25.11.2024
Новини

Погрози матері, заперечення міської ради – прес-конференція стосовно скасування рішенння оплати в садочках для “нетернопільських”

Прес-конференція на тему – «Захистити права іногородніх дітей: не право, а обов’язок» відбулась сьогодні у Тернополі. На захід запросили матір маленького Рената, якого не впустили у садочок Анну Хасан, громадського активіста Павла Іванечка, адвоката Анни Ростисла Небельського та представника Управління освіти та науки Тернопільської міської ради. Проте представник Управління освіти та науки  так і не прийшов.

“Дітей  розділили на “тернопільських” та “нетернопільських” рішенням сесії Тернопільської міської ради. Спочатку вони розділили плату. Спершу для не прописаних дітей плата за харчування становила більше аніж для дітей, які зареєстровані у Тернополі. Тоді я особисто подав у суд і вже 3 роки справа знаходиться на розгляді касації. Після цього ТМР пішла дальше, був прийнятий наказ про сплату у садочку за освітні послуги. Це була остання крапля – коли Анна подала заяву у суд”,- розповідає громадський активіст Павло Іванечко.

Захищати права дітей, які не мають реєстрації місця проживання у Тернополі взявся адвокат Ростислав Небельський.

 “Поганий приклад є дуже поширеним. День Конституції шанується в країні більше ніж сама Конституція. В країні, якій органи місцевої влади могли зарадити батькам лише відписками з співчуття, де прокуратура мовчала тоді кожен громадянин виступає прокурором. І ми в цій ситуації виступили на захист загального інтересу. Хоча позивачем виступала Анна Хасан, але рішення Львівські судді винесли на користь всіх дітей та батьків. Наказ скасований та визнаний незаконним. Тому в будь-якому разі не укладайте договір та не сплачуйте кошти – це незаконно. Ми будемо повертати кошти, які були раніше сплачені. Але ми не зможемо повернути кошти, які сплачені зараз, коли рішення визнане незаконним”, – зазначає адвокат Ростислав Небельський

Матір Рената, якого не впустили в садочок розповіла, що начальник Управління освіти та науки ТМР декілька разів викликала її до себе, а коли та не пішла, то Ольга Похиляк сама прийшла у садочок.

“Два рази мене викликали в Управління освіти. Я не ходила, тоді Похиляк прийшла до мене у садочок. Можна сказати, що мені погрожували. Ольга Петрівна сказала, що якщо я не заберу заяву, то для моєї дитини школа буде закрита. Ще казала, що Ренат відвідує садочок і вихователь може не справитись з ним, бо дитина неадекватна”, – розповідає Анна Хасан.

Активісти “ВО “Автомайдан”  робили запит в Управління освіти та науки ТМР щодо кількості коштів, які надійшли від батьків – сума становить близько пів мільйона гривень

Адвокат зазначив, що зробить все можливе аби повернути сплачені кошти батькам.

Нагадаємо, що Львівський восьмий апеляційний прийняв рішення по справі Анни Хасан проти Управління освіти і науки Тернопільської міської ради. В апеляційному позові міській раді відмовлено.

Зазначимо, дитину Анни Хасан вихователька 20 дитячого садочку міста Тернополя не впустила на заняття. Випадок трапився на початку червня минулого року. 

А все через те, що мама маленького Рината не оплатила додаткові 1215 гривень за перебування дитини у садочку.

Відтак, Анна Хасан звернулася до суду на скасування наказу Управління освіти і науки Тернопільської міської ради №261 про встановлення плати за відвідування дитсадків дітьми без тернопільської реєстрації.

Додамо, що згідно з цим наказом іногородні повинні були сплачувати за перебування дитини у дитячому садочку 1215 гривень. Тобто, якщо сім’я не має Тернопільської прописки, то повинна сплачувати досить велику суму.

Цей наказ про сплату іногородніми послуг за перебування дитини у садочку скасували в тернопільському суді у листопаді 2018 року. Проте представники міськради та відділу освіти подали апеляційну заяву у Львівський восьмий апеляційний суд.

 

Перейти до панелі інструментів