28.05.2022
Новини

На дорогах України з’являться фантомні патрульні авто без розпізнавальних знаків

Завтра зранку, 25 січня,  на дорогах України з’являться перші “фантомні” патрулі. Про це розповів на своїй сторінці перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

“Не секрет, що наразі це автомобіль Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції. Зрозуміло, що надалі марки та моделі авто не називатимемо відкрито, бо це суперечить концепції використання таких комплексів”, – йдеться у повідомленні.

Спецавтомобіль сертифікований за модулями “В” та “F” і унормований з усіма вимогам ДСТУ-8809:2018 Національного стандарту України й здатний до фіксації порушень ПДР.

Ці авто оснащені системами контролю швидкості рухомих транспортних засобів, які надають змогу проводити вимірювання швидкості, як під час руху самого фантому, так і коли фантом стоїть в певному місці. Після фіксації правопорушення відбувається зчитування та розпізнавання номерних знаків з подальшою перевіркою в базах даних.

Після цього метадані із відповідною інформацією відправляються до системи автоматичної фіксації, яка відповідні метадані опрацьовує та автоматично формує постанови про адміністративні правопорушення. До відповідальності, в такому випадку, притягується власник авто або належний користувач.

Майже всі правопорушення швидкісного режиму будуть фіксуватися в автоматичному режимі без зупинки транспортного засобу порушника.

Читайте також: Зім’яті авто та летальні випадки: у поліції показали “результати” водіння напідпитку.

Не в автоматичному режимі фіксація порушень ПДР здійснюватиметься спецавтомобілем за допомогою двох відеокамер, якими оснащений автомобіль. Вони мають здатність фіксувати порушення ПДР, що відбуваються попереду та позаду службового авто. Як правило, це буде відбуватися досить рідко і стосуватиметься лише найзухваліших і найнебезпечніших для учасників дорожнього руху порушень ПДР, які будуть помічати інспектори під час патрулювання фантому. Наприклад, проїзд на червоне світло чи перетин подвійної суцільної, де це дійсно могло призвести до надсерйозних наслідків.

Схожі пости

Викладач допризовної підготовки зберігав у домі зброю та тисячі набоїв

Redaktsia

ТОП-5 різдвяних історій, які забезпечать святковий настрій у холодну пору

Що подарувати подрузі: топ 5 універсальних ідей для подарунка

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів