17.10.2021
Здоров’я Корисне Новини

Скільки років проживе людина вирахує “Калькулятор життя”

Новий онлайн-інструмент Центру громадського здоров’я МОЗ України допоможе оцінити  довголіття громадян.

Від чого залежить тривалість життя людини? Експерти у різних медичних галузях проводять чисельні дослідження та засновують цілі інституції, щоб зрозуміти феномен довголіття. 

Італійський вчений, засновник  компанії «Довголіття» Массимо Гуалерци вважає, що на здоров’я та тривалість життя людини впливає епігенетика — чинники, що впливають на довголіття. Серед них:

  • харчові звички;
  • місце проживання;
  • фізична активність;
  • ставлення до здоров’я;
  • доступ до медичних послуг.

Крім цього, важливу роль відіграє наявність або відсутність поганих звичок, зокрема, вживання алкоголю та куріння, а також наявність певних захворювань.

Чи можна виміряти довголіття?  

На це питання допомагає відповісти проєкт «Калькулятор життя». Це сучасний інструмент, що оцінює очікувану тривалість життя людини. Він створений за допомогою наукових знань та досліджень.

«Калькулятор життя» аналізує низку факторів, наприклад, звички, харчову поведінку, хронічні захворювання, фізичну активність тощо, та оцінює, як вони впливають на довголіття. Він показує те, наскільки позитивні зміни збільшують тривалість життя.

Що таке очікувана тривалість  життя та як її рахують.

Очікувана тривалість життя – це показник, що прогнозується з допомогою демографічних знань. Він показує середню кількість додаткових років, що може прожити людина. Те, наскільки точно розраховується цей показник, залежить від повноти даних перепису населення країни та якості статистики про смертність.  Важливим показником є тривалість саме здорового життя людини, без втрати працездатності. Для його розрахунку використовують дані про поширеність у країні різних захворювань.

Доведено, що куріння, надмірне вживання алкоголю, інші шкідливі звички викликають до 60% передчасних смертей та зменшують довголіття.

Кожна людина впливає на власну очікувану тривалість життя. Обираючи дієту, погану чи хорошу звичку, фізичну активність, ми створюємо умови для прожиття додаткових років або навпаки – віднімаємо кілька.

Як порахувати очікувану тривалість життя за допомогою «Калькулятора життя»

Для того, щоб дізнатися очікувану тривалість вашого життя, потрібно зробити кілька простих кроків:

1. Заходьте на сайт – https://life-calc.phc.org.ua

2. Заповнюйте усі пункти опитувальника, не пропускайте жоден.

3. Отримайте результат та проаналізуйте, які звички впливають на ваше довголіття.

4. Ділиться з друзями результатом у соціальних мережах.

Над створенням «Калькулятора життя» працювали досвідчені лікарі, фахівці з медичної кібернетики, що представляють Центр громадського здоров’я України та Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України. Структура проєкту створена  на базі Big Life, яку створили фахівці з Оттави (Канада).

«Калькулятор життя» розроблений в межах Проєкту міжнародної технічної допомоги «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України за фінансування Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC).

Головне фото: http://uoz.gov.ua.

Схожі пости

Тернополянам виплачуватимуть премії імені Володимира Лучаківського

Збив людину та втік: внаслідок ДТП загинув 30-річний тернополянин

Що святкують у Бучацькій громаді уже другий день

Перейти до панелі інструментів