15.06.2024
Новини

“Тернопільводоканал” замовив юридичних послуг на 12 млн грн

КП “Тернопільводоканал” планує укласти угоду з адвокатським об’єднанням “Етерна Ло” за 11,84 млн грн на юридичне представництво. Згідно з угодою, адвокатське об’єднання буде захищати інтереси водоканалу за кордоном до кінця року, зокрема, забезпечувати стягнення коштів в Італії та Лівані за вимогою водоканалу до банку-гаранта щодо виплати коштів по безумовній безвідкличній гарантії. Деталі щодо цього процесу залишаються невідомими. Про це йдеться у тендері на сайті “Прозорро”.

Крім того, адвокатське об’єднання буде представляти водоканал у Раді з вирішення суперечок та в арбітражі згідно з правилами Комісії Організації Об’єднаних Націй з міжнародного торговельного права (UNCITRAL). Це пов’язано з розірванням контракту, укладеного за зразком Світового Банку “Проектування-поставка-монтаж”, згідно з Керівництвом по закупівлях товарів, робіт і неконсультаційних послуг позичальниками Світового Банку за позиками МБРР і кредитами та грантами МАР (в редакції січня 2011 року). Проте, у тендерній документації не вказано, який саме контракт має бути розірваний.

Адвокатське об’єднання отримало підряд без конкуренції, оскільки на відкритих торгах не було інших учасників. Економія, отримана в результаті цього порівняно з очікуваною вартістю в 12,00 млн грн, становить 1%.

Засновниками АО “Етерна Ло”, що базується в Києві, є Олег Мальський та Андрій Астапов, а директором є Артем Кузьменко. Компанія належить до групи компаній з однойменною назвою.

У 2014 році “Тернопільводоканал” отримав кредит у розмірі $36,7 млн від МБРР (Світового банку) на інвестиційний проект “Розвиток міської інфраструктури-2”, який передбачав модернізацію об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства Тернополя.

В рамках проекту в 2017 році “Тернопільводоканал” уклав контракт на реконструкцію очисних споруд за 10,52 млн євро з Консорціумом “EMIT Group – Ercole Marelli Impianti Tecnologici S.R.L.” та “Atzwanger S.p.A.” (Італія). Згідно звіту водоканалу за 2020 рік, за цим контрактом було поставлено і оплачено чотири партії обладнання, а також тривали розроблення проектної документації стадії “Р” та врегулювання якогось питання щодо виконання контракту. Станом на початок 2023 року, чотири контракти в рамках проекту “Розвиток міської інфраструктури-2” були виконані, 5 – нібито виконуються, а виконання ще одного припинено через неназвані “форс-мажорні обставини”.

Перейти до панелі інструментів