Усе, що потрібно знати про зарядно-пускові пристрої для автомобіля

Щоб реанімувати розряджений АКБ, використовуються зарядні пускові пристрої, які одночасно здатні давати необхідний струмовий імпульс і заповнювати запас енергії в батареї. Компактні прилади зручно возити із собою, зберігати в бардачку чи багажнику. Вони незамінні в морозну погоду, за нестабільної роботи акумулятора або в поїздках на далекі відстані. Про особливості та різновиди ЗПП розповідаємо у цій статті.

Навіщо потрібний зарядно-пусковий пристрій

Однією з головних причин припинення руху машини є повна розрядка акумулятора. АКБ може сісти несподівано, особливо якщо перебуває в експлуатації довгі роки та вичерпала свій ресурс. Зникнення енергії в батареї пов’язують і з іншими причинами:

  • загусання масляної суміші;
  • поломка в електронних комплектуючих;
  • пошкодження проводки;
  • довга вимушена робота при вимкненому моторі (частий випадок — автомобіліст залишив увімкненою магнітолу на всю ніч).

При виявленні проблеми водії використовують зарядно-пускові пристрої. ЗПП здатен генерувати струм високої сили, якого достатньо, щоб запустився двигун і машина рушила з місця.

Якими бувають зарядно-пускові пристрої

Можна виділити три основні категорії:

  1. Лише зарядні пристрої. Виступають своєрідними провідниками між зовнішнім джерелом енергії та акумуляторною батареєю. ЗП заряджає АКБ у прискореному чи стандартному режимі від 0 до 100%.
  2. Лише пускові пристрої. Несуть у собі імпульси пускового струму, який сприяє «оживленню» мотора автомобіля при розрядженому акумуляторі. ПП актуальні у випадку, якщо проблеми з АКБ трапляються вкрай рідко.
  3. Зарядно-пускові пристрої. Найчисленніша і найпопулярніша категорія серед автолюбителів. Пристрій 2 в 1 вміє заряджати АКБ і запускати двигун, працює від мережі та не допускає перезарядження акумулятора.

Як вибрати зарядно-пусковий пристрій

При купівлі зарядно-пускового пристрою слід звернути увагу на такі параметри:

  1. Напруга, що видається. Вона має збігатися зі значеннями акумуляторної батареї — 5, 6, 12 або 24 В.
  2. Тип акумулятора, що заряджається. ЗПП бувають універсальними, або виготовляються під АКБ із різним типом наповнювача — наприклад, свинцево-кислотні або гелеві.
  3. Тип підключення до батареї. Більшість пристроїв живлять акумулятор безпосередньо через затискачі-крокодили, але зустрічаються і варіанти, що працюють через автомобільний прикурювач.
  4. Довжина силового кабелю. Чим довший шнур, тим простіша експлуатація. Стандартна довжина коливається від 35 до 190 см.
  5. Максимальний струм заряду. Чим більший, тим простіше завести найпотужніший двигун, але й вища ціна пристрою. Піковий струм у зарядно-пусковому пристрої повинен відповідати потребам двигуна та АКБ.
  6. Індикація заряду. Це може бути проста, механічна стрілка, більш сучасне світлодіодне підсвічування або інноваційний РК-дисплей для максимальної наочності, що встановлюється на дорогих ЗПП.
  7. Корисні функції. Наприклад, ліхтарик, вбудований амперметр або захист від навантаження.

Підібрати якісне обладнання під особисті потреби можна в онлайн-каталозі магазину Алло у Львові. Доставка здійснюється по всій території Україні.

About the author

ДТП
trending_flat
У центрі Тернополя велосипедист збив жінку і втік: її забрала швидка

У центрі Тернополя сталася дорожньо-транспортна пригода, в якій постраждала жінка. Велосипедист, який її збив, зник з місця події, а потерпілу госпіталізували. ДТП сталася 18 червня близько 13:20 на бульварі Тараса Шевченка. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Тернопільської області. До травмпункту бригада швидкої допомоги доправила тернополянку 1955 року народження. У жінки діагностували перелом та інші ушкодження. На місце події прибула слідчо-оперативна група Тернопільського райуправління поліції. Вони з'ясували, що велосипедист рухався пішохідним тротуаром у напрямку вулиці Князя Острозького. Водій двоколісного транспорту наїхав на пішохода, після чого жінка впала. Натомість велосипедист не зупинився і втік з місця пригоди. Наразі правоохоронці встановлюють особу велосипедиста. За цим фактом відкрито провадження за частиною 1 статті 291 Кримінального кодексу України (порушення чинних на транспорті правил). Триває розслідування.

пожежа Синьків
trending_flat
Серйозна пожежа на Чортківщині: могло згоріти три будівлі

У селі на Чортківщині сталася серйозна пожежа. Майже опівночі, коли більшість людей вже спали, спалахнула господарська будівля у селі Синьків. Площа загоряння склала 55 квадратних метрів.  Про це повідомляють у ГУ ДСНС України у Тернопільській області. "Майже опівночі, о 23:56, коли більшість людей вже спали, наші рятувальники отримали терміновий виклик із села Синьків. На місці вони побачили господарську будівлю, охоплену полум'ям.  Площа пожежі — 55 квадратних метрів, а головне — вогонь вже був готовий перекинутися на три сусідні будівлі, зокрема й на житловий будинок! Завдяки миттєвій реакції та злагодженій роботі, хлопці не лише приборкали пожежу, але й відстояли у вогню три споруди! Це і є те, що називається "врятовано"", - йдеться у повідомленні.

будівництво Сураж
trending_flat
У селі на Кременеччині московський патріархат будує церкву

На Тернопільщині, у селі Сураж Кременецького району під виглядом звичайного будинку будують церкву. Та ще й московського патріархату. Про це розповів журналіст з Тернополя Сергій Сінкевич. Зазначимо, що село ще в 2019 році перейшло до Православної церкви України.  "Все добре чув. Бачив на власні очі. І констатую патологічне самодурство, юридичну профанність, або зухвалу бравуру місцевих московських священників. Все настільки очевидно, що вважаю: є усі підстави, аби до Суража приїхали нарешті й якісь компетентні контролери з відповідних структур. З яких завгодно. Наприклад, з прокуратури. Варто не ігнорувати, а лише спробувати. Поговорити з людьми. Глянути на великий хрест, встановлений біля майбутнього нібито просто будинку. І зовсім не складно буде переконатись, що замовники цього будівництва давно вже наплювали на документи, і справді будують там церкву", - пише журналіст на своїй сторінці у фейсбуці. "Командир" будівельної бригади, Сергій, відкрито розповів, що вони є спеціалістами […]

trending_flat
Чи потрібне загартоване скло на смартфон: практичний аксесуар чи маркетинговий хід?

Смартфони стали нашим щоденним помічником, але варто цьому розумному пристрою впасти і вже можна втратити не лише настрій, а й значну суму грошей. Саме тому захист дисплея виходить на перший план одразу після купівлі нового телефону. Найпопулярніший спосіб — встановлення загартованого скла. Проте чи справді воно необхідне, чи це просто модна тенденція? Екран під загрозою: навіщо взагалі додатковий захист?  Більшість нових смартфонів оснащуються екранами з високою роздільною здатністю, які одночасно є найкрихкішими деталями пристрою. Хоча виробники рекламують наявність захисного скла (найчастіше це Gorilla Glass різних поколінь), у реальному житті цього буває недостатньо. Падіння навіть з висоти столу може спричинити появу мікротріщин або повністю розбити екран. Вартість заміни дисплея в деяких моделях може досягати 40–60% вартості всього смартфона. У такому контексті загартоване скло, яке коштує в рази дешевше, виглядає цілком логічним і практичним рішенням. Загартоване скло проти плівки: битва за дисплей […]

затримання
trending_flat
Зняття з розшуку та оформлення непридатності до служби: тернопільські поліцейські знешкодили незаконні оборудки у ТЦК

Поліція Тернопільщини викрила корупційні схеми у двох територіальних центрах комплектування. Зловмисники обіцяли громадянам допомогу з уникненням мобілізації. Правоохоронці оголосили підозру трьом особам, серед яких двоє нинішніх та один колишній працівник ТЦК. Їм загрожує до восьми років ув'язнення за такі дії, як зняття з розшуку та оформлення фіктивної непридатності до служби. Про це повідомляє Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України. Схеми ухилення від мобілізації: як це працювало Оперативники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції та слідчі поліції Тернопільщини, спільно зі співробітниками СБУ, викрили осіб, які організовували незаконні схеми. Цього разу під підозру потрапили двоє працівників військової установи та їхній колишній колега. Один із військових районного ТЦК, разом зі спільником (колишнім військовослужбовцем цього ж підрозділу), обіцяв чоловікові оформити документи про непридатність до служби. За цю «послугу» вони вимагали 20 тисяч доларів. Змовники запевняли, що мають вплив на посадовців центру комплектування, які б "виготовили" необхідні […]

ректор тнпу
trending_flat
Стало відомо, хто переміг у першому турі виборів ректора ТНПУ

У середу, 18 червня, відбулися вибори ректора Тернопільського національного педагогічного університету імені Гнатюка.  Голосування і підрахунок голосів завершені - при цьому 4 бюлетені визнали недійсними, 9 виборців не підтримали жодного кандидата.  Перемогу у першому турі здобув Богдан Буяк. Він отримав 192 голоси. "Терміново" інформує читачів з місця події. Друге місце, з великим відривом від першого зайняла Ірина Задорожна - 95 голосів. Ігор Гевко майже так само -  93 голоси, Надія Дробик - 57 голосів.  Древніцький Юрій - 33 голоси. Андрій Кузишин набрав 79 , Світлана Калаур - 39. Жоден з кандидатів не набрав 50%, отже буде другий тур. Вибори ректора ТНПУ відбулися у середу, 18 червня, серед семи претендентів, шестеро з яких – професори, і один – доцент. Читайте також: “Доктор Копіпаст”: що кажуть в ТНПУ про звинувачення ректора у плагіаті Богдан Буяк вже очолював педагогічний університет з 2017 року, а потім […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025