04.06.2023
Новини Оперативно

Сергій Надал вкотре звинувачує НАЗК: тепер – у порушенні конституційного права та законодавства

Вранці у НАЗК надали для ознайомлення Протокол про порушення міським головою Тернополя, де розповідається, якими саме рішеннями мер преміював себе у розмірі 250% від посадового окладу.

З відповіддю Сергій Віталійович не забарився. Ось повний її текст:

“Дякую НАЗК, що нарешті завдяки вашій публікації у Facebook я зміг ознайомитися з протоколом про порушення, в якому ви мене звинувачуєте. Я розумію важливість роботи у публічному просторі, але закликаю НАЗК дотримуватися норм законодавства. Оскільки до моменту вашої публікації в соцмережах протокол не надсилали ні мені, ні на адресу міської ради, а це є порушенням конституційного права та норми законодавства. У мене не було можливості подати свої пояснення, які повинні бути відображені у протоколі, або ж відмовитися від підпису протоколу та вказати мотиви відмови. І взагалі про факт складання протоколу я дізнався з публікації на сайті НАЗК. Хочу наголосити:

По-перше: ІНФОРМАЦІЯ НАЗК про 250% премії – НЕПРАВДИВА! І матеріальної допомоги на оздоровлення чи на ще щось у 2022 році я не отримував. І загалом така дискусія з НАЗК щодо цих питань повинна відбуватися в іншій площині, що передбачена чинним законодавством. Оскільки публікації НАЗК порушують один із основних принципів – принцип презумпції невинуватості, який закріплений у ст. 62 Конституції України: особа вважається невинуватою у вчиненні правопорушення, доки її вину не буде доведено в законному порядку, тобто у судовому рішенні.

По-друге: ви запитували мене у коментарях, хто визначає розмір премії. Відповідно до законодавства як і в інших міських радах після проведення місцевих виборів у 2020 році на першому засіданні виконавчого комітету була створена комісія з визначення розміру премії міському голові. Саме ця Комісія й скеровувала до виконання офіційний документ щодо розміру премії. Щомісячний розмір премії визначається у кожному місяці бюджетного року в межах фонду оплати праці окремою Комісією.
По-третє: щодо терміну «конфлікту інтересів». У зазначеній публікації НАЗК вказує, що у Базі знань НАЗК (покликання http://bit.ly/43dgUjC) можна дізнатися про те, як отримувати премії без конфлікту інтересів, однак, там відсутні будь-які роз’яснення, що стосуються правовідносин, описаних у протоколі НАЗК, який я так і не отримав.

Я закликаю НАЗК не займатися маніпуляціями інформацією за прикладом рашиських пропагандистів. Не чинити тиск на місцеве самоврядування в цей особливо складний для нашої країни час. Правомірність протоколу буде встановлювати суд. Обов’язково проінформую тернополян про результат”.

Схожі пости

Затримуються поїзди, що їдуть через Тернопіль

Заклади Тернопільської обласної ради допомагають воїнам та усім, хто постраждав від війни (відео)

Redaktsia

Чортків: будинки та їхні люди (фоторепортаж)

Ірина Небесна
Перейти до панелі інструментів