18.06.2024
Новини Промо

Як правильно доглядати за мультитулами Leatherman та забезпечити їх довговічність

Мультитул Leatherman є чудовою покупкою для будь-якого любителя активного відпочинку. Надійність та живучість цих дійсно якісних інструментів відома дуже широко. Але, як і будь-який інструмент, вони теж потребують належного догляду та обслуговування, щоб іх довгий строк служби став ще більшим і  тривав довгі роки. У цій статті ми дамо вам кілька порад від експертів щодо правильного догляду за мультитулами Leatherman.

Регулярно чистіть свій мультитул

Першим і найважливішим кроком у догляді за мультитулом Leatherman є його регулярне чищення. Використовуйте м’яку тканину або щітку, щоб видалити бруд або сміття, які могли накопичитися у рухомих частинах механізму. Уникайте використання агресивних хімікатів або абразивних засобів для чищення, які можуть пошкодити інструмент.

Висушіть інструмент після використання у вологому середовищі

Після роботи треба не тільки як слід чистити мультитул, але й, за необхідності, не забудьте його ретельно висушити. Використовуйте м’яку тканину, щоб витерти лезо та рукояті, і обов’язково переконайтесь, що волога з внутрішньої сторони рукоятей теж видалена. Це допоможе запобігти утворенню корозії та плям на інструменті.

Змастіть інтрументи та шарніри

Ще одним важливим кроком у догляді за вашим мультитулом Leatherman є його регулярне змащення. Використовуйте високоякісне мастило, щоб забезпечити безперебійну роботу ножа. Більш за все для змащення подібних механізмів підходять мастила для зброї та тефлонові мастила. Дешеві мастила можуть навіть навпаки погіршити роботу вашого інструменту та навіть зіпсувати його. Повірте, ви ще намучаєтесь з видаленням неякісного мастила із залипаючих шарнірів. Краще не намагайтесь заощадити на розхідниках.

Нанесіть кілька крапель на шарніри, а потім використовуйте м’яку тканину, щоб рівномірно розподілити мастило. Обов’язково витріть надлишки масла, щоби воно не притягнуло бруд і сміття.

Регулярно заточуйте свій ніж та інші ріжучі інструменти вашого мультитула

Підтримувати гостроту ножа, що входить до комплекту інструментів мультитула Leatherman також важливо, як і для звичайного ножа. Це добре  для його продуктивності та довговічності. Щоб заточити лезо, використовуйте точильний камінь або точильний стрижень. Завжди дотримуйтесь інструкцій виробника під час заточування ножа.

Правильно зберігайте мультитул

Дотримання правил та норм зберігання важливе для мультитула Leatherman, як і для інших інструментів та механізмів. Зберігайте мультитул в сухому місці, подалі від вологи та вогкості. Не зберігайте його під прямими сонячними променями, оскільки це може призвести до вицвітання або тріщин накладок на рукоятях (якщо вони, звичайно ж, є). Також бажано зберігати мультитул у захисному чохлі, щоби запобігти пошкодженню інструментів та рукоятей.

Використовуйте інструменти мультитула за прямим призначенням

Нарешті, важливо використовувати інструменти мультитула Leatherman за прямим призначенням. Наприклад, не використовуйте лезо ножа як викрутку, монтировку чи будь-який інший інструмент, для якого він не призначений. Це може пошкодити лезо, рукоятку або опорні точки та призвести до втрати гарантії виробника. Не лінуйтесь розкрити потрібний інструмент або знайти відповідний біток.

Підсумки

Підсумовуючи, ми можем впевнено сказати, що правильний та регулярний догляд за вашим мультитулом Leatherman є важливим для підтримки його довговічності та ефективності. Регулярно чистіть свій мультитул, ретельно висушуйте перед тим як покласти його у чохол після роботи в умовах підвищеної вологості, змащуйте інструменти та шарнірні точки, регулярно заточуйте ріжучі інструменти, належним чином зберігайте мультитул та використовуйте його за призначенням. За належного догляду ваш мультитул Leatherman прослужить довгі роки, забезпечуючи вас надійним інструментом для всіх ваших пригод на життєвих випробувань.

Джерело – https://wellgo.ua/leatherman/

Перейти до панелі інструментів