісничому та директору одного з державних лісопідприємств на Тернопільщині у вчиненні службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України). За даними слідства, головний лісничий безпідставно вніс до лісорубних квитків дані про можливість проведення 41 рубки рідколісся, а директор видав лісорубні квитки на ці роботи", - йдеться у повідомленні. Унаслідок знищення 6267 різних дерев довкіллю завдано шкоди на 57 млн грн.

пожежа Бучач
trending_flat
У Бучачі 28 рятувальників гасили велику пожежу у пекарні (фото, відео)

У Бучачі спалахнула пекарня. Загоряння відбулось у середу, 2 липня.  Про це повідомляють у ГУ ДСНС України у Тернопільській області. "Горіла покрівля хлібопекарні ТОВ «Бучачагрохлібпром» — вогонь охопив 400 м²", - кажуть рятувальники. Вогонь міг перекинутись на іншу будівлю. До гасіння було залучено 28 рятувальників та 8 одиниць техніки (зокрема автодрабина, газодимозахисна машина та 5 автоцистерн, а також місцева пожежна команда с. Трибухівці. Вогонь вдалось локалізувати о 17:48, повністю ліквідували пожежу о 20:09. "Сигнал про займання надійшов до Служби порятунку "101" о 16:24. Прибувши на місце події, пожежники виявили, що полум'я вже охопило елементи покрівлі хлібопекарні на площі 400 квадратних метрів. Існувала реальна загроза поширення вогню на сусідні будівлі. Для ліквідації пожежі було залучено значні сили Головного управління ДСНС України у Тернопільській області: 28 чоловік особового складу та 8 одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки. Серед залучених засобів – 5 […]

trending_flat
На Тернопільщині спиртзавод забруднив річку

На Тернопільщині спиртзавод забруднив річку Тайна у Хоростківській громаді на Тернопільщині. Місцеві мешканці поскаржилися у Спеціалізовану екологічну прокуратуру. Вона розпочала розслідування у зв'язку з порушенням правил охорони стічних вод. Про це повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. За даними слідства, до правоохоронців звернулися місцеві жителі зі скаргами на неприємний запах води у ставку біля місця впадіння річки Тайна та велику кількість загиблої риби у водоймі. Ймовірно, що забруднення річки здійснюється внаслідок скиду вод із території місцевого спиртзаводу. За результатами розгляду звернення того ж дня, 30 червня 2025 року, зареєстроване кримінальне провадження. Вживаються вичерпні заходи щодо всебічного дослідження вказаних обставин справи, притягнення винних осіб до відповідальності та відшкодування завданої шкоди довкіллю", - йдеться у повідомленні. Схожий випадок стався на Бережанщині - тут місцевий директор комунального підприємства допустив забруднення річки Золота Липа. Через його недбалість протягом 2024 року було забруднено річку, а збитки сягають […]

trending_flat
Муасанітова каблучка: як зберегти блиск на довгі роки?

Уявіть каблучку, що ловить світло так, наче в ній живе маленьке сонце. І це не обов'язково ювелірний виріб з діамантом. Є ще один більш доступний варіант, і це — муасаніт. Камінь, який прийшов із космосу, а тепер підкорює серця тут, на Землі.  Але навіть найяскравіші зірки потребують турботи, аби не згаснути. І  муасаніт каблучка зовсім не виключення. Що робити, щоб вона тішила погляд не лише на фото, а й через багато сезонів? Дізнайтеся далі. Лайфхаки з догляду: прості засоби — блискучий результат Муасаніт виблискує так, що важко відвести погляд, і ви точно захочете, щоб цей ефект залишався надовго. Добра новина: для цього не обов’язково мати цілий арсенал професійної хімії. Догляд за каблучкою з муасанітом можна перетворити на простий ритуал із приємним результатом. М’яке мило і тепла вода — класика, яка працює безвідмовно. Замочіть каблучку на 10–15 хвилин, потім обережно прочистіть […]

trending_flat
На в’їзді у Кременець змінили дорожні знаки: мешканці обурені

На в'їзді до Кременця встановили новий дорожній знак, який забороняє поворот від цукрового заводу на вулицю Захисників України. Тепер водії не можуть проїхати до поліклініки та торгового центру "Панорама" звичним маршрутом. Про зміни повідомили у групі "Типовий Кременець". Віктор Панфілов звернувся до Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України та Андрія Смаглюка з проханням звернути увагу на реакцію громади. Тепер для проїзду до цих об'єктів потрібно заїжджати від Полкової церкви або через Підлісці з розворотом. Мешканці міста обурюються через нові обмеження. "А чим керуються наші можновладці, коли придумують такий брєд??? Хотілося б отримати роз'яснення, на підставі чого встановлюють такі обмеження?", - пише один з коментаторів. "До прикладу швидка, яка везе хворого з Млинівець повинна об'їхати коло, просто тому що хтось собі щось придумав і встановив обмеження???", - обурюється житель. Люди не розуміють логіку нового маршруту. "Якщо, наприклад, я зі сторони […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025