Як зробити суші вдома: крок за кроком рецепт для початківців

Ви завжди мріяли спробувати зробити суші вдома, але не знали, з чого почати? Не переживайте, цей посібник розкриє перед вами всі таємниці готування смачних і апетитних суші. І хоч замовити дешеві суші Київ можна завжди, але іноді хочеться приготувати самостійно. Пропонуємо кроки, за якими ви зможете насолодитися своєю майстерністю в приготуванні суші вдома.

Підготовка інгредієнтів

Найпоширенішими є:

  1. Рис – його вибір важливий для суші. Краще використовувати японський короткозернистий рис. Перед використанням промийте його в холодній воді кілька разів, доки вода не стане прозорою. Ставте його відціджуватися протягом 30 хвилин.
  2. Водорослі норі – тонкі водорослі, що використовуються для обгортання ролів. Вони доступні в пакетиках, і важливо тримати їх сухими, оскільки волога робить їх ламкими.
  3. Риба та морепродукти – важливо обрати свіжу рибу вищої якості. Якщо ви не впевнені у якості сирої, можливо, краще вибрати варені або запечені варіанти. Риба повинна бути нарізана на тонкі смужки або кубики.
  4. Овочі – можуть бути будь-які за вашим вибором. Морква, огірок, авокадо, печериці та печериці шитаке – популярні варіанти. Вони також повинні бути нарізані на тонкі смужки або скибочки.
  5. Імбир та васабі – це традиційні додатки для суші. Імбир використовується для очищення смакових рецепторів між ролами, а васабі – для додавання гостроти.

Якщо захочете незвичайні суші, то суші нігірі стануть такими, бо вони робляться у вигляді зліплених з рису коржиків, а не рулетиків.

Приготування рису

Для приготування рису використовуйте воду та рис у співвідношенні 1:1.5. Рис слід варити на середньому вогні до закипання, а потім знижувати вогонь і варити покрите кришкою 15-20 хвилин. Після вимкнення вогню залиште рис на декілька хвилин, щоб він набрав форму.

Важливо додати рисовий оцет, цукор і сіль до вареного рису. Це надає рису характерний смак та текстуру.

Вимішайте рис за допомогою дерев’яної ложки, розподіляючи оцетну суміш рівномірно. Рис повинен охолонути до кімнатної температури перед використанням.

Збирання суші

Складається з таких етапів:

  1. Покладіть матіцу – це спеціальний інструмент, на якому скручують роли. Покладіть її на прозору плівку для зручності.
  2. Розташуйте норі на матіці, приблизно на половину її площі.
  3. Покладіть рис – рівномірно на норі, залишаючи близько 1 см вільного простору зверху.
  4. Додайте інгредієнти – розташуйте смужки риби, овочів і інших начинок на центрі рису. Важливо не перевантажувати роли.
  5. Скрутіть роли – за допомогою матіці скрутіть рисовий шар навколо начинки. Постарайтеся створити однорідний і цілісний рулон.
  6. Подача – після скручування наріжте на 6-8 шматків за допомогою гострого ножа. Сервіруйте суші на тарілці з маринованим імбиром та васабі.

За допомогою цього рецепту ви зможете насолодитися смачними суші вдома, і це стане вашим улюбленим кулінарним заходом. Не бійтеся експериментувати з начинкою та навичками – це додасть вашому досвіду унікальний смак та задоволення.

About the author

шахраї видурили у тернополянина гроші
trending_flat
Майже мільйон гривень видурили у пенсіонера шахраї

70-річний мешканець Тернополя став жертвою телефонного шахрайства та позбувся значної суми власних заощаджень. До чоловіка зателефонував невідомий, який назвався співробітником служби безпеки банку. Зловмисник повідомив пенсіонеру, що хтось намагається зняти гроші з його картки. Для "захисту коштів" псевдобанкір запропонував терміново перевести заощадження на "безпечні рахунки", пообіцявши згодом повернути все назад. Довірливий чоловік виконав усі вказівки шахрая та переказав майже мільйон гривень на вказані рахунки. Про це повідомляють у ГУНП у Тернопільській області. Слідчі поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за частиною 5 статті 190 Кримінального кодексу України. Наразі тривають оперативно-розшукові заходи для встановлення осіб, причетних до шахрайства. Правоохоронці вкотре закликають громадян не довіряти телефонним дзвінкам від "банківських працівників" та за жодних обставин не переказувати власні кошти на інші рахунки. Такий метод "порятунку заощаджень" — це типова шахрайська схема. Якщо ви стали жертвою шахраїв, негайно телефонуйте на спецлінію 102.

лісник вирубав ліс
trending_flat
На Кременеччині викрили масштабну схему вирубки лісу: ділкам допомагав лісничий

На Тернопільщині правоохоронці викрили незаконну схему вирубки лісу. П'ятьом особам уже повідомлено про підозру. Організована група завдала шкоди довкіллю на суму понад 3,3 мільйона гривень. Як встановило слідство, мешканець Тернополя створив нелегальний бізнес із продажу деревини. До злочинної діяльності він залучив лісничого з філії «Кременецьке лісове господарство» ДСГП «Ліси України» та трьох жителів Теребовлянської ОТГ, повідомляє Тернопільська обласна прокуратура. Протягом квітня-серпня 2024 року група здійснювала незаконну вирубку дерев на території Кременецького лісництва без жодних дозвільних документів. Щоб приховати сліди злочину, "чорні лісоруби" маскували пні свіжозрубаних дерев лісовою підстилкою. Зрубані дерева порізали на колоди та перевезли до спеціально облаштованого місця на території одного з товариств у Тернопільському районі. Там деревину розпилювали, сортували та зберігали для подальшого продажу. За офіційними даними, незаконною вирубкою дерев довкіллю заподіяно збитки на суму 3 301 937 гривень. Підозрюваним інкримінують незаконну порубку дерев у лісах, перевезення, зберігання […]

Василіянський монастир
trending_flat
Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024»

Найкращим фото Тернопільської області 2024 стала світлина з видом на Василіянський монастир у Бучачі. Автор — Роман Бречко. Світлина також отримала статуси «Якісне зображення» (Quality image), «Значуще зображення» (Valued image) та «Вибране зображення» (Featured Picture) у Вікісховищі, сестринському проєкті Вікіпедії. Станом на зараз тільки 10 зображень із української частини конкурсу 2024 року отримали статус вибраних зображень. Бучацький монастир отців Василіян Воздвиження Чесного Хреста Господнього — монастир отців Василіян на горі Федір у Бучачі. Заснований 7 грудня 1712 року на підставі фундаційної грамоти магната Стефана Александера Потоцького, виданої в Любліні. Фундатором фактичного будівництва монастиря був власник міста, син фундаторів Микола Василь Потоцький. 12 травня 1751 року урочисто заклали наріжний камінь. Пам’ятка є яскравим представником віленського бароко. Приміщення монастиря стало центром освітньої діяльності у Бучачі: тут діяла школа-інтернат (конвікт) для дітей з бідних родин, проводились теологічні курси для діючих священиків. У приміщенні […]

наркобізнес
trending_flat
Сотні тисяч щомісяця: поліція викрила масштабну наркомережу на заході України

На Тернопільщині поліція припинила діяльність організованої злочинної групи, яка продавала наркотики на території двох областей. Наркобізнес керувався з-за ґрат слідчого ізолятора, а щомісячний прибуток сягав 200 тисяч гривень. Організатором схеми став житель Хмельницької області, який перебував у СІЗО. Попри ув'язнення, чоловік зумів створити мережу інтернет-магазинів у Telegram для розповсюдження заборонених речовин. У злочинній схемі також брали участь його сусід по камері та четверо спільників на волі. Про це повідомляють у ГУНП у Тернопільській області. За словами начальника Управління боротьби з наркозлочинністю в Тернопільській області Михайла Димиди, організатора затримали ще в січні минулого року за схожі правопорушення. У злочинній діяльності йому допомагали двоє давніх друзів з Хмельниччини, співмешканка та рідна мати. "Серед асортименту ділків - наркотичний засіб канабіс, психотропні речовини амфетамін та PVP. Усе замовляли через інтернет. Клієнтами були наркозалежні особи з Хмельниччини та Тернопільщини. Товар реалізовували методом закладок", - розповів […]

ексгумація у Пужниках
trending_flat
У Пужниках розпочнуть ексгумацію останків загиблих поляків: їх перепоховають в Україні

24 квітня у селі Пужники на Тернопільщині стартує ексгумація тіл поляків, які загинули під час Волинської трагедії. Розкопки триватимуть близько трьох тижнів. Про деталі проведення робіт Суспільному розповіла Аліна Харламова, керівниця української команди та археологиня спеціалізованої установи "Волинські старожитності". Склад експедиції та розподіл обов'язків Українська команда складатиметься з семи фахівців, а польська сторона планує залучити до двадцяти учасників. Через те, що директор "Волинських старожитностей" Олексій Златогорський зараз перебуває на фронті, керівництво українською частиною експедиції візьме на себе Аліна Харламова. З польського боку участь братимуть представники Поморського медичного університету в Щецині на чолі з професором Анджеєм Оссовським, фундація "Свобода і демократія" під керівництвом заступника голови Мацея Данцевича, працівники Інституту національної пам'яті Польщі та польські харцери. Харцери допомагатимуть з упорядкуванням території, зокрема очищенням від чагарників та дерев. За археологічні розкопки відповідатимуть фахівці з обох країн. Антропологи та генетики з Поморського медичного університету […]

Сергій Ляскович
trending_flat
Захищав нас 10 років: у лікарні зупинилось серце молодого воїна з Тернопільщини

Тернопільщина знову у скорботі. 3 квітня 2025 року в реабілітаційній клініці Київської області перестало битися серце 35-річного військовослужбовця Сергія Лясковича, який був на передовій ще з початку російської агресії на сході України. Як повідомляє Гусятинська селищна територіальна громада, Сергій Ляскович, 1990 року народження, став на захист України ще в 2014 році. Понад десять років він віддано служив, захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої держави. Завтра, 4 квітня, відбудеться прощання з воїном. Похоронний кортеж із тілом Сергія вирушить з Тернополя близько 8:00 ранку. До селища Гусятин процесія прибуде приблизно о 10:00-10:30. Кортеж проїжджатиме вулицею Б. Лепкого, проспектом Незалежності та попрямує до центральної площі. Біля Алеї Пам'яті Героїв у Гусятині відбудеться поминальна панахида за загиблим воїном. Після цього жалобна процесія вирушить до села Боднарівка Хмельницької області, де відбудеться чин поховання. Гусятинська громада закликає всіх місцевих жителів вийти та живим коридором зустріти тіло […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025