22.05.2022
Здоров’я Новини

“Почали вмирати молодші, без супутніх захворювань”: за останній тиждень на Тернопільщині від ковіду померло 59 людей

За останній тиждень у області щодня фіксують смерті від ковіду. Тільки за минулу добу не стало 11 людей, повідомляє обласний лабораторний центр. 

– Я зачитаю ці цифри і ви в них вдумайтеся: 16 березня було 14 смертей, далі – 7, 5, 9, 6, 7,11. Це дуже високий показник, який говорить про велику кількість хворих, – наголосила під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій начальниця обласного управління охорони здоров’я Ольга Ярмоленко.

 Вмирають люди без супутніх захворювань. Це також є одним з критеріїв погіршення епідситуації.

За останній тиждень з 15 до 21 березня у області зафіксовано ріст захворюваності порівняно з минулим тиждень на 51,5%, зазначає директорка обласного лабораторного центру Оксана Чайчук

– Бачимо, що почали вмирати набагато молодші люди віком від 30 до 55 років, – каже вона. – Вмирають люди без супутніх захворювань. Це також є одним з критеріїв погіршення епідситуації.

За словами Ольги Ярмоленко, в області працює 6 госпіталів. Продовжують хворіти 6 тис. 894 людей. Із них: 5,7  тис. – на амбулаторному лікуванні,  1 тис. 194 – на стаціонарному. 

Читайте також: “Ще 1-3 дні – і ліжка будуть заповнені”: у лікарнях Тернопільщини невдовзі може забракнути місць.

– Щодня ми спостерігаємо збільшення кількості хворих, які поступають на стаціонарне лікування. Крім того, збільшується кількість хворих, які потребують кисню, – говорить начальниця обласного управління охорони здоров’я. – Із 1 тис. 194 стаціонарних пацієнтів 846 потребують кисневої підтримки, 26 підключені до ШВЛ-апаратів, інші – на масковому режимі.  Це 65% від всіх хворих, яких лікують на стаціонарі. Це дуже багато. Загалом зараз лікарні на 30% більше споживають кисню, ніж це було на початку січня.

Читайте також: “За старими критеріями половина Тернопільщини – вже майже в “червоній” зоні”: в області стрімко росте кількість інфікованих та хворих з важкою формою ковіду.

 

Схожі пости

У громаді на Тернопільщині оберуть міського голову

Приміський потяг на Тернопільщині курсуватиме за зміненим маршрутом

Райцентр на Тернопільщині оригінально прикрасили до Великодня (фото)

Перейти до панелі інструментів