13.04.2024
Новини

Купувати, продавати і навіть зривати первоцвіти, які занесені до Червоної книги – заборонено на Тернопільщині

Усі первоцвіти, що занесено до Червоної книги України, заборонено зривати, продавати або купувати. На порушників очікують штрафи. Сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА про це розповів представник Державної екологічної інспекції в Тернопільській області – Василь Дуда.

“Спікер наголосив, що за порушення Порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу згідно з ч. 2 статті 88-1 КУпАП передбачено адмінстягнення у вигляді штрафу розміром від 1700 до 3655 грн, з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Крім того, згідно з ч. 2 статті 90 КУпАП про порушення середовища для зростання рослин передбачено адмінстягнення у вигляді штрафу розміром від 510 до 850 грн, з конфіскацією незаконно добутого”, – йдеться у повідомленні.

З настанням вегетаційного періоду, інспекція проведе природоохоронні заходи з виявлення правопорушень в місцях зростання регіонально-рідкісних видів рослин, які занесені до Червоної книги України. Державна екологічна інспекція у Тернопільській області звертається до всіх громадян і просить не зривати та не купувати ранньоквітучі рослини.

Перейти до панелі інструментів