13.04.2024
Новини Скандал

“Затримана особа жодного стосунку до лаври немає”: у Почаєві спростовують причетність 20-річного зрадника до обителі

Нещодавно “Терміново” повідомляло, з посиланням на пресслужбу обласної прокуратури, про те, що на Тернопільщині затримали 20-річного зрадника, який здавав інформацію ворогові за гроші. Поряд із цим у деяких регіональних ЗМІ з`явилася інформація про те, що затриманий – послушник Почаївської лаври. В обителі ж офіційно спростовують цю інформацію та наголошують, що послушники проживають у монастирі, а не у приватних помешканнях.

“1 лютого 2023 року деякі ЗМІ поширили відверто неправдиву інформацію про те, що чоловік, який напередодні був затриманий представниками СБУ в Тернопільській області, начебто є причетним до Почаївської Лаври, та навіть назвали його «послушником».

Попри те, що в офіційних повідомленнях Офісу Генерального прокурора та СБУ не було жодної згадки про приналежність затриманого до Почаївської обителі, інтернет-видання «із посиланням на власні джерела» опублікувало свої, нічим не підтверджені припущення про те, що «зрадником виявився послушник Почаївської Лаври», який проживав у одному з сіл поблизу Почаєва.

«Почаївська Лавра — це монастир, у якому послушники несуть послух в обителі, а не живуть по селах і хуторах. Затримана СБУ особа жодного відношення до Лаври не має», — прокоментував відверто неправдиве повідомлення одного зі ЗМІ Голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент”, – зазначають у заяві.

Перейти до панелі інструментів