У тернопільських лікарнях вимагали кошти у пацієнтів: на які медзаклади області скаржились найбільше

хабарі лікарня

Сьогодні у Тернополі з візитом перебуває керівництво Національної служби здоров’я України. Предметом обговорення є реалізація та розширення державної програми реімбурсації “Доступні ліки”.

113 закладів охорони здоров’я на Тернопільщині у 2023 році уклали угоди з НСЗУ на суму 4 мільярди гривень. На зустрічі з представниками преси голова НСЗУ Наталія Гусак закликала лікарів, голів громад, а також пересічних громадян звертати увагу на проблеми, пов’язані з доступністю медичних послуг для населення.

“Люди не знають ні про свої права, ні про державну програму, вони і надалі дозволяють маніпулювати своєю думкою, у складні часи, особливо зараз. Ми (держава – ред.) оплатили минулого року закладам 4 мільярди гривень, але одночасно з цим мені як голові НЗСУ дуже цікаво, чи всі з цих 4 мільярдів бюджетних коштів потрапило саме у вигляді якісної медичної допомоги саме для жителів Тернопільської області”, – каже Наталія Гусак.

Керівниця НСЗУ розповідає, що у лікарнях країни часто маніпулюють думкою про те, що служба здоров’я недофінансовує заклади охорони здоров’я. За тим, як використовуються державні кошти, повинні слідкувати керівники медзакладів, а також їхні засновники (облради, міські ради, голови громад).

Проблем багато

Зокрема, Наталія Гусак стурбована тим, що у лікарнях досі пишуть пацієнтам на листочках перелік того, що треба купити пацієнтам. Не може бути так, що, наприклад, в обласній дитячій лікарні, яка отримала 9 млн фінансування, витратили 85% коштів на зарплати лікарям, а з решти 15% немає змоги закупити шприци та спирт для пацієнтів.

Кожного дня пацієнтам у лікарнях дають список, у якому є елементарні речі, за які вже заплатила держава. І для цього навіть не потрібно йти до аптеки – у палату приходить фармпрацівник і продає те, що необхідно. І така ситуація у кожній області.

Щодо програми “Доступні ліки”, яка розвивається і зростає за обсягами фінансування, в НСЗУ спостерігають тенденцію недоступності цієї програми у сільській місцевості. “Мене турбує низька кількість погашених електронних рецептів”, – каже пані Наталія і додає, що у селах буває так, що сімейний лікар виписує рецепт на безоплатні ліки, але житель села не може придбати їх у місцевій аптеці, бо вона не є учасниками програми. За це мають відповідати голови громад.

Ще проблемою є те, що сімейні лікарі не розповідають людям з хронічними захворюваннями, що вони можуть отримати безоплатні ліки.

Окрема проблема – ефективність роботи медичних закладів. Більшість людей не знають, що можна отримати безоплатно, скільки закупляється лікарських засобів, яку лікарню можна отримати, щоб отримати послугу, і скільки за це заплатила держава. Договір з НСЗУ вимагає від лікарень використовувати кошти за призначенням.

Керівники громад мають турбуватися про здоров’я людей

У нашій області низька кількість рецептів на пацієнта. Це означає, що люди не отримують рецепти регулярно. Водночас зарплата у фельдшерів та сімейних лікарів у селах найвища, вони мають сучасне обладнання та місце роботи. Однак сімейні лікарі, навіть маючи автомобілі, не турбуються про те, щоб люди отримали безоплатну медичну допомогу, направлення на аналізи чи процедури.

У  НСЗУ закликають скористатися гарячою лінією за номером 16-77, якщо у них вимагають оплатити, наприклад, за рентген 100 гривень, за УЗД – 200 гривень, за КТ і так далі. І ці всі гроші йдуть на “благодійний фонд”, хоча фактично ці послуги уже профінансовані державою.

До речі, минулого року на тернопільські лікарні прийшло близько 10 скарг за вимагання грошей. Найбільше скарг зареєстровано на Тернопільську міську комунальну лікарню №2, Тернопільську обласну клінічну, Теребовлянську, Тернопільський обласний онкологічний центр.

About the author

Львів
trending_flat
Цікаві місця Львова, про які ніхто не знає: відкриваємо нові горизонти

Львів – це місто з багатою культурною спадщиною та унікальною атмосферою, що приваблює туристів зі всього світу. Відомі пам’ятки, такі як площа Ринок, Високий Замок чи Оперний театр, добре знайомі як львів’янам, так і гостям міста. Однак існує низка цікаві місця Львова, про які ніхто не знає, навіть серед місцевих мешканців. У цьому тексті розглянемо саме такі локації, які варто відвідати, щоб відчути справжній колорит міста. Парк "Знесіння" – зелене серце на околиці Одним із таких маловідомих місць є парк "Знесіння". Він розташований на північному сході Львова і пропонує гармонійне поєднання природної краси та історичних артефактів. Багато львів’ян не здогадуються про цей простір, хоча він є ідеальним для тривалих прогулянок, бігу та велосипедних маршрутів. Тут збереглися залишки оборонних споруд, які колись слугували захистом для міста. "Знесіння" – це справжній природний оазис, прихований від повсякденного міського шуму. Таємничі лабіринти підземель Львова […]

ДТП Теребовля
trending_flat
Серйозна ДТП на виїзді з Теребовлі: троє травмованих

На виїзді з Теребовлі сталася серйозна ДТП. Унаслідок зіткнення двох авто троє людей отримали травми, в тому числі 10-річна дитина. Про це повідомили у пресслужбі поліції області. "Чергову автотрощу з потерпілими зареєстрували поліцейські 13 липня. Близько 12:40 житель Зборівської територіальної громади, керуючи автомобілем Reno clio, при виїзді із Теребовлі допустив зіткнення з автомобілем VoIkswagen Golf, який рухався попереду. До лікарні за меддопомогою звернулися троє пасажирів з VoIkswagen Golf. Двом потерпілим медики надали меддопомогу та відпустили за місцем проживання, а 10-річну дівчинку госпіталізували", - кажуть у поліції.

ДТП Глибочок
trending_flat
Трагедія на Чортківщині: чоловік випав з авто

На Тернопільщині стався нещасний випадок - посеред дороги в автомобіля відчинилися двері і пасажир випав з авто. На жаль, він загинув. Про це повідомили у поліції Тернопільської області. Трагедія сталася 12 липня. "У ході перевірки стало відомо, що близько 18:45 при в'їзді в село Глибочок Чортківського району в автомобілі КІА на повороті відкрилися задні двері, а пасажир не втримався та випав з автівки. У результаті падіння чоловік отримав травми несумісні із життям. За даним фактом відкрите провадження відповідно до частини 2 статті 286 Кримінального кодексу України", - йдеться у повідомленні.

trending_flat
На Кременеччині 16-річний юнак спаплюжив пам’ять Героя України

У селі Дунаїв Кременецького району 16-річний підліток виліз на пам'ятник Герою Небесної Сотні Олександру Капіносу та опублікував фото в соцмережі. Інцидент стався 12 липня. Про порушення повідомили поліцейському офіцеру громади того ж дня, повідомляють у ГУНП у Тернопільській області. Поліцейські швидко встановили особу порушника. Нею виявився місцевий житель 16 років. Інформацію про випадок внесли до журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. Зараз вирішується питання про притягнення юнака до адміністративної відповідальності. Олександр Капінос народився в селі Дунаїв та загинув під час Революції гідності в Києві. Посмертно він отримав звання Герой України. На допис юнака у соцмережах, де він хвалиться тим, що заліз на пам'ятник, звернула увагу сестра загиблого Олександра Капіноса. Вона написала заяву до поліції. "В граніті в центрі села Дунаїв стоїть гордо Сашко Капінос з прапором в руках, бандура та кобзар поруч. Дивлячись на […]

шашлики
trending_flat
Відпочинок на природі: як посмажити шашлики і не порушити закон

Літо —  час відпочинку та пікніків на природі. Але перш ніж розпалити багаття, переконайтеся, що це не заборонено. Де це робити можна, а де ні і яка відповідальність чекає на порушників — розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД). Де заборонено розводити багаття у лісі під час пожежонебезпечного періоду — поза спеціальними місцями у заповідниках ближче ніж за 30 м до будівель і споруд у дворах, парках, скверах — без спеціально обладнаних місць в інших заборонених законом зонах. Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки Адміністративна: - за порушення в лісі — штраф від 1530 до 4590 грн - у населеному пункті— від 340 до 1360 грн. Кримінальна: якщо сталося займання з майновою шкодою у великому розмірі чи шкодою здоров’ю — штраф від 17 000 до 68 340 грн, або  виправні  роботи на строк до двох років або до 3 […]

монети
trending_flat
Замку на Тернопільщині передали скіфські наконечники та монети XVII ст

Київська митниця віддала до музеїв нову партію історичних артефактів. Серед них - скіфські наконечники стріл, які датуються V-IV століттями до нашої ери, та старовинні монети XVII століття. Скіфські наконечники передали до Бережанського краєзнавчого музею, повідомляє Київська митниця. Монети - драйпелькери та півтораки XVII століття - поповнили колекцію Державного історико-архітектурного заповідника "Межибіж". Відвідувачі зможуть побачити ці унікальні речі у замковому ансамблі XIV-XVI століття на Хмельниччині та у замку Синявських на Тернопільщині. Всі артефакти повернули у власність держави за рішенням суду. Розподіл культурних цінностей до музеїв відбувається за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури України. Після офіційної передачі музейники відвідали внутрішню лабораторію Київської митниці. Митниця планує створити електронну бібліотеку оцифрованих культурних цінностей, які врятували від вивезення з України. Серед уже збережених артефактів - старовинні ікони, стародруки, фосилії, монети, трипільський посуд, давня зброя, амоніти та прикраси.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025