05.03.2024
Новини Промо

Кверцетин: унікальний флавоноїд для здоров’я та відмінного самопочуття

Кверцетин – це пігмент, який міститься в багатьох рослинах, фруктах та овочах. Він є флавоноїдом, має потужні антиоксидантні та протизапальні властивості.

Вчені виявили, що його додаткове вживання може принести багато користі нашому здоров’ю від імунної системи до зниження ризику низки неприємних захворювань.

Багато якостей кверцетину обумовлені його антиоксидантними властивостями. Як відомо, антиоксиданти протистоять шкідливій дії вільних радикалів.

Ці сполуки виробляються в нашому організмі під час природних процесів життєдіяльності, але іноді їх синтез зростає (у разі впливу агресивних факторів – шкідливих звичок, ультрафіолету, забруднення навколишнього середовища тощо).

Надлишок вільних радикалів призводить до пошкодження здорових клітин, виникнення генних мутацій та підвищення ризику розвитку різних захворювань, у т.ч. хвороб серця, цукрового діабету, онкології.

Завдяки своїм антиоксидантним якостям добавки кверцетину допомагають запобігти передчасному старінню та знизити ризик виникнення хронічних хвороб. Але до того ж вони сприяють:

  • Більш ефективному знищенню бактерій. Кверцетин має антибактеріальні властивості широкого спектра дії, він може протистояти навіть сальмонеллі, золотистому стафілококу та кишковій паличці. Також його використання знижує ризик мутації мікроорганізмів – виникнення бактерій, стійких до антибіотиків.
  • Підтримці здоров’я серцево-судинної системи. Кверцетин впливає на серце та судини відразу кількома способами. По-перше, він допомагає при гіпертонії – знижує підвищений тиск. А по-друге, такий флавоноїд ще й зменшує концентрацію холестерину та тригліцеридів у крові, запобігаючи виникненню атеросклерозу.
  • Підтримці здорової ваги. Кверцетин сприяє більш ефективній боротьбі з ожирінням, його вживання знижує загальний відсоток жиру в організмі, індекс маси тіла та розміри талії та стегон.
  • Збереженню когнітивної функції. Кверцетин затримує вікові зміни в головному мозку, знижує ризик деменції, хвороб Альцгеймера та Паркінсона. Його вживання сприяє поліпшенню пам’яті, підвищенню концентрації уваги та загальної мотивації.
  • Поліпшенню функції імунітету. Декілька досліджень підтвердило, що корисний флавоноїд знижує кількість днів хвороби при ГРВІ, а також зменшує тяжкість проявів застуди. Також з’ясувалося, що така добавка допомагає знизити ризик розвитку ГРЗ та ГРВІ у спортсменів.

До того ж кверцетин може дати значну користь при терапії деяких хвороб. Його наполегливо рекомендують приймати при аутоімунних порушеннях, зокрема при ревматоїдному артриті, запальному захворюванні кишківника, розсіяному склерозі та вовчаку. Така добавка надає захисний протизапальний вплив та зменшує прояви таких хвороб.

Ще добавки кверцетину можуть стати справжньою знахідкою для пацієнток із синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ), який є поширеною причиною безпліддя. Застосування таких БАДів допомагає покращити регуляцію гормонів в організмі та підвищити шанси на успішне зачаття.

Дізнатися більш докладно про те, що являє собою кверцетин, а також як він впливає на організм можна в даній статті.

Добавки з таким флавоноїдом є чудовим доповненням до дієти. Вони добре засвоюються та не схильні викликати небажані побічні ефекти. У жодному з проведених досліджень такі БАДи не показали токсичності, тому вважаються безпечними для регулярного вживання.

Перейти до панелі інструментів