Чи потрібно змінювати документи після перейменування вулиць у Тернополі

У зв’язку з перейменуванням вулиць у тернополян виникає чимало запитань, які документи необхідно буде змінювати. Через це у Тернопільській міській раді вирішили дати відповіді на найпоширеніші запитання.

Переоформляти документи на житло чи землю не потрібно

Державна реєстрація права власності на нерухоме майно при перейменуванні вулиць здійснюється виключно у випадку, якщо власником ще не зареєстровано майно у державному реєстрі речових прав. Якщо право власності на об’єкт нерухомого майна вже внесено у державний реєстр прав, то зміни не вносяться.

Тобто, якщо ви лише оформлюєте договір купівлі-продажу, чи проводите інші дії з переоформлення житла, чи земельної ділянки, то оформлення буде відбуватися одразу на нову адресу. Якщо у вас є діючі документи (право власності) на нерухомість, то переоформляти такі документи не потрібно.

Вносити зміни у прописку (реєстрацію місця проживання) не потрібно

Відповідно до Закону України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» який набрав чинності 1 грудня 2021 року, у разі зміни назви вулиць внесення змін у паспорт громадянина України у вигляді проставлення нового штампу не вимагаються. Відтак, тернополянам, які зареєстровані на відповідних вулицях, не потрібно звертатись за додатковими послугами чи довідками.

При цьому відповідні зміни в документах тернополян, що свідчать про реєстрацію місця проживання, будуть вноситись в поточному порядку в разі зміни реєстрації місця проживання чи необхідності отримання витягу з реєстру Тернопільської міської територіальної громади.

За зверненням особи, посадова особа органу реєстрації в день звернення особи або її законного представника, видає витяг з реєстру територіальної громади з відповідними змінами. Витяг також можна сформувати через Єдиний портал державних послуг Дія.

Витяг повинен містити унікальний електронний ідентифікатор (QR-код), який формується автоматично. Витяги з реєстру територіальної громади, отримані в електронній або паперовій формі, мають однакову юридичну силу.

Також відповідні управління міської ради, які здійснюють ведення відповідного обліку зареєстрованих самостійно внесуть зміни у власні реєстри. Відтак, усі структурні підрозділи, які надають адміністративні послуги через ЦНАП та використовують у роботі інформацію про реєстрацію і надалі самостійно отримуватимуть необхідну інформацію із змінами.

Юридичним особам, ФОПам та громадським організаціям потрібно внести зміни до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (при цьому не встановлений граничний термін внесення таких змін)

Перейменування вулиць місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи-підприємця є зміною їх місцезнаходження, що передбачає необхідність внесення відповідних змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі та підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Юридичні особи. Що стосується юридичних осіб, то для внесення таких змін, можна звернутись до будь-якого державного реєстратора або нотаріуса області в межах свого місцезнаходження. Для цього подається заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі (форма 2, затверджена наказом Мін’юсту від 18.11.2016 р. № 3268/5).
Якщо адреса фігурує в установчих документах, до них теж доведеться внести зміни. У такому разі юридичним особам разом із заявою необхідно подати протокол/рішення загальних зборів учасників (або іншого уповноваженого органу управління), а також нову редакцію установчих документів (підписи на цих документах мають бути нотаріально посвідчені).

Фізичні особи– підприємці можуть здійснити державну реєстрацію зміни свого місцезнаходження/проживання через будь-якого державного реєстратора або нотаріуса в межах України незалежно від свого місця проживання. Для цього подають заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу –підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі (форма 1, затверджена наказом Мін’юсту від 18.11.2016 р. № 3268/5).
Увага!

У той же час, Закон не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцезнаходження, таким чином, суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.
Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичних осіб та їхніх установчих документів, змін до відомостей про фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, пов’язаних із змінами в адміністративно-територіальному устрої України, а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи-підприємця у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів (пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»).

About the author

нерест
trending_flat
Завдав природі збитків на сотні тисяч: на Тернопільщині викрили браконьєра

На річці Серет, біля села Голігради, що на Заліщанщині, поліцейські разом з рибінспекторами затримали чоловіка, який порушив правила риболовлі. Його впіймали під час спеціальної перевірки під назвою «Нерест». На місце події приїхала слідчо-оперативна група з поліції міста Заліщики. Порушником виявився 44-річний житель Чортківського району. Він незаконно ловив рибу забороненою сіткою, кажуть у ГУНП у Тернопільській області. Чоловік встиг наловити 127 рибин: 123 плітки та 4 окуні. Всю спійману рибу та сітку поліцейські забрали. За попередніми підрахунками, державі завдано збитків на суму понад 200 тисяч гривень. Поліція відкрила кримінальну справу за статтею про незаконне рибальство. За це чоловікові може загрожувати штраф або обмеження волі до трьох років. Правоохоронці нагадують, що період нересту є дуже важливим для відновлення рибних запасів. Порушення правил риболовлі не лише шкодить природі, але й карається за законом.

ДТП
trending_flat
Дуже п’яна жінка розбила авто у Тернополі на Великдень

У Тернополі п'яна жінка за кермом автомобіля вчинила ДТП. Рівень алкоголю в її крові перевищував норму у понад 10 разів. Про це повідомляють у патрульній поліції області.  "Учора на вулиці Степана Бандери сталася дорожньо-транспортна пригода без травмованих. Водійка автомобіля Chevrolet не впоралася з керуванням та зіткнулася з автомобілем Toyota. Під час спілкування з жінкою патрульні помітили у неї ознаки алкогольного сп’яніння. Громадянка зізналася, що вживала алкоголь уже після ДТП, і погодилася пройти відповідний огляд на місці. Результат — позитивний: прилад Драгер зафіксував 2,57 проміле," - йдеться у повідомленні. На водійку склали протоколи за п'яне водіння та порушення ПДР, що призвело до ДТП.

trending_flat
Померла жінка, яка постраждала у ДТП у Тернополі на Великдень

У Тернопільській лікарні померла 69-річна жінка, яка отримала травми внаслідок ДТП, що сталася 20 квітня, на Великдень.  Аварія трапилася близько 10:20 ранку – водійка Toyota Land Cruiser Prado, рухаючись вулицею Сергія Короля (колишня Бережанська), не впоралася з керуванням, виїхала за межі проїжджої частини та врізалася в будівлю, де раніше розміщувався бар "Семгал". Про це повідомляють у Головному управлінні Національної поліції області. На момент пригоди в автомобілі перебували троє пасажирів, серед яких була 10-річна дитина. Усіх потерпілих, включно з водійкою, бригада екстреної медичної допомоги доправила до лікарні. Жінку 1955 року народження госпіталізували до реанімаційного відділення, однак медикам, на жаль, не вдалося врятувати її життя. За попередніми даними, водійка автомобіля була тверезою. Вона рухалася об'їзною дорогою і планувала виїхати на трасу до Львова, коли сталася аварія.

немовля
trending_flat
Знайшли жінку, яка покинула немовля у Вишнівці

Поліцейські встановили особу жінки, яка залишила новонароджену дитину на вулиці. Про це розповіли у ГУНП у Тернопільській області. "Поліцейські провели комплекс заходів для розкриття злочину: опитували місцевих жителів, опрацьовували відео з камер спостереження, перевіряли інформацію про вагітних жінок у населеному пункті та навколишніх селах, співпрацювали з медичними установами та соціальними службами. До встановлення обставин також долучилися інспектори служби освітньої безпеки та поліцейські офіцери громади. Зібрана та надана ними інформація відіграла важливу роль у розслідуванні. У результаті злагодженої роботи співробітники відділення поліції №1 м. Ланівці, Кременецького райвідділу поліції спільно з оперативниками обласного управління карного розшуку встановили особу породіллі. Нею виявилася 19-річна місцева жителька. З нею проводяться слідчі дії", - кажуть у поліції. Жінка напередодні повернулась з-за кордону. Вона не перебувала на обліку, народжувала вдома. Після пологів дитину віднесла на вулицю і залишила. Потім, нагадаємо, малюка виявили місцеві жителі. Життю дитини нічого […]

trending_flat
Моторошне вбивство на Збаражчині: чоловіка забили ніжкою від ліжка

На Тернопільщині на свята сталося жахливе вбивство. Про тіло свого родича зі слідами насильницької смерті заявила мешканка Збаражчини.  "Працівники слідчо-оперативної групи Збаразького відділення поліції, які виїжджали на місце події встановили, що чоловіка побили. Проте остаточна причина смерті стане відома лише після проведення судово-медичної експертизи. У ході перевірки стало відомо, що потерпілий прийшов до знайомого в гості. Чоловіки та подруга господаря помешкання розпивали спиртні напої. За деякий час між фігурантами виник конфлікт через ревнощі й власник житла схопив дерев'яну ніжку від ліжка й кілька разів вдарив нею свого знайомого. Після бійки чоловіки продовжили застілля, а після цього пішли спати. Вранці господар з подругою пішли у справах, а на гостя не звернули увагу", - кажуть у ГУНП у Тернопільській області. Тіло мешканця Зарубинці знайшла родичка, що зайшла до помешкання. У ході розслідування поліцейські виявили, що підозрюваним у вбивстві 54-річного чоловіка є збаражчанин […]

trending_flat
Наступним Папою Римським може стати тернополянин

Після звістки про смерть Папи Римського Франциска закономірно виникає запитання, хто ж стане наступним главою Католицької церкви. Хоча традиційно Папами стають досвідчені ієрархи, церковні канони не виключають обрання кардинала будь-якого віку. Тож наймолодший кардинал Католицької церкви Микола Бучок - священник з Тернополя, чисто теоретично може стати наступним Папою Римським (у разі, якщо його оберуть). Розповідаємо, хто такий Микола Бучок і яким є його життєвий шлях. Хто такий владика Микола Бичок? Владика Микола Бичок народився у 1980 році в Тернополі. У 17 років він вирішив присвятити своє життя служінню Богу, вступивши до Згромадження Найсвятішого Ізбавителя у 1997 році. Він отримав богословську освіту та склав обіти, а у 2005 році став священником. Свою священницьку діяльність Микола Бичок розпочинав у Росії, в храмі Матері Божої Неустанної помочі в Прокоп’євську. Пізніше він був настоятелем монастиря Отців Редемптористів та парафії в Івано-Франківську. У 2015 році […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025